8 дій, які ніколи не роблять соціально розумні люди

Розумні люди знають, чого хочуть і як вести себе стосовно до оточення так, щоб було взаєморозуміння і якомога більш приязні стосунки.
8 дій, які ніколи не роблять соціально розумні люди

Останнє оновлення: 14 лютого, 2019

Справжній соціальний інтелект виходить з впевненості й настільки хорошого розуміння себе, що ви можете мати зрілі взаємодії з іншими людьми. Давайте розберемося хто ж такі соціально розумні люди.

Є певні речі, які соціально розумні люди роблять так добре, що суттєво виділяються з-поміж тих, у кого є дратівливі звички, які часто завдають клопоту іншим.

Нижче ми поговоримо про деякі з найбільш характерних ознак цих людей. Ви побачите, що вони прості для застосування в повсякденному житті.

Соціально розумні люди не перебивають

Люди з соціальним інтелектом – це, як правило, чудові співрозмовники. Вони не відчувають потреби говорити поперед інших або переривати розмову.

Вони просто комфортно терпляче чекають своєї черги, щоб висловитися. Вони не прагнуть нав’язати свою точку зору, тому що впевнені в тому, що мають сказати.

Вони знають, що не потрібно висловлювати свою думку іншим для того, щоб набути значення.

Вони не завжди зосереджуються на собі

Соціально розумні люди свідомі своєї важливості й працюють над тим, щоб вдосконалювати себе.

Вони знають, що міжособистісні стосунки вимагають часу та уваги. Вони створюють звички та звичаї зі своїми друзями, партнерами та членами родини, а також для себе.

Вони здатні розуміти, що вони не центр світу, і вони не втрачають при цьому почуття важливості. Вони будуть на вашому боці, коли вам потрібна підтримка, але вони знають, як сказати «ні», коли це необхідно.

Вони не засуджують інших, щоб показати, що мають рацію

токсичні люди
Явна ознака емоційного та інтелектуального інтелекту – розуміння відмінностей, які ви можете мати з іншими.

Коли ви судите інших з метою просування особистих ідей або думок, ви досягнете лише того, що люди припинять ділитися з вами своїми міркуваннями.

Ідеально бути більш відкритою і сприйнятливою людиною, що не означає мати таку саму думку, як інші люди.

Вони не намагаються змінити думку інших

Це прекрасна здатність соціально розумних людей. Те, що інші відчувають, – це не що інше, як почуття. Ось чому так важливо говорити з ними з повагою і терпінням.

Коли ви зріло сприймаєте думку інших і можете висловлювати свої власні міркування з повагою, ситуації стають більш здоровими, більш продуктивними та мирними.

Вам не потрібно змушувати інших почуватися неповноцінними, щоб показати, що ваші думки також важливі.

Вони спокійні та знають, як використовувати свій голос

Найкращий спосіб по-справжньому впоратися з проблемами, з якими вам доведеться зіткнутися в житті, – з впевненістю в собі. Лють і пасивна агресія, замасковані під впевненість, зазвичай приносять більше проблем, ніж рішень.

Соціально розумні люди мають впевненість робити те, що вони хочуть.

Вони вміють слухати й брати участь у розмові з упевненістю і знають, як правильно ставитися до оточення.

Вони менш критичні

дівчина
Багато людей називають себе “антисоціальними” і зазвичай постійно критикують всіх, навіть себе.

Соціально розумні люди зазвичай приймають, що незалежно від зовнішності, кожен має багато позитивних якостей, а не тільки негативних.

Це люди, які знають, як ставитися до інших, знаходять позитивні аспекти в їхній поведінці, а також у поведінці інших.

Це відбувається, тому що вони мають вищий ступінь впевненості в собі й намагаються якнайкраще вийти з ситуації, у якій опинилися.

Вони не переймаються аналізом того, як інші взаємодіють

Думаючи занадто багато про ваші стосунки, ви не зможете сповна ними насолодитися. Ось чому так важливо, щоб ви уникали упередженого ставлення до стосунків з іншими.

Слід також уникати надмірного аналізу кожної взаємодії по її завершенню.

Однак ви можете трансформувати цю звичку і замість того, щоб зосереджуватися на всіх можливих поганих результатах, позитивно поставитися до взаємодії.

Вас може здивувати, що це працює навіть зі взаєминами, які не вдалися.

Вони мають хорошу невербальну мову

розмова
Коли ви опиняєтеся в соціальній ситуації, ваше тіло посилає повідомлення іншим.

Соціально розумні люди роблять все можливе, щоб їхні тіла відправляли позитивні повідомлення.

Коли ви встановлюєте візуальний контакт і усміхаєтеся до інших, ви показуєте їм, що ви доброзичливі, відкриті й зовсім не налякані. Якщо ви стоїте прямо, інші помітять, що ви – надійна людина.

Вони ініціюють взаємодію, а не очікують

Очікувати на ініціативу та запрошення інших – це марна трата вашого часу. Соціально розумні люди знають, що соціальні взаємини засновані на взаємних зусиллях.

Якщо ви хочете показати іншим, що ви важливі для них, ви маєте взяти на себе ініціативу і зробити крок, щоб почати взаємодію. Ви можете зробити це так:

  • Підтримуйте контакт за допомогою телефонних дзвінків або текстових повідомлень.
  • Провідуйте друзів.
  • Організовуйте зустрічі.

Хоча деякі люди народжуються з більш розвиненим соціальним інтелектом, будь-яка людина може вдосконалити його, якщо приділити цьому увагу.

Зрештою, йдеться тільки про реалізацію цих простих звичок.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.