Чаї для боротьби з розладом травлення

Ви страждаєте від хворобливого нетравлення або незручних закрепів? Вживання цих чаїв може допомогти! Пийте ці натуральні чаї щодня, щоб поліпшити травлення.
Чаї для боротьби з розладом травлення

Останнє оновлення: 19 травня, 2019

Розлад травлення – це неможливість правильної обробки продуктів, які ви з’їли. У результаті процес травлення сповільнюється.

Його не варто плутати з диспепсією, яка має епізодичний характер і триває недовго.

У цій статті ми дамо вам поради щодо найкращих чаїв для боротьби з розладом травленням. Якщо ви страждаєте на цю проблему, відчуйте користь цих природних чаїв, які полегшують розлад шлунка.

Чому виникає розлад травлення?

Є багато причин розладу травлення. Ось деякі з найпоширеніших:

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Захворювання шлунково-кишкового тракту
Однією з основних причин є наявність виразки шлунку, але це не єдина причина. Це також може бути пов’язано з жовчнокам’яною хворобою, гастритом, раком підшлункової залози, раком шлунка або кислотним рефлюксом.

При кислотному рефлюксі шлункова кислота заподіює шкоду шлунку і стравоходу, тому ви стаєте вразливішими до болю після їжі.

Харчові звички

Ви, напевно, чули приказку: “Ви – це те, що ви їсте”. Ми могли б її трохи змінити: “Ви хворієте залежно від того, що ви їсте”. Це, безумовно, так.

Певні продукти збільшують ймовірність розладу травлення. Ці продукти є частиною незбалансованого раціону з високим вмістом жирів і важкої їжі.

Водночас існує кілька інших причин розладу травлення. Серед них занадто швидке поглинання їжі, перекуси між прийомами їжі, споживання занадто великої кількості овочів, кави чи жувальних гумок.

Іншою можливою причиною, яку варто згадати, є нетерпимість певних харчових продуктів. Однією з найвідоміших проблем у цій групі є нестерпність лактози. Інша проблема – це несумісні продукти. Гарячий суп і холодна вода водночас не корисні для шлунка.

Ліки й токсичні речовини

проблеми з травленням
Інша причина проблем з травленням – це ліки. Деякі антибіотики та інші сильні препарати, зокрема антидепресанти, протизапальні ліки та кортикостероїди, можуть викликати проблеми з травленням. Що стосується токсичних речовин, то варто уникати тютюну.

Психологічні проблеми

Стрес, нервозність, тривожність або проблеми особистого характеру – усе це може вплинути на травну систему. Коли ми сердиті або нам сумно, ми не почуваємося добре.

Чаї, які допоможуть полегшити розлад травлення

Одним із засобів, які пропонували наші бабусі, коли у нас болів живіт або виникав розлад травлення, була чашка чаю.

Вірте чи ні, бабусі знають, про що кажуть. Деякі чаї можуть зменшити розлад шлунка та його симптоми. Ось деякі з найкращих:

Зелений чай

Споживання такого чаю дає багато переваг, більшість з яких пов’язана з травним трактом.

Для початку ви повинні знати, що зелений чай є чудовою заміною для кави. Ви можете пити його холодним або гарячим залежно від пори року або власних вподобань.

Зелений чай має безліч антиоксидантів, які стимулюють секрецію шлункового соку і покращують травлення. Крім того, він також здатен зменшувати гази та запалення.

Ви можете випити чашку зеленого чаю вранці, в обід і перед сном. Ви можете знайти його як в пакетиках, так і в листовій формі.

Ромашка з анісом

Ромашка з анісом
Вважають, що ромашка має спазмолітичні та протизапальні властивості. Вона також допомагає заспокоїти шлунок, зменшує відчуття тяжкості та усуває гази.

Оскільки ромашка заспокоює, вона корисна, коли розлад травлення викликаний нервозністю або тривогою. Це теж смачно!

Пийте дві чашки на день і ви побачите результати.

Кріп

Кріп походить з середземноморського регіону. Його також використовують у кулінарії. Кріп має терапевтичні переваги, які варто спробувати.

Фенхель

фенхель бореться зі шлунково-кишковