Позбавлення емоцій: відсутність їжі для душі

Чи може людина по-справжньому захворіти, тому що не отримує уваги та ласки? Відповідь – так. Дізнайтеся чому.
Позбавлення емоцій: відсутність їжі для душі

Останнє оновлення: 11 грудня, 2018

Позбавлення емоцій – це джерело багатьох наших хвороб, адже ласка нас зцілює. Завдяки обіймам ми почуваємося в безпеці й коханими. Погляд, сповнений любові, – це спосіб підняти настрій в душі.

Але чи може людина по-справжньому захворіти через те, що вона не отримує достатньо прихильності?

Відповідь – так.

Людські істоти соціальні й емоційні. Нам потрібні емоційні зв’язки, щоб вижити й утвердити себе як частину групи.

Якщо в нашій повсякденній взаємодії наявні егоїзм, холодність, обман чи недовіра, це впливає на нашу самооцінку.

Зрештою ми поступово потрапляємо у повільну низхідну спіраль руйнування. Ми починаємо сумніватися в собі. Наприклад, ми запитуємо себе: “А я взагалі заслуговую на те, щоб мене любили чи поважали?»

Такі думки змушують нас впадати в стан беззахисності. Наша імунна система слабшає, і з’являється страшна тінь депресії.

У сьогоднішній статті ми хочемо заглибитися в цю важливу тему і зосередитися на емоційному здоров’ї людини.

радість та щастя

Позбавлення емоцій: дірки в нашій ідентичності

Нас вчили бути сильними протягом всього життя, а тим більше під час нашого дитинства і юності. Однак є сім’ї, які неправильно розуміють поняття емоційної сили. Пам’ятайте:

 • Дитина не стане сильною, якщо не буде знати про обійми, поцілунки або ласку, хоча деякі можуть розглядати це як “слабкість”.
 • Підліток не стане сильним дорослим, якщо навчиться пригнічувати свої емоції.
 • Аналогічно, вони не стануть сильними, якщо їх критикують за плач, тому що “тільки діти плачуть” або тому що “бути дорослим – значить вирішувати проблеми самостійно, не просячи чиєїсь допомоги”.
 • Такий підхід до виховання шкідливий і небезпечний. Дитина, яка росте без любові своїх близьких, приходить до думки, що світ – це вороже місце, у якому треба захищатися.
 • Рано чи пізно, ця дитина може стати ворожою, або у неї можуть розвинутися проблеми з гнівом.
 • Крім того, якщо молоді люди не відчувають емпатії та близькості, вони зрештою віддаляються від світу. Вони будують емоційні стіни, щоб замкнутися у власному всесвіті.
 • Це вкрай шкідливо і проблематично. У людей, які постійно замкнені в іншому світі, зрештою розвиваються розлади харчової поведінки, спостерігається зловживання наркотиками та з’являються погані друзі.

З іншого боку, ознаки позбавлення емоцій з’являються і в інших вікових групах.

У нашому житті є моменти, коли наша уявна сила виходить на поверхню. Зазвичай це відбувається, коли люди, які для нас важливі, застосують те, що відомо в психології як “негативні прийоми”.

Ми розповімо вам детальніше про них.

Позбавлення емоцій, що передається через мову

осіннє листя
Іноді слово ранить сильніше, ніж удар або прямий вплив на організм. Мова є потужним засобом для передачі емоції та побудови здорових, гідних і щасливих зв’язків. Пам’ятайте:
 • Якщо близькі люди спілкуються з нами за допомогою криків або постійного негативну, ми будемо відчувати емоційний біль, який має наслідки.
 • Окрім шанобливих, позитивних і розумних слів, нам потрібно почуватися почутими та зрозумілими.
 • Спілкування передбачає не лише обмін повідомленнями. Співрозмовникам також необхідно активно, уважно і конструктивно слухати.

Стосунки без ознак кохання не є справжніми

позбавлення емоцій у парі
Любов, яка не виявляє щоденної ласки або простої незначної, але потужної демонстрації прихильності, поступово відмирає або закінчується, не приводячи до повноцінних задовільних стосунків.

Романтичні стосунки означають не тільки співіснувати одне з одним і ділити простір, обов’язки або ліжко. Натомість необхідно звернути увагу на дрібниці у стосунках, щоб встановити справжній зв’язок.

Захоплений погляд, несподівана ніжність, обійми, взаємна близькість – усе це змушує нас почуватися щасливими й в безпеці.

Позбавлення емоцій може вплинути на здоров’я

квіти та дівчина
Це може здатися дивним, але бувають моменти в житті, коли ми звикаємо не обніматися. Ми звикаємо до того, що нас ніхто не цілує, не приголублює і не дає позитивних емоцій.

Ми кажемо собі, що ми в порядку, і що у наших стосунків вийшов термін придатності. Ми можемо навіть сказати собі, що наші діти вже виросли для цього.

Однак це не може бути правдою. Звикати до емоційно порожнього життя – це зовсім не життя. Такий спосіб життя може призвести до депресії, тому що ми почуваємося спустошеними, втомленими, самотніми та недооціненими.

Завжди пам’ятайте, що наші душі потребують ласки, емоційної підтримки та позитивних слів, щоб жити повною мірою.

Спробуймо це на практиці. • Garnefski, N., Kraaij, V., & Spinhoven, P. (2001). Negative life events, cognitive emotion regulation and emotional problems. Personality and Individual Differences. https://doi.org/10.1016/S0191-8869(00)00113-6
 • Hamilton, M. (1960). A rating scale for depression. Journal of Neurology, Neurosurgery, and Psychiatry. https://doi.org/10.1136/jnnp.23.1.56

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.