12 натуральних засобів від нервозності

13 Січня, 2019
Пам'ятайте, що регулярне фізичне навантаження допоможе вам покращити своє самопочуття завдяки підвищеному виробленню ендорфінів під час виконання вправ. Окрім цього, у вас підвищиться самооцінка та покращиться стан здоров'я.

Навіть якщо у вас є часті проблеми із надмірною нервозністю, не варто одразу розпочинати прийом лікарських препаратів. Існує багато безпечних, немедикаментозних натуральних препаратів, які допомагають позбутися нервозності, розпочинаючи із психологічного аналізу проблеми поганого самопочуття і закінчуючи різними додатками до їжі та чаями, які можуть допомогти вам заспокоїтися.

Деякі з них можуть негайно зняти симптоми нервозності, тоді, як інші засоби мають більш довготривалу дію. У цій статті ми пропонуємо вам 12 натуральних засобів для боротьби із нервозністю.

  1. Ромашка

Якщо ви знервовані, чашка ромашкового чаю допоможе вам трохи заспокоїтися. Деякі компоненти ромашки мають таку саму дію на рецептори мозку, як і заспокійливі препарати.

Учені з Пенсильванського університету провели дослідження, залучивши хворих із загальним нервовим розладом. Хворі, яким давали вітаміни із екстрактом ромашки протягом восьми тижнів, почали почуватися набагато краще, ніж хворі, що вживали плацебо.

2. Зелений чай

Зелений чай

Дослідження довели, що зелений чай допомагає контролювати серцебиття та регулювати кров’яний тиск, а деякі експерименти визнали ще його здатність зменшувати симптоми надмірної нервозності у людей.

Наприклад, учасники одного дослідження, схильні до надмірної нервозності, демонстрували спокійну поведінку та зосередженість на самому тестуванні, коли перед початком його проведення їм давали випити 200 мл зеленого чаю.

3. Хміль

Так, звісно, хміль – це один із компонентів пива, проте якщо ви будете вживати пиво, то користі від нього ви точно не отримаєте. Хміль містить ефірну олію, яка має заспокійливу дію. Окрім хмелю, ефірна олія міститься лише у екстрактах та настоянках, які використовують в аромотерапії. Хміль – це заспокійливий засіб для того, щоб викликати сонливість та спонукати до сну.

4. Корінь валеріани

Валеріана

Корінь валеріани – це рослина, що має заспокійливу дію. Це чудовий засіб для покращення сну та боротьби із безсонням. Насправді, німецький уряд навіть затвердив цю рослину як лікувальний засіб від розладів сну. Корінь валеріани має неприємний запах, тому багато людей приймають його у вигляді капсул. Окрім валеріани ви можете вживати й інші рослини, що мають заспокійливу дію – хміль, ромашку та мелісу.

5. Фізичне навантаження допомагають позбутися нервозності

Вправи є безпечним та корисним способом покращити роботу мозку. Це чудовий засіб у боротьбі з депресією та надмірною знервованістю, адже саме вправи мають швидку і водночас довготривалу позитивну дію на організм.

Якщо ви регулярно займатиметеся спортом, у вас підвищиться самооцінка та покращиться самопочуття. Однією з головних причин нервозності є хвилювання за свій стан здоров’я та страх захворіти, а тому регулярне фізичне навантаження допоможе вам побороти нервозність.

6. Пасифлора (страстоцвіт)

пасифлора

Цю рослину уряд Німеччини також офіційно дозволив використовувати для боротьби із нервозністю. Декілька досліджень уже довели, що страстоцвіт не поступається своєю здатністю заспокоювати нерви багатьом лікарським препаратам.

Часто пасифлору рекомендують хворим, що страждають на безсоння. Як і деякі інші заспокійливі засоби, ця рослина може викликати сонливість. Будьте обережними – не перевищуйте рекомендованої дози та не вживайте страстоцвіт більше одного місяця.

