7 причин, чому шкідливо гризти нігті

Хоча багато людей не усвідомлюють цього, але гризти нігті досить небезпечно. Це може призвести до інфекційних захворювань, болю і затримки росту нігтів.
7 причин, чому шкідливо гризти нігті

Останнє оновлення: 02 грудня, 2018

Це не лише естетична проблема, адже звичка гризти нігті може призвести до ускладнень зі здоров’ям, таких як бактерії та деформовані пальці.

Оніхофагія, широко відома як звичка гризти нігті, є звичною проблемою в будь-якому віці.

У цій статті ми пояснимо, чому погано гризти нігті й чому варто утриматися від цього.

Причини звички гризти нігті

нігті
Звичку гризти нігті мають тисячі людей. Вона розвивається в дитинстві. Попри те, що більшість з нас пройшла крізь цей етап, деякі люди зберегли звичку на багатьох років.

Однією з найпримітніших ознак цієї звички є те, що ми не помічаємо, що ми це робимо. Інакше кажучи, ми робимо це несвідомо під час перегляду телевізора, подорожі в метро або в черзі в супермаркеті.

Дуже важко позбутися звички гризти нігті. Хоча ми знаємо, що так роботи негарно, ми далі шкодимо пальцям і навіть припиняємо робити щось, щоб видалити останній шматочок нігтя.

У багатьох випадках це дозволяє розуму втекти від проблем, турбот і негативних почуттів.

Контроль над тривогою і стресом також, як правило, є причиною, чому люди гризуть нігті. Ця звичка стає схожою на нервовий тик, неконтрольований і повсякденний.

Як припинити гризти нігті?

Щоб припинити гризти нігті, багато жінок беруть до уваги естетику. Чоловікам це трохи складніше, але цілком можливо.

Можливо, ви пробували гіркий на смак лак і перев’язування нігтів, але жоден із цих методів не спрацював.

Хоча ми знаємо, що ці звички викликають проблеми, зазвичай нам потрібні інші стимули, щоб спромогтися кинути шкідливі звички, як у випадку з курінням або вживанням алкоголю.

Звичка гризти нігті впливає на ріст нігтів, а також на їхню структуру. Це призводить до невеликих тріщин у різних шарах нігтя. Через це нігті формуються неоднаково і не вкривають всю поверхню.

Які наслідки цієї звички?

Наслідки цієї звички можна розподілити на дві групи: фізичні та психологічні або емоційні.

У будь-якому випадку, ці наслідки варто взяти до уваги, якщо ми хочемо припинити кусати нігті раз і назавжди:

Затримка росту нігтів

ламкий ніготь
Коли ніготь відкушений, він відростає нерівно і дуже повільно. Внаслідок цього пальці виглядають негарно, що впливає на вигляд рук.

Біль

Біль нестерпний, коли ви щось піднімаєте, відкриваєте конверт, використовуєте інструменти, набираєте текст на комп’ютері або на мобільному телефоні. Ми не можемо виконувати щоденні дії ефективним чином. Коли наші пальці торкаються будь-якого предмету, біль паралізує.

Бактеріальні захворювання

Нігті є ідеальним місцем для розмноження всіх видів бактерій. Пальці постійно маніпулюють об’єктами, які можуть бути забруднені.

Найпоширенішими типами бактерій, що розвиваються під нігтями, є сальмонела та E. Coli, які передаються через сирі продукти.

Коли ми кладемо пальці до рота, мікроорганізми автоматично переходять до слизу, а звідти безпосередньо в організм, де заподіюють шкоду.

Однак деякі люди, які гризуть нігті, мають сильнішу імунну систему через проковтування цих бактерій. Організм навчився захищатися від них і не хворіє.

Проблеми з зубами

зуби
Нігті гризуть в основному передніми зубами. Це збільшує знос країв зубів і підвищує чутливість. Це також зношує зубну емаль.

Окрім цього, ця звичка може також викликати поганий прикус, тобто неправильне угруповання зубів. Це також може викликати проблеми з жуванням і зі сном, якщо рот не стулюється повністю.

Емоційні чинники

Ті, хто гризуть нігті, зазвичай приховують свої руки. Правда в тому, що ніхто не любить, щоб люди бачили їхні погризені або зламані нігті.

Серед емоційних наслідків цієї звички є сором, низька самооцінка, розчарування та сум.

Біль у суглобах

біль у суглобах
Попри те, що це звучить дивно, ця нав’язлива ідея викликає біль в шиї та щелепах через силу, яку м’язи мають докласти, щоб відірвати фрагменти нігтів.

Інфекційні захворювання

Коли ви кусаєте нігті, ви більш сприйнятливі до захворювання, відомого як параніхія. Це захворювання пальців, що викликає набряк, почервоніння і секрецію гною.

Воно розвивається, коли бактерія потрапляє в тріщини в шкірі.

Грибок часто виникає, коли плоть пальців знаходиться на відкритому повітрі, і ніготь не захищає шкіру.

Як бачите, звичка гризти нігті становить низку небезпек.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.