Кохання і мозок: як мозок реагує, коли ви закохані?

Закохавшись, ви відчуваєте магію і метелики, але все це надходить з вашого мозку. Дізнайтеся про зв'язок, який має кохання і мозок.
Кохання і мозок: як мозок реагує, коли ви закохані?

Останнє оновлення: 17 травня, 2019

Хоча часто говорять, що ми знаходимо нашу “кращу половинку” серцем, саме мозок відповідає за те, щоб ви відчували ті “метелики” у шлунку та інші почуття, пов’язані з закоханістю. У сьогоднішній статті ми хочемо поглянути на те, як пов’язані кохання і мозок, і розповісти, як ваш мозок реагує, коли ви закохуєтеся.

Кохання і мозок

як пов'язані кохання і мозок
Кохання – це прекрасне відчуття перебування «в хмарах і потреби бути близьким з особливою ​​людиною. Однак не всі емоції, пов’язані з закоханням, є “романтичними”. Насправді, багато з них надходять з мозку.

Оскільки ваш мозок виробляє різні хімічні речовини (нейротрансмітери та гормони), він тримає вас у такому постійному стані «зачарування».

Звісно, говорити про серця і метеликів набагато поетичніше. Проте наука зараз відповідає за аналіз любові – завдання, яке попередньо віддавали поетам, музикантам і письменникам.

Наука відкрила багато цікавого про кохання і мозок:

  • Зміни відбуваються в нервовій системі. Це не магія, а біологія.
  • Коли ви закохуєтеся, ви не можете нормально розмовляти, ви потієте, ваші серця пришвидшуються, і ви червонієте.
  • Усе це спричинено хімічними змінами всередині вас.

Ба більше: під час початкової стадії закоханості ви виділяєте феромони та інші нюхові сигнали.

Щойно це сталося, наступним кроком є ​​збільшення виробництва двох гормонів – адреналіну та норадреналіну.

Обидва сприяють тому, що ви відчуваєте потяг і поводитеся трохи нерозумно.

  • Перший підвищує кров’яний тиск і прискорює пульс.
  • Другий відповідає за сексуальне бажання і почуття задоволення, коли ви близькі до коханої людини.

На цьому етапі залучений ще один гормон – тестостерон. Хоча він частіше асоціюється з чоловіками, жінки також відчувають його вплив (меншою мірою).

Це тип афродизіаку, який генерується, коли ви відчуваєте сексуальне бажання.

Ви хочете дізнатися більше? Дивіться: 5 cпособів підвищення сексуального бажання

Справжнє кохання любов, гормони і мозок

чи пов'язані кохання і мозок
Після перших моментів ейфорії та пристрасті приходить справжня любов. При цьому у вашому мозку виробляється більше гормонів.

Одним із них є фенілетиламін.

Цей природний амфетамін вас стимулює. Водночас він збуджує, тож ви не хочете думати ні про що інше, як про людину, яку любите. Ви хочете піклуватися про неї, балувати її та бути поруч повсякчас.

Цей гормон може змінити ваше сприйняття і змусити вас повірити, що ваш партнер ідеальний і не має недоліків.

Він також відповідає за запуск інших нейромедіаторів у вашому мозку. Наприклад, дофамін відповідає за задоволення і підкріплення.

Ось чому так часто говорять, що любов – як наркотик, і ми впадаємо у залежність від неї.

Якщо з якоїсь причини ваші стосунки закінчуються на цій стадії, ви пройдете через симптоми відмови, подібні до тих, хто приймає наркотики (сигарети або алкоголь).

Вступає в дію ще одна речовина – окситоцин. Він робить вас більш приємними, ласкавими й готовими виразити свої почуття через поцілунки і дотики. Не без причини його називають “гормоном любові”, і він пов’язаний з продовженням роду, пологами та годуванням груддю.

Він генерується в гіпоталамусі і зберігається в гіпофізі (який виділяє його за необхідності). Коли він працює як нейромедіатор, він стимулює і збільшує сексуальне збудження.

Коли окситоцин зберігається у великих кількостях, ви відчуєте більше бажання бути з коханою людиною.

Він викликає приємну реакцію в мозку і діє як «нагорода». Через це партнер видається вам ще більш привабливим.

Чи може мозок закохатися назавжди?

як мозок впливає на кохання
Хоча ми вже відійшли від деяких типових романтичних концепцій, ми повинні знову розчарувати поетів: кохання не триватиме вічно.

На жаль, мозок не може секретувати гормони “любові” весь час. Насправді, ви не змогли б її витримати! Хімічні реакції, пов’язані з закоханістю, можуть тривати протягом п’яти років у стосунках.

Після цього часу ваше тіло і розум звикають до “наркотику”. Тоді він не має такого самого ефекту, як раніше (так само, як і деякі лікарські засоби).

За багато років ви краще пізнали свого партнера і зняли його п’єдесталу. Потім ви проходите через різні позитивні та негативні переживання.

Саме тоді вам доведеться більше працювати у стосунках, тому що ваш мозок більше не робитиме це за вас.

На жаль, виникають монотонність і нудьга, коли у вашому тілі менше окситоцину і фенілетиламіну.

Проте є ще один гормон – вазопресин, який пов’язаний з моногамією і зв’язком.

Пристрасть на початку може зникнути, але тепер ви бачите всю правду про іншу людину.

Це може бути не найбільш пристрасний період. Проте він найкращий, тому що ви відчуваєте повагу, довіру і гармонію зі своїм партнером.

Відтепер ваш мозок не виробляє гормонів, як раніше. Однак він дає вам зрозуміти одне одного і пропонувати найкращі рішення для ваших стосунків, відтепер і назавжди.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.