9 продуктів, які слід споживати для природного очищення артерій

Природне очищення артерій - це чудова альтернатива дорогим препаратам. Гранатовий сік, квашена капуста, кавун та інші продукти чудово впораються з цим завданням.
9 продуктів, які слід споживати для природного очищення артерій

Останнє оновлення: 21 листопада, 2018

Харчування відіграє важливу роль для здоров’я організму, тому так важливо споживати якісну їжу. У цій статті ми розповімо про природне очищення артерій за допомогою 9 продуктів.

У наші дні магазини та базари переповнені величезним різноманіттям “легких” продуктів. Багато з них є досить шкідливими і можуть спричинити ожиріння, серцево-судинні захворювання та гормональні збої.

Проблема в тому, що харчова індустрія та реклама вміло продають споживачам велику кількість дезінформації і заохочують вводити в раціон не завжди корисні для організму товари.

Проте експерти в галузі охорони здоров’я попереджають, що надмірне вживання їжі з низьким вмістом жиру негативно впливає на кров, підвищує рівень холестерину та збільшує ризик серйозних захворювань.

На щастя, є багато чудових продуктів, які сприяють природному процесу детоксикації організму і допомагають уникнути вище описані негативні впливи.

Далі ми розкажемо про природне очищення артерій за допомогою 9 продуктів, які варто регулярно вживати.

1. Гранатовий сік

природне очищення артерій гранатовим соком

Дослідження довели, що цей натуральний напій має одні з найбільших показників рівня антиоксидантів, які дуже потрібні для нашого здоров’я.

Насправді він лідирує навіть серед таких корисних продуктів як ожина, чорниця та апельсини.

Регулярне споживання гранатового соку чистить артерії, знижує негативний вплив атеросклерозу, а також сприяє боротьбі з поганим холестерином (або ліпопротеїдами низької щільності – ЛПНЩ)

2. Природне очищення артерій за допомогою жирної риби

Такі види риби є основним джерелом омега-3 жирних кислот, поживних речовин, які наш організм не виробляє, а отримує з їжею. Вони підтримують і покращують стан серцево-судинної системи.

Якщо ввести у свій раціон жирну рибу і споживати її хоча б двічі на тиждень, то це прочищатиме заблоковані судини, регулюватиме рівень ліпідів у крові та запобігатиме затвердінню вен та артерій.

Ще цей продукт цінний своєю протизапальною дією, що особливо важливо при розширенні вен.

Рекомендуємо такі види риби:

 • сьомга
 • скумбрія
 • тунець
 • форель
 • оселедець
 • сардина

3. Квашена капуста

квашена капуста знижує холестерин

Ця страва – природне джерело корисних бактерій, що позитивно впливають на систему травлення та стан серця.

Додавши кислу капусту до свого раціону, ви тим самим покращите очисний процес організму, а ще це сприятиме зниженню рівня холестерину та усуненню токсичних речовин.

І головне – ця страва зміцнює імунну систему та запобігає розвитку багатьох інфекційних захворювань.

4. Оливкова олія

Оливкова олія екстракласу постачає нам незамінні жирні кислоти, які стимулюють природне очищення артерій.

Споживання цього продукту у сирому вигляді позбавляє нас зайвого холестерину та тригліцеридів, що в свою чергу знижує ризик серцевих нападів та інсульту.

Антиоксиданти захищають від руйнівного впливу вільних радикалів, а ще запобігають затвердінню вен.

5. Насіння кунжуту

користь від насіння кунжута

Цей продукт проявив себе як ефективний захисник серця. Ще він допомагає при проблемах кровообігу і запобігає розвитку атеросклерозу.

Насіння кунжуту багате на жирні кислоти, антиоксиданти та протизапальні компоненти, що мають безліч корисних властивостей, зокрема покращують стан артерій.

6. Помідори

Природне очищення артерій не обійдеться без помідорів. Цей плід містить потужний антиоксидант лікопін, який допомагає зменшити рівень окислення поганого холестерину вздовж стінок артерій.

Слід зазначити, що у сирому вигляді, салаті чи свіжо вижатому соку помідор має безліч корисних властивостей, але, як не дивно, їх кількість збільшується під час приготування.

7. Вівсянка

віівсянка очищає артерії

Вівсянка багата на клітковину, що покращує травлення, а ще вона допомагає перетворювати холестерин та жири.

Якщо їстимете її кожного дня чи хоча б тричі на тиждень, то ваші артерії будуть самоочищуватися та позбавлятися від будь-яких шкідливих речовин.

8. Горіхи

Горіхи – не лише корисна альтернатива шкідливим перекускам, коли нам треба втамувати голод. Їх варто вживати для профілактики закупорення артерій та серцево-судинних захворювань.

Вони містять мононенасичені жири та омега-3 жирні кислоти, що допомагають запобігти накопиченню в організмі ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ).

Рекомендуємо їсти:

 • фундук
 • фісташки
 • мигдаль
 • арахіс

9. Кавун

кавун для очищення артерій
Цей продукт містить дуже мало калорій, але багато антиоксидантів, які захищають наші артерії.

Сечогінні властивості кавуна допомагають справлятися із запальним процесам, покращують кровообіг, а також виводять з крові шкідливі речовини.

Цей продукт містить важливу амінокислоту цитрулін, яка ефективно регулює артеріальний тиск.

Як бачимо, існує безліч продуктів які мають дуже корисні властивості як для артерій, так і для серцево-судинної системи в цілому. Тож намагайтеся регулярно їх споживати, а ще не забувайте правильно й збалансовано харчуватися. • Calder PC., Omega 3 fatty acids and inflammatory processes: from molecules to man. Biochem Soc Trans, 2017. 45 (5): 1105-1115.
 • Wiczkowski W., Szawara Nowak D., Romaszko J., The impact of red cabbage fermentatioin on bioavailability of anthocyanins and antioxidant capacity of human plasma. Food Chem, 2016. 190: 730-740.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.