Кава захистить від раку печінки

Регулярне споживання кави вранці не лише допоможе покращити короткочасну пам'ять, але й простимулює відновлення клітин печінки, адже у цьому напої міститься велика кількість флавоноїдів та антиоксидантів.
Кава захистить від раку печінки

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Хто ж не любить каву? Цей напій є нашою ранковою терапією, ін’єкцією енергії для організму та пігулкою для покращення настрою. А чи відомо вам, що кава є ще й чудовим натуральним гепатопротектором та допомога при захисті діагнозу рак печінки?

Останнім часом захворювання печінки стають все більш поширеними. Погане харчування та неправильний спосіб життя негативно впливають на стан здоров’я в цілому та на роботу печінки зокрема. Ось чому хочемо повідомити одну приємну новину: 1-2 чашки кави щодня можуть допомогти захистити вас від діагнозу рак печінки.

Ми певні, що наша сьогоднішня стаття допоможе вам захистити свій організм.

Кава – ваш союзник проти діагнозу рак печінки

Звісно, ви можете скептично поставитись до цієї інформації. Гадаємо, ви навіть скажете таке: “Я знаю багатьох людей, які пили багато кави, а все одно померли від раку печінки”. Що ж, вам слід сприймати наші слова об’єктивно та розуміти, що з кожного правила бувають винятки.

 • Кава не зможе повністю убезпечити вас від захворювань печінки, вона виступає лише гепатопротектором.
 • Якщо ви хочете запобігти раку печінки, вам слід вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, займатися спортом, а також не зловживати алкоголем та відмовитись від цигарок.
 • Каву слід пити обережно й не перевищувати рекомендовану кількість. Дві чашки кави на день – оптимальна доза для підтримання тіла у тонусі. Якщо ви п’єте більше кави, то ризикуєте занадто сильно активізувати свій організм.

Ми не можемо не згадати, що донедавна спеціалісти взагалі не радили вживати каву, адже вважали, що вона заподіює організму більше шкоди, аніж приносить користі. Проте нещодавні дослідження довели очевидний корисний вплив кави при деяких захворюваннях:

 • Регулярне вживання кави захищає організм від хвороби Альцгеймера.
 • Кава запобігає появі хвороби Паркінсона.
 • Згідно з дослідженням, проведеним вченими з Гарвардського університету, дві чашки кави на день захистять вас від розвитку діабету 2-го типу.

Розгляньмо детальніше, як кава допомагає запобігти діагнозу рак печінки.

філіжанка кави

Кава діє як протизапальний засіб для печінки

Публікація про дослідження цього твердження з’явилася у журналі “Медичні новини сьогодення” (“Medical News Today”). Проблему вивчали спеціалісти з “Міжнародного фонду дослідження раку” у Лондоні. Згідно з висновками вчених, найбільш несподіваною та цікавою особливістю кави є її здатність діяти як протизапальний засіб.

 • Кава пригнічує гени, які спричиняють появу запального процесу у печінці.
 • Регулярне споживання 1-2 чашок кави щодня сприяє відновленню клітин печінки. Це означає, що цей напій допомагає загоювати уражені запальним процесом клітини та зменшує кількість жирів у печінці.

Сила антиоксидантів, що містяться у каві

Однією з характерних особливостей кави є великий вміст у ній антиоксидантів тривалої дії.

 • У каві містяться хлорогенова, ферулова та кофеїнова кислоти, завдяки яким вона виступає потужним гепатопротектором.
 • Період активності антиоксидантів, що містяться у каві – близько 8 годин.
 • Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі “Клінічна гастроентерологія та гепатологія”, регулярне вживання кави покращило стан близько 40% пацієнтів, хворих на гепатоклітинну карциному (печінково-клітковий рак, який є найбільш поширеним злоякісним захворюванням рак печінки).
 • Експерти відзначають, що є вагоме пояснення, чому кава допомагає захищати організм від раку печінки. Причина в тому, що кава має здатність знижувати ризик появи цукрового діабету.

Кава захищає від фіброзу печінки

Ще одна цікава публікація про користь кави з’явилась у журналі “Гепатологія”. У ній йдеться про здатність кави боротися з накопиченням рідини у сполучній тканині, що може призвести до фіброзу печінки.

Звісно, потрібно провести ще немало досліджень, щоб виявити, яка саме норма кави потрібна для покращення загального стану хворих, проте вчені вже дійшли висновку, що регулярне споживання кави позитивно впливає навіть на пацієнтів, які страждають на хронічні захворювання печінки.

Позитивний ефект від 2 чашок кави щодня. Ви готові?

капучіно

Діабет

Ми вже розповідали, що регулярне споживання кави захистить вас від розвитку діабету 2-го типу, появи проблем з естрогеном та інсуліном, а також від тих видів раку, що пов’язані з ожирінням.

Не забувайте, що окрім кави, потрібно дотримуватися збалансованого правильного харчування.

Дві чашки кави щодня захистять ваше серце

Стосовно впливу кави на серце завжди точились запеклі суперечки. Звісно, всім відомо, що кава підвищує кров’яний тиск, проте проблем із перепадами тиску можна уникнути, якщо вживати каву у помірних кількостях.

 • Кава є натуральним джерелом антиоксидантів та флавоноїдів, які позитивно впливають на стан коронарної артерії.
 • Регулярне та помірне споживання кави знижує ризик появи серцевих захворювань. Результати дослідження цієї проблеми з’явились у виданні “Британський Медичний Журнал”.
 • Дві чашки кави на день позитивно впливають на стан кров’яних судин.

Кава покращує пам’ять

насалода кавою

Як ми вже згадували раніше, кава стане чудовим помічником у боротьбі проти захворювань Паркінсона та Альцгеймера. Проте ми підготували для вас ще одну корисну інформацію про властивості кави і сподіваємось, що вона вам також сподобається.

Згідно з дослідженням, про яке надрукували у журналі “Природа неврології”, перша чашка кави, випита вранці, сприяє покращенню короткочасної пам’яті. А це означає, що кава допоможе вам пригадати такі прості речі, як куди поділись ключі та коли потрібно бігти на зустріч.

То ви готові почати пити по 2 чашки кави щодня? Спробуйте! • Д. М. Горчаг, О. Л. Холодкова, М. М. Перепелюк. (2016). Патогенез фіброзу печінки та можливості його корекціх. ОНМУ.
 • О. І. Ромак, Ю. Садовська, І. Горюк. (2017). Морфологічні зміни печінки. ОНМУ.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.