85% засобів жіночої гігієни містять гліфосат

16 Січня, 2019
Для того, щоб уникнути ризиків, обирайте засоби, виготовлені з органічної бавовни, або інші варіанти, які не містять небезпечних матеріалів.

Протягом десятиліть багато компаній по всьому світу виробляють засоби жіночої гігієни, зокрема тампони, гігієнічні прокладки, ополіскувачі та мила для інтимного використання.

Усі ці засоби надають комфорт і безпеку під час критичних днів, але деякі з них не є корисними для вас. Насправді, вони навіть можуть містити речовини, шкідливі для здоров’я.

За даними управління контролю харчових продуктів і медикаментів, у період з кінця 1970-х до початку 1980-х більш як 50 жінок в США померли від інфекцій, викликаних використанням тампонів.

Попри ці трагічні події, як Управління, так і виробники засобів жіночої гігієни, намагалися применшити кількість інцидентів, докладаючи зусиль, щоб все здавалося начебто лише “чутками”.

Читайте також: Тампони і синдром токсичного шоку. Будьте обережні!

Споживачі й надалі використовували ці засоби без задньої думки, але наукові дослідження показали, що вони дійсно можуть бути шкідливими. Адже синтетичні волокна, з яких більшість з них виготовлені, живлять смертельні бактерії. Деякі навіть поширюють хімічні речовини, які можуть бути токсичними.

Дослідники виявили, що ультрапоглинальні тампони Rely від Procter and Gamble були найнебезпечнішими. Ця компанія ігнорувала скарги від споживачів на цей засіб протягом багатьох років.

У 1975 році компанія Procter and Gamble у публічній заяві визнала, наскільки шкідливими їхні тампони можуть бути, заявивши, що матеріал, який вони використовували, містив канцерогенні речовини, і що їхнє тривале застосування могло змінити природну флору піхви.

дівчина тримає у руці тампон
Через кілька років їх остаточно заборонили, а в 1980 році зняли з ринку, але багато жінок втратили фертильність і навіть зазнали гістеректомії.

Все ще є привід для занепокоєння

Для тих із вас, хто опікується здоров’ям, токсичні речовини в тампонах стали одним із основних питань, що викликають занепокоєння в останні роки.

За деякими оцінками, тільки в Сполучених Штатах понад 38 000 тонн пестицидів розпорошують щороку на 60 тис. км. кв. бавовни.

Крім того, у процесі відбілювання до бавовни додають токсичні хімічні речовини – хлоровані вуглеводи. Зокрема діоксин – одну з найтоксичніших речовин, відомих людині.

85% засобів жіночої гігієни містять гліфосат

засоби жіночої гігієни
У 2015 році було встановлено, що засоби жіночої гігієни, як і раніше, становлять багато небезпек для здоров’я жінок в цілому.

Речовина, відома як гліфосат, яка також наявна в популярному гербіциді “Roundup” від Monsanto, міститься в генетично модифікованій бавовні, яку використовують у виробництві більшої частини засоби жіночої гігієни.

Команда дослідників з Національного університету Ла-Плати (Іспанія) на чолі з Даміаном Марино опублікувала результати своїх останніх досліджень.

Вони виявили сліди гліфосату в 85% засобів особистої та жіночої гігієни, що містять бавовну. У засобах, які легко можна придбати в крамницях, аптеках і на ринках.

Вони проводили дослідження шляхом відбору проб засобів, придбаних в районі Ла-Плати. Серед них були тампони, прокладки та інші предмети жіночої гігієни, а також ватні тампони, марля тощо.

Результати їхнього аналізу показали, що 85% засобів містили гліфосат, а 62% містили сліди AMPA – похідної гліфосату.

“Ми були дуже здивовані результатами дослідження”, – сказав д-р Медардо Авіла Васкес, один із провідних дослідників.

“Ми зосередили увагу на наявності гліфосату в харчових продуктах. Але не думали, що засоби, які використовують практично у всіх лікарнях і лікарських кабінетах для лікування пацієнтів будуть забруднені цим відомим канцерогеном. На цю ситуацію слід негайно відреагувати”.

Чи існують альтернативні засоби жіночої гігієни?

менструальна чашка
Ідеальним рішенням було б відмовитися від використання згаданих засобів, але правда в тому, що це важко зробити через легкість і комфорт, які вони надають багатьом жінкам щомісяця.

Дізнатись більше: Методи контрацепції: міфи та реальність

Коли починається реакція на токсичні речовини, що містяться в цих популярних засобах. Хорошою альтернативою є використання засобів з органічної бавовни, які не містять шкідливих речовин, зокрема це менструальні чашки або тканинні прокладки.

Крім того, експерти рекомендують піклуватися про збереження природних бактерій та іншої флори, яка захищає піхву. Уникати агресивних полоскань і душів та запобігати тертю, коли миєте цю делікатну ділянку.

Shehin, S. E., Jones, M. B., Hochwalt, A. E., Sarbaugh, F. C., & Nunn, S. (2003). Clinical safety-in-use study of a new tampon design. Infectious Disease in Obstetrics and Gynecology. https://doi.org/10.1080/10647440300025504

Schlievert, P. M., Nemeth, K. A., Davis, C. C., Peterson, M. L., & Jones, B. E. (2010). Staphylococcus aureus exotoxins are present In Vivo in tampons. Clinical and Vaccine Immunology. https://doi.org/10.1128/CVI.00483-09