7 ознак того, що дружба добігла кінця

7 ознак того, що дружба добігла кінця
7 ознак того, що дружба добігла кінця

Останнє оновлення: 03 грудня, 2018

Якщо ваша дружба нерівноцінна, і ви постійно віддаєте більше, аніж здобуваєте, вам треба замислитися, чи варто і далі триматися за такі стосунки.

Рішення про завершення дружби за емоційністю схоже на американські гірки. Втім, якщо ви докладно проаналізуєте всі “за” і “проти”, то самі зрозумієте, що такий вибір змінить ваше життя на краще.

Природно, що впродовж життя ми зустрічаємо багатьох людей, і з деякими з них у нас виникає тісний дружній зв’язок.

Звісно, ми радимо вам бути вкрай обачними та уважно стежити за тим, кого ви підпускаєте близько до себе та називаєте своїми друзями.

Завершувати дружбу здебільшого складно, навіть якщо ці стосунки заважають їхньому особистісному розвитку та принижують гідність.

Не варто соромитися того, що під час докладного аналізу свого оточення у вас виникає природне бажання віддалитися від тих, з ким у вас не складаються стосунки. Люди розвиваються, тож природно, що цінності з роками також змінюються, і ваші з друзями шляхи можуть розійтися.

Розрив – це завжди болісно, проте якщо ви почали помічати негаразди у стосунках, радимо вам якнайшвидше покласти цьому край.

1. Ваша дружба нерівноцінна

Коли дружба перестає бути рівноцінним союзом, і ви не можете цьому зарадити, найімовірніше, вас цінують менше, аніж ви того заслуговуєте.

Якщо ви постійно шукаєте взаємності від свого товариша, рано чи пізно цей процес втомить вас та знизить самооцінку до критичного рівня.

Чи припинили б ви спілкування з товаришем, який нічого не робить для покращення стосунків між вами? Ми радимо вам перестати розпорошувати свою енергію та марнувати час на людину, якій ви нецікаві.

2. Ваш друг маніпулює вами та намагається контролювати всі ваші дії

жіноча "дружба"

Ви зрозумієте, що дружні стосунки себе вичерпали, якщо поруч з товаришем ви втрачаєте власну неповторність і не можете поводитись щиро та відкрито у спілкуванні з ним/нею.

Здорові дружні відносини – це ті стосунки, коли двоє людей можуть відкрити одне перед одним душу, не шукаючи при цьому жодної вигоди. Якщо ви проаналізували свою дружбу і зрозуміли, що вашим стосункам бракує щирості, час переоцінити ситуацію та подумати, чи варто їх продовжувати.

3. Друзі тягнуть вас на дно

Якщо ви берете на себе відповідальність за сумнівну поведінку свого товариша, варто замислитись над тим, чи не тягне він вас у такий спосіб на дно.

Пам’ятайте, що людям властиво гуртуватися відповідно до своїх вподобань і зацікавлень.

А це означає, що якщо у ваших товаришів погана репутація, то й вас оточення сприйматиме негативно. Ви й самі згодом можете перейняти їхню неприйнятну поведінку.

Ще з давніх часів природою закладено, що людина імітує поведінку людей для того, щоб влитися у колектив та вижити. Ось чому рішення розірвати “дружні” стосунки, які мають на вас негативний вплив, іноді є єдиний правильним виходом із ситуації, що склалася.

4. У ваших стосунках панує заздрість, ревність та конкуренція

заздрість

Намагання постійно довести людям навколо, що ви набагато кращі за свого друга/подругу рано чи пізно виснажує людину.

Дружні стосунки, у яких немає місця взаємопідтримці та радості за особистісний розвиток товариша, негативно позначаються на обох.

Справжні друзі завжди намагаються вдосконалюватися та рости разом, а не поділятися на “зірку” та актора другого плану.

5. Найкращий період ваших дружніх стосунків залишився у минулому

Вам варто замислитися над розірванням дружби, якщо єдине, що вас поєднує з товаришем – це спогади про колишні щасливі часи.

Вчіться жити сьогоднішнім днем. Часто у дорослому житті нам доводиться поводитися зовсім по-іншому, аніж у дитинстві, і у цьому немає нічого поганого.

Найменше вам потрібно триматися за стосунки, які колись приносили радість, а тепер залишилися тільки примарним спогадом про минуле.

6. Друзі не привносять позитиву у ваше життя

Дуже важливо навчитись підніматись після важкого падіння, проте якщо дружні стосунки часто стають на заваді вашому щастю, їх пора розривати.

Ви мусите навчитись поважати себе та вміти вчасно відпускати людей, які зайві у вашому житті.

Справжні друзі мають бути невіддільною частинкою вашого життя, продовженням вас самих.

Інакше кажучи, ви маєте підтримувати одне одного та надихати на нові звершення. Щирі друзі завжди бажають одне одному лише найкращого і радіють успіхам товариша. Найважливіше, що справжня дружба може вам дати – це привнести у ваше життя більше позитиву та радісних емоцій.

7. Дружба підриває вашу самооцінку

Щирий друг завжди підтримає у скрутну хвилину, особливо коли йдеться про невдачі чи стресові ситуації, які, на жаль, є невіддільним складником сучасного світу.

Пам’ятайте: щоразу, коли у вас виникають труднощі, проблеми чи запитання, друзі мають запропонувати свою допомогу та підтримати вас. У такому оточенні ваша самооцінка неодмінно зростатиме.

Звісно, завершувати будь-які стосунки завжди непросто, проте якщо так звана “дружба” призводить лише до втрати впевненості у собі та заниження самооцінки, час рухатися далі.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.