7 чудових способів розслабитися

31 Грудня, 2018
Протягом дня ви відчуваєте стрес, напругу і неспокій і вам хочеться втекти і сховатися від таких ситуацій. Але як можна в такому випадку розслабитися?

Протягом дня ви відчуваєте стрес, напругу і неспокій, вам навіть інколи хочеться втекти і сховатися від таких ситуацій. Але як розслабитися та керувати негативними емоціями, щоб не дати їм завдати шкоди здоров’ю?

У сьогоднішній статті ми обговоримо сім простих способів розслабитися в ті моменти, коли вам це потрібно найбільше. Це практичні стратегії, які стануть у пригоді, і ми запрошуємо вас дізнатися про них.

1. Ваша особиста схованка

медитація

Ось простий приклад, який допоможе вам зрозуміти цю першу пораду. Уявіть, що ви на роботі, де вас очікують тисячі завдань, і куди б ви не подивилися, ви всюди помічаєте напругу, шум, надокучливих колег, такий важкий тягар…

Або уявіть собі, що ви щойно посварилися з чоловіком (дружиною), коли раптом усвідомлюєте, що діти все ще чекають, щоб ви відвели їх до школи. Як ви можете знайти час, щоб розслабитися навіть на секунду?

Подумайте про порожню кімнату. Це відокремлене місце, де панує спокій і мир, де ви можете зачинити за собою двері і побути в спокої. За цими дверима звук і стрес, але ви в безпеці у цьому таємному і тихому місці. Ви можете перебувати тут і залишатися спокійними. Тут немає тиску.

2. Біла стіна

біла стіна

Ця вправа легка і дуже ефективна. Кожен з нас відчував ті моменти, коли раптом навалюється нескінченна низка турбот, тривог і страхів. Якимось чином ви стаєте жертвою нападу негативних емоцій, які змушують вас відчувати себе “паралізованими”.

Коли це станеться з вами, негайно відженіть ці думки і уявіть перед собою білу стіну. Нехай нескінченний простір білизни заспокоїть вас. Спробуйте це. Вгамуйте турботу і позбавтеся страхів за допомогою цього ментального зображення, яке захистить вас від потоку негативної енергії.

Читайте також: Зрозумійте негативні наслідки стресу

3. Зосередьтеся на диханні

дівчина дихає
Через стрес і занепокоєння ви дихаєте швидше, ковтаєте повітря, а ваше серце працює більш інтенсивно, ніж слід. Раптово і навіть не усвідомлюючи цього, ви піддаєтеся м’язовому напруженню і головному болю.

Коли це відбувається, спробуйте зосередитися на уповільненні дихання. Для початку покладіть одну руку на живіт і зробіть глибокий вдих. Відчуйте, як він розширяється і стискається, як грудна клітина піднімається і падає.

Витратьте кілька секунд на кожний вдих і зверніть увагу, як разом з повітрям, що виходить з організму, ви відчуваєте, як негатив полишає вас також. Це дуже розслабляє не лише організм, але й розум.

4. Пишіть

запис у нотатник

Простий і дуже терапевтичний спосіб розслабитися – завжди мати блокнот під рукою. Саме туди можна записати всі турботи, які на вас нападають, наче зграя грізних ворон.

Випустіть свої страхи і напругу за допомогою слів, а потім ви можете спалити всі сторінки для остаточного визволення. Ви також можете вести щоденник, який допоможе вам визначити не лише проблеми, але й надії і мрії. День за днем ​​цей щоденник може стати вашим найкращим другом, особистим маршрутом втечі.

Дізнатись більше: Особистий щоденник: “магічні” стратегії здорового когнітивного старіння

5. Позасмагайте на сонці, походіть по траві

прогулянка в лісі на заході сонця

Коли ви починаєте відчувати себе розбитими, або коли тривога та інші щоденні побоювання доводять вас до стресу, довго не роздумуючи, прогуляйтеся по парку, в лісі, уздовж пляжу або в горах.

Відчуйте сонце на спині, і нехай спокій спуститься на вас, а світло пестить вашу шкіру. Це як подорож у минуле до джерела людства, і ми запевняємо вас, що немає нічого більш корисного і приємного, ніж щоденні прогулянки на природі.

6. Знайдіть когось, хто буде вас слухати

дружба
Десь у вашому колі знайомих є людина, яка буде щиро вас слухати зі співчуттям і любов’ю. Ця людина допоможе вам розслабитися на якийсь час, коли ви розкажете їй про те, що робить вас нещасними, турбує або викликає стрес.

Іноді ви не шукаєте порад або інструкцій, що вам слід робити. Вам просто потрібен хтось, хто міг би вас вислухати. Після того як ви скинете “вагу”, ви можете попросити допомогти вирішити, якими мають бути ваші наступні кроки.

7. Знайдіть свій особистий простір

дівчина біля моряВсім необхідний особистий, приватний простір, де ми можемо розслабитися і бути самими собою.

Деякі люди можуть знайти його просто слухаючи музику і заплющивши очі. Інші полюбляють малювати, танцювати або в’язати – не має значення, що саме ви робите.

Що важливо, так це те, що у вас є якийсь спосіб або хобі, яке допомагає зняти напругу і бути самими собою, допомагає відпустити турботи.

Нарешті, важливо знайти для себе те, що найкраще працює для вас, коли вам потрібно розслабитися. Кожна людина унікальна і специфічна, і не всім з нас підходять ті самі поради. Тож не поспішайте і перевірте на собі кожну з описаних у цій статті порад, щоб побачити, які найкраще підходять до ваших потреб.

Пам’ятайте, що ваше життя і щастя завжди мають бути в пріоритеті. Не віддавайте себе повністю іншим, нехтуючи турботою про себе. Дайте серцю і розуму те, на що вони заслуговують, і захищайте свій особистий простір, недоторканність приватного життя і свободу. Не забувайте про них!

  • Malllen, M. M., & Garza, D. N. L. (2011). Trastornos de ansiedad. Neurologia, Neurocirugia y Psiquiatria. https://doi.org/10.4143/crt.2007.39.3.125

  • Sierra, J. C., Ortega, V., & Zubeidat, I. (2003). Ansiedad, angustia y estrés: tres conceptos a diferenciar. Mal- Estar e Subjetividade. https://doi.org/10.1093/med/9780199380183.003.0001

  • Spielberger, C. (1979). Understanding Stress and Ansiety. Nova York, Haper e Row Publishers.