7 причин вживати куркуму у період менопаузи

20 Січня, 2019
Вірте чи ні, але вживати куркуму у період менопаузи дуже важливо, адже ця яскрава спеція здатна не тільки усунути неприємні симптоми серйозних гормональних змін в організмі, але й покращити настрій та загальне самопочуття.

Менопауза – це критичний період у житті кожної жінки, адже саме з її настанням жінка втрачає здатність мати дітей. У цей період яєчники перестають продукувати естроген та прогестерон, що призводить до серйозних гормональних змін в організмі. Під час менопаузи варто вживати куркуму.

Зазвичай менопауза виникає після 40 років та триває майже до 60. Буває й період під назвою “постменопауза”. Він настає після завершення менструального циклу, а триває до кінця життя жінки.

Оскільки у період менопаузи організм продукує значно менше гормонів, жінка може страждати через серйозні проблеми зі здоров’ям.

На щастя, є чимало ефективних способів полегшити дискомфортні відчуття без спеціальних медикаментів. Саме тому у цій статті ми вирішили поговорити про куркуму, за допомогою якої також можна покращити самопочуття у період менопаузи.

Ви дізнаєтеся про неймовірні корисні властивості цієї прянощі та зрозумієте, чому так важливо регулярно вживати куркуму, якщо вам небайдуже власне здоров’я.

7 причин регулярно вживати куркуму у період менопаузи

1. Вона діє як природний антикоагулянт

куркума діє як природний антикоагулянт

Коли мова йде про менопаузу та постменопаузу, неможливо не згадати про одну важливу властивість куркуми – ця спеція має здатність покращувати здоров’я серцево-судинної системи людини. Всім відомо, що у цей переломний для жінок період серце починає працювати гірше, а кров швидше зсідається.

Звісно, нині у продажу є чимало спеціальних медикаментів, які допомагають розріджувати кров та покращувати роботу серця, проте дуже часто вони стають причиною як незначних кровотеч, так і серйозних крововиливів. Саме у цьому випадку вам стане у пригоді звичайна куркума, адже вона перешкоджає процесу зсідання крові, не маючи при цьому жодних побічних ефектів.

2. Куркума багата на вміст фітоестрогенів

Фітоестрогени – це корисні рослинні сполуки. Їхньою головною властивістю є підвищення активності естрогену, який продукується в організмі людини. Вірте чи ні, але куркума містить величезну кількість незамінних для організму фітоестрогенів.

Коли лікар призначає препарати, що є додатковим джерелом естрогенів, до їхнього складу зазвичай вже входять фітоестрогени. Втім, не варто зловживати синтетичними препаратами. Краще поповнити запаси цих корисних рослинних сполук природним шляхом. Все, що для цього знадобиться – регулярно вживати куркуму.

Читайте: Вправи для розвитку емоційної рівноваги.

3. Ця спеція знімає больові відчуття

вживати куркуму від болю

Менопауза дуже часто супроводжується неприємними больовими відчуттями та сильним запальним процесом. Зазвичай жінки страждають через гострий біль у м’язах та голові, проте іноді їх турбують дискомфортні відчуття і в інших частинах тіла.

На щастя, куркума володіє неймовірною здатністю усувати больові відчуття, які виникають у результаті запалення. Оскільки ця яскрава спеція володіє потужними знеболювальними властивостями, ви зможете прискорити процес одужання за умови її регулярного вживання. До того ж, завдяки куркумі ви зможете зробити це швидко та безпечно, без жодних побічних ефектів та ризику для організму.

Найкраще куркума бореться з такими видами болю:

 • Мігрені
 • Болі у суглобах
 • Заніміння м’язів.

4. Куркума допоможе перебороти депресію

Навіть якщо впродовж всього життя ви випромінювали неймовірну жагу до життя та життєрадісність, це жодним чином не застрахує вас від різких перепадів настрою та депресивного стану у період менопаузи.

Втім, вирішити цю проблему можна. Якщо ви будете регулярно вживати куркуму, то зможете не тільки покращити настрій, але й позбутися його різких перепадів.

Для деяких жінок така дивна поведінка є нетиповою, і її поява пов’язана виключно з біологічними змінами в організмі під час менопаузи. Втім, трапляються випадки, коли проблема має більш психологічний характер, і перепади настрою виникають лише через намагання жінки пристосуватися до нового етапу життя.

У будь-якому випадку необхідно звертати особливу увагу на симптоми менопаузи, щоб вчасно вжити необхідних заходів для покращення самопочуття. Неодмінно зверніться до лікаря при появі таких тривожних ознак менопаузи:

 • Розлади сну (неспроможність швидко заснути)
 • Стрес
 • Припливи жару
 • Нестримне бажання плакати (без будь-яких на те підстав)
 • Відчуття безпомічності.

5. Спеція допоможе усунути припливи жару

вживати куркуму від припливів жару

Більшості жінок у період менопаузи хоча б раз доводилося відчувати припливи жару. Що це таке, спитаєте ви? Припливи жару – це відчуття нестримної спеки, яке триває від кількох секунд до кількох хвилин.

Зазвичай припливи прискорюють серцебиття та примушують людину пітніти сильніше. Причиною розвитку цієї проблеми є сповільнення процесу вироблення гормону естрогену.

Серед основних корисних властивостей куркуми варто виділити її високий вміст антиоксидантів та фітоестрогенів. Саме завдяки цим незамінним сполукам ця спеція має здатність зменшувати частоту припливів та усувати дискомфортні відчуття під час їхньої появи.

6. Куркума зменшує ризик розвитку вагінальних інфекцій та усуває нетримання сечі

Зменшення рівня естрогену та вагінальна атрофія підвищують ризик розвитку вагінальних інфекцій.

Щойно жінка досягає періоду менопаузи та постменопаузи, вона може відчувати подразнення, свербіж та аномальні виділення з піхви. Ба більше, дуже часто у цей період жінки скаржаться на нетримання сечі.

Оскільки куркума володіє потужними протигрибковими, протизапальними та антибактеріальними властивостями, її дуже часто використовують для приготування натуральних засобів, які усувають дискомфортні відчуття та запалення.

Читайте: Сироп із шавлії, від якого живіт стане плоский

7. Ця корисна спеція усуває біль у грудях та знижує ризик розвитку раку

куркума від раку

Гормональний дисбаланс у період менопаузи та постменопаузи збільшує ризик розвитку злоякісних новоутворень. Окрім високого вмісту незамінних для організму фітоестрогенів, куркума має здатність знижувати ризик розвитку пухлин та запобігати появі метастазів.

Не забувайте приділяти особливу увагу таким симптомам раку молочних залоз:

 • Біль у грудях
 • Дискомфортні відчуття
 • Поява невеликих ґуль у молочних залозах.

Вірте чи ні, але сполуки, що входять до складу куркуми, справді мають здатність сповільнювати ріст ракових клітин. Саме тому хворим на рак рекомендують регулярно вживати куркуму, щоб підсилити дію медикаментів.

Ба більше, дуже часто хіміотерапія викликає нудоту та блювоту, а куркума має здатність усувати ці неприємні симптоми.

Чому потрібно вживати куркуму в період менопаузи та постменопаузи?

Сподіваємося, наша стаття остаточно переконала вас негайно включити куркуму до свого раціону. Ви можете взяти на озброєння наші корисні поради щодо вживання цієї ароматної спеції:

 • Приправляйте чайною ложкою меленої куркуми (5 г) корисні зелені смузі
 • Пийте одну вітамінну добавку на основі куркуми щоранку
 • Додавайте свіжу куркуму до основних страв та напоїв.
 • Aggarwal BB, Harikumar KB. Potential therapeutic effects of curcumin, the anti-inflammatory agent, against neurodegenerative, cardiovascular, pulmonary, metabolic, autoimmune and neoplastic diseases. The International Journal of Biochemistry & Cell Biology 2009; 41 (1): 40-59. Available at: https://doi.org/10.1016/j.biocel.2008.06.010. Accessed 01/27, 2019.
 • Kim DC, Ku SK, Bae JS. Anticoagulant activities of curcumin and its derivative. BMB reports 2012; 45 (4): 221-226. Available at: https://doi.org/10.5483/BMBRep.2012.45.4.221. Accessed 01/27, 2019.
 • Liu D, Chen Z. The effect of curcumin on breast cancer cells. Journal of Breast Cancer 2013; 16 (2): 133-137. Available at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3706856/. Accessed 01/27, 2019.
 • Lopresti AL, Maes M, Maker GL, Hood SD, Drummond PD. Curcumin for the treatment of major depression: a randomised, double-blind, placebo controlled study. Journal of Affective Disorders 2014; 167: 368-375. Available at: https://doi.org/10.1016/j.jad.2014.06.001. Accessed 01/27, 2019.
 • Salmazi R, Calixto G, Bernegossi J, dos Santos Ramos MA, Bauab TM, Chorilli M. A curcumin-loaded liquid crystal precursor mucoadhesive system for the treatment of vaginal candidiasis. International Journal of Nanomedicine 2015; 10: 4815. Available at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4525803/. Accessed 01/27, 2019.