7 серйозних наслідків недосипання

Нещодавнє дослідження, проведене в Університеті Техасу, виявило, що люди, які 7 ночей поспіль не отримували мінімальну рекомендовану кількість годин сну на добу, мали генетичні зміни, які можуть призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, таких як ожиріння, хвороби серця, втрата пам'яті та інші.
7 серйозних наслідків недосипання

Останнє оновлення: 17 лютого, 2019

Більшість з нас в певний момент життя відчували на собі якісь із наслідків недосипання. Через поганий сон або нестачу сну вам важко зосередитися, ви можете почуватися незграбними, сонливими і фізично втомленими. Крім того, наступного ранку поганий сон відображається на вашому обличчі. Тим не менш, більшість людей все ж не знають, що нестача сну також може мати кілька серйозних довгострокових наслідків для здоров’я.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в середньому людина потребує від 7 до 8 годин сну на добу для того, щоб підтримувати хороше фізичне, емоційне і психічне здоров’я. Однак робота, спосіб життя і технології змусили нас зменшити кількість годин сну, і все більше і більше людей повідомляють про погану його якість.

Нещодавнє дослідження, проведене в Університеті Техасу, виявило, що люди, які 7 ночей поспіль не отримували мінімальну рекомендовану кількість годин сну на добу, відчули на собі ряд наслідків недосипання. В них було відмічено генетичні зміни, які можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, таких як ожиріння, хвороби серця, втрата пам’яті та інші.

Якщо ви спите 6 годин або менше, вам слід знати про серйозні ризики, які загрожують здоров’ю через недосипання.

Підвищений ризик інсульту серед наслідків недосипання

ризик інсульту серед наслідків недосипання

Дослідження клініки Майо в США встановили, що у людей, які погано сплять, існує підвищений ризик виникнення інсульту. У дорослих, які сплять 6 годин або менше, в 4 рази більша ймовірність виникнення симптомів інсульту.

Ризик ожиріння

У тих, хто має проблеми зі сном або спить менше 6 годин на добу, як правило, більший апетит і бажання з’їсти більш калорійні продукти харчування. Недосипання, від якого вони страждають, призводить до низки гормональних змін, які, в свою чергу, впливають на апетит.

Більше того, поганий сон може мати довгострокові наслідки, зокрема ожиріння. На думку кількох дослідників, відсутність належного сну провокує значні зміни рівнів ґреліну і лептину в організмі; ці гормони відповідають за регулювання апетиту.

Підвищений ризик діабету

ризик діабету серед наслідків недосипання

Дослідження Центру з профілактики та контролю захворюваності показало, що низька якість сну пов’язана з підвищеним ризиком виникнення хронічних захворювань, таких як цукровий діабет II типу, і що люди, які недосипають, також менш чутливі до інсуліну.

Втрата пам’яті

Це не секрет, що поганий сон вночі може зробити вас більш забудькуватими і менш сконцентрованими. Більшість людей навіть не здогадуються, що в довгостроковій перспективі через недосипання у них можуть розвинутися серйозні когнітивні проблеми.

Регулярне неспання вночі може навіть призвести до втрати мозкової тканини. Це відбувається, тому що, коли ми не спимо, кількість крові в молекулах мозку збільшується, тим самим викликаючи пошкодження головного мозку. Дослідження, проведене в Університеті Каліфорнії, виявило, що нестача сну призводить до “пошкодження мозку”.

Підвищений ризик застуди

ризик застуди серед наслідків недосипання

Недостатня кількість годин сну послаблює імунну систему, внаслідок чого підвищується ймовірність підхопити застуду або захворіти грипом. Це виявило дослідження, проведене Університетом Карнегі-Меллона.

Хвороба серця

Коли ви не отримуєте достатню кількість сну, ваш організм виробляє більше хімічних речовин і гормонів, які можуть змусити вас страждати на хвороби серця. Цей висновок зробили в ході дослідження, опублікованого в European Heart Journal, де стверджується, що люди, які сплять менше 6 годин на добу, до 48% частіше страждають від серцевих захворювань.

З іншого боку, дослідження, опубліковане Harvard Health Publications, свідчить про те, що недосипання викликає підвищення кров’яного тиску, закупорювання артерій і серцеву недостатність.

Можливе збільшення ризику раку

ризик раку серед наслідків недосипання

Дослідження американського центру вивчення раку виявило, що недосипання може бути пов’язане з ризиком раку кишечника або молочної залози. У цьому дослідженні взяли участь 1240 осіб. Було виявлено, що люди, які спали менше 6 годин на добу, вдвічі частіше мали поліпи у кишечнику, які, в довгостроковій перспективі, можуть стати злоякісними.

Це може вас зацікавити ...
П’ять причин поганого сну
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
П’ять причин поганого сну

Порушення сну зустрічаються в будь-якому віці із характерними видами порушень. Саме тому, у даній статті, ми пояснимо п'ять основних причин поганого сну.