Жити з кимось і відчувати самотність: коли уже неважливо, разом ви чи окремо

Нам всім необхідно усвідомити, що стосунки з партнером, з яким ми почуваємося самотньо, лише поступово руйнують нас. Потрібно тікати з такої ситуації і повертатися до здорового життя.
Жити з кимось і відчувати самотність: коли уже неважливо, разом ви чи окремо

Останнє оновлення: 17 січня, 2019

“Краще бути наодинці, ніж у поганій компанії”. Цю фразу дуже часто повторюють, але насправді не всі глибоко замислюються над її суттю. Вона дуже яскраво ілюструє такі жахливі взаємини, коли бувши удвох, люди водночас почуваються самотньо.

Коли поруч з нами нікого нема, це може викликати занепокоєння і навіть страх, але уявіть ситуацію, коли у нас є стосунки, а на душі все одно самотньо.

Люди стикаються з такими ситуаціями значно частіше, ніж можна було б собі уявити. Та істинна проблема постає тоді, коли її не намагаються вирішити.

Бути з кимось і почуватися самотньо

жінка та квіти

Якщо люди перебувають у таких стосунках, у яких їм самотньо, то це може призвести до появи глибокого почуття внутрішньої порожнечі. Здається, що цей вакуум неможливо подолати, бо ж у них вже є партнер!

Звісно, формально ви не самотні. Проте, навіть якщо хтось є на фізичному рівні, не означає, що ця присутність є і на духовному рівні.

Тож часом нам потрібно звертати увагу на знаки, які сигналізують про те, що партнери не настільки близькі, як це їм може здаватися.

  • Вас не слухають і не звертають увагу на те, що ви кажете. Можливо, вони вдають, що чують, але ви знаєте, що це не так. Ваші питання нерідко заскакували партнерів зненацька і з’ясовувалося, що вони не знають, про що йшлося.
  • Ви впіймали свою “половинку” на обмані.
  • Вас ігнорують.
  • Часом, навіть самі того не усвідомлюючи, ви почуваєтеся меншовартісними.
  • Замість заохочення іти за своєю мрією та взятися за якийсь сміливий проект, вам нагадують, що потрібно викинути всі пустощі з голови.
  • Хто зазвичай виявляється винним у всьому? Чи вміє вас підтримати кохана людина, чи радше ще більше зацькує?
  • Звісно, буває, що ви помиляєтеся, але це не означає, що партнер повинен ще більше гнітити вас відчуттям провини і залишити наодинці з проблемами, умиваючи руки.
жінка з деревом

Виглядає, що ми описали поведінку та звички егоїстичних людей? Так і є. Попри таку нехорошу характеристику, на них часто можна натрапити на своєму життєвому шляху і від них варто тікати, особливо, якщо водночас у вас з’являється відчуття самотності.

Боляче усвідомлювати, що ваша “половинка” не цінує, не поважає, не турбується і не підтримує за будь-яких обставин, ви не проводите повноцінно час разом.

Емоційні рани від перебування у стосунках, у яких ви почуваєтеся самотньо

Проблема навіть не в тому, що в певні моменти вас огортає сум, порожнеча чи розчарування… а радше в тому, що такі стосунки, у яких ви почуваєтеся самотньо, можуть мати руйнівні наслідки у довгостроковій перспективі.

Така ситуація нагадує взаємини з “токсичною” людиною. Вона “вампірить” вас, бере все, аж допоки у вас нічого не залишиться.

Несподівано можуть прийти напади тривоги чи депресії. Чому? Відповідь на це запитання криється у людині, яка перебуває поруч з вами.

Вийти з такої ситуації дуже і дуже непросто.

Спочатку у вас поступово знижується самооцінка, потім це переростає у переживання провини за те, що відбувається. Ви навіть починаєте звинувачувати себе у тому, що відчуваєте самотність.

Ви докладаєте ще більше зусиль, щоб встановити емоційний зв’язок з партнером, щоб зробити стосунки сильнішими та здоровими.

Вас охоплює страх, що кохана людина залишить вас, бо вам не вдалося вирішити проблему.

жінка з квітами у волоссі

У вас розвивається емоційна залежність, і дисбаланс у парі стає уже очевидним.

Ви перестаєте бути собою, а на боротьбу з нездоланним уже не залишається сил. Якщо ви почуваєтеся самотньо у своїх стосунках, не звинувачуйте себе. Причина не у вас, а у партнері.

Зовсім інший стан самотності

Якщо ви усвідомили, що саме у такій ситуації зараз перебуваєте, тоді рекомендуємо попросити про допомогу. Неважливо, чи звернетеся ви до друга, до когось із родичів чи відповідного спеціаліста, але без підтримки інших справитися буде надто складно.

Попрощавшись зі своїм партнером, виплекайте свою самотність. Той стан самотності, який був настільки болісним у стосунках, тепер може набути іншого забарвлення.

Це уже буде здорова самотність, яка допоможе вам пізнати себе і почуватися у безпеці.

Хоча раніше ви могли з острахом ставитися до самотності, але тепер ви зможете побачити, що такий стан кращий ніж відчуття самотності у стосунках.

дівчина малює серце

І наприкінці рекомендуємо прочитати: 5 ознак депресії, які не варто ігнорувати

На нашому життєвому шляху трапляється багато людей, які порушують рівновагу. Варто пам’ятати, що такі ситуації є ще для нас й випробовуванням.

Цей досвід допомагає нам стати сильнішими і навчитися чогось. Урок потрібно засвоїти, і він більше не повториться…  • Parker P. (2009). Why loneliness can be contagious. The New York Times.
  • Olds J., Schwartz R. S. (2009). The lonely American: Drifting apart in the 21st century. Beacon Press.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.