7 порад для зниження ризику аневризми

Найкращий спосіб запобігти проблемам зі здоров’ям, а зокрема аневризмі, це робити фізичні вправи, не вживати алкоголь та тютюн.
7 порад для зниження ризику аневризми

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Аневризма – це випуклість у кровоносній судині. Вона може утворитися в мозку, серці, нирках, черевній порожнині, але вона не завжди спричиняє проблеми. Але це поки вона не збільшиться у розмірах. Якщо це трапляється, вона може розірватися та спричинити внутрішню кровотечу. Саме тому сьогодні маємо на меті дати вам декілька порад для зниження ризику аневризми.

Що є причиною аневризми?

Є декілька факторів, які підвищують ризик для здоров’я. Серед них:

Важливо пам’ятати, що є декілька речей, які можуть призвести до появи аневризми. В основному, усе, що впливає на кров та судини, може бути причиною появи аневризми.

Аневризму дуже важко лікувати, набагато легше запобігати цьому захворюванню.

1. Дотримуйтеся дієти, збагаченої фруктами та овочами

Ви повинні їсти багато фруктів та овочів щодня. Вони насичують організм корисними елементами, необхідними для гарної роботи серця.

Дуже корисно їсти їжу, збагачену вітамінами, мінералами та антиоксидантами. Ці елементи допомагають знизити запалення артеріальних стінок. Регулярне додавання їх у свій раціон знизить ризик прояву аневризми.

Загальна рекомендація стосується споживання двох порцій фруктів на день.

Можете обирати ті фрукти, які вам до вподоби, а також зверніть увагу на такі:

  • Малину
  • Чорницю
  • Полуницю
  • Ожину
  • Виноград

Пам’ятайте, що краще надавати перевагу сезонним фруктам. Чим свіжіші вони, тим більше користі несуть організму.

Не вживайте алкоголь та тютюн

Не купуйте запаковані фрукти. Вони містять консерванти, що шкодять здоров’ю та збільшують ризик розвитку певних проблем зі здоров’ям.

2. Не вживайте алкоголь та тютюн

Для зниження ризику розвитку аневризми, найкраще уникати шкідливих токсинів. Це стосується алкоголю та тютюну. Вони можуть спричинити розвиток хронічних захворювань.

Можливо, вам сподобається стаття:

Кава захистить від раку печінки

Дуже важливо не курити цигарки. Навіть якщо ваша роль пасивна, ризик появи аневризми все одно високий. Алкоголь також послаблює стінки кровоносних судин.

3.Не пийте ліки на постійній основі

Велика кількість медикаментів може спричинити запалення артерій. Це стосується як тих ліків, які виписав лікар, так і тих, які ви приймаєте без рецепта. Це ще одна причина приймати ліки з обережністю.

Якщо ви приймаєте ліки за призначенням лікаря, важливо дотримуватися порад фахівця.

Дуже важливо повідомити лікаря про існування випадків аневризми в родині. Спеціаліст візьме це до уваги, виписуючи медикаменти.

4. Вправи – це один із простих способів зниження ризику появи аневризми

Регулярні вправи сприяють гарній роботі серцево-судинної системи, всього організму та розуму. Намагайтеся займатися фізкультурою так часто, як це можливо.

Потрібно скласти план тренувань, враховуючи індивідуальні потреби. Корисно підніматися сходами та гуляти, коли є така можливість.

30 хвилин фізичних вправ на день – це мінімум, який допоможе знизити ризик появи аневризми. Не перенавантажуйте себе, пам’ятайте про свої можливості. Починайте з меншого навантаження, поступово збільшуючи його.

Якщо ви не звикли до тренувань, дуже корисно влаштовувати прогулянки тричі на день. З часом ви зможете гуляти довше та робити більші навантаження, коли організм стане сильнішим.

5. Регулярно проходьте медогляд

Регулярно проходьте медогляд

Важливо регулярно міряти кров’яний тиск, перевіряти рівень холестерину, а також зважуватися.

Якщо у вас високий рівень холестерину, це шлях до розвитку аневризми, тому потрібно обмежити споживання певних продуктів. Це стосується смаженої їжі, консервованої, їжі швидкого приготування, а також жирного м’яса.

Дуже важливо ходити на регулярний медичний огляд до лікаря. Рання діагностика проблеми допоможе уникнути серйозних проблем.

Якщо ви здорові, варто ходити на консультацію до лікаря двічі на рік. Таким чином лікар матиме змогу наглядати за станом здоров’я пацієнта.

Читайте більше у статті:

5 недомовок на прийомі у лікаря

6. Уникайте стресу

Щоденне життя сповнене стресів. Виявлення стресових моментів та контроль допоможуть уникнути появи аневризми.

Проблеми у стосунках, на роботі, фінансові труднощі, емоційна травма – це лише небагато прикладів стресових чинників, які підвищують рівень тривожності.

Займіться практиками, які допоможуть розслабитися, а також оточіть себе позитивними людьми.

7. Не варто дуже переживати через сімейну історію хвороби

Аневризма породжує сильний страх. Якщо в вашій родині були випадки аневризми, порадьтеся з лікарем та контролюйте фактори ризику.

Якщо захворювання можливе, це не означає, що воно має виникнути на усі 100%. Розкажіть про сімейну історію хвороби лікарю, який допоможе знизити ризик появи цього захворювання та супроводжуватиме вас на шляху до здорового життя.

Головне зображення запозичене з сайту © wikiHow.comЦей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.