7. Лаванда

Сильний аромат лаванди може мати навіть протизапальний ефект. Одне дослідження довело, що пацієнти у черзі до стоматолога нервували менше, коли у приймальному покої панував аромат лавандової олії. А інший експеримент, проведений у штаті Флорида, показав, що студент, якому перед екзаменом давали вдихнути запах лавандової олії, почувався спокійніше під час тестування.

8. Глибоке дихання

Йоги практикують глибоке дихання як ефективний засіб у боротьбі зі стресом та нервозністю. Одним із головних трюків цієї вправи є те, що практикувати глибоке дихання та нервувати неможливо водночас. Для того, щоб зробити глибокий вдих, видихніть через рот, порахуйте до чотирьох та зробіть вдих через ніс. Затримайте дихання на сім секунд. Повторюйте цю вправу хоча б двічі на день.

9. Якщо ви голодні, то неодмінно поїжте

Дієта щоб позбутися нервозності

Зазвичай люди більше нервують та дратуються, коли вони голодні. Іноді напад паніки може свідчити про низький рівень цукру у крові. Найкращим натуральним засобом у боротьбі із цією причиною надмірної нервозності стане жменя горіхів або шматочок чорного шоколаду зі склянкою води або чашкою гарячого чаю. 

Взагалі, правильне харчування може мати суттєвий вплив на ваш стан та допомагати у боротьбі із нервозністю. Слід вживати багато якісних натуральних продуктів, збагатити свій раціон овочами, невеликою кількістю м’яса та морепродуктів, зеленими листовими овочами (наприклад, кучерявою капустою), адже у цих продуктах міститься багато фолієвої кислоти та різних фітонутрієнтів (натуральних рослинних хімічних речовин) для зменшення нервозності.

10. Сніданок

Багато людей із розладами нервової системи відмовляються від сніданку. Якщо ви часто дратуєтесь, вам найкраще їсти на сніданок яйця, адже вони є джерелом білку та вітаміну D4, які необхідні для мозку. Низький рівень вітаміну D4 зазвичай асоціюють саме із надмірною нервозністю.

11. Омега-3

Риб’ячий жир є корисним продуктом не тільки для серця, але й чудовим засобом у боротьбі із нервовими розладами. Дані одного дослідження показали, що студенти, яким протягом 12 тижнів давали вживати по 2,5 мг жирних амінокислот Омега-3, менше нервували перед екзаменом, ніж студенти, що вживали плацебо.

Експерти рекомендують регулярно вживати продукти із високим вмістом Омега-3. Риба, що водиться у холодних водах (наприклад, лосось) є найкращим джерелом жирних кислот. Анчоуси та сардини також містять велику кількість кислот Омега-3.

12. Прогрійте своє тіло

Ви ніколи не замислювалися над тим, чому ви почуваєтесь розслаблено після сауни? Розігрівання тіла допомагає розслабити м’язи, зняти напругу та стрес. Висока температура змінює ті нервові центри, які контролюють настрій та впливають на серотонін (нейромедіатор, який підтримує емоційну рівновагу). Прогрівання тіла є одним з найкращих способів покращити свій настрій.

  • Portman, M. E., Riskind, J. H., & Rector, N. A. (2012). Generalized Anxiety Disorder. In Encyclopedia of Human Behavior: Second Edition. https://doi.org/10.1016/j.sna.2003.11.041
  • Foose, T. E. (2014). Anxiety. In Encyclopedia of the Neurological Sciences. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-385157-4.01080-0
  • Paulus, M. P., & Stein, M. B. (2006). An Insular View of Anxiety. Biological Psychiatry. https://doi.org/10.1016/j.biopsych.2006.03.042
  • Mancini, E., Beglinger, C., Drewe, J., Zanchi, D., Lang, U. E., & Borgwardt, S. (2017). Green tea effects on cognition, mood and human brain function: A systematic review. Phytomedicine. https://doi.org/10.1016/j.phymed.2017.07.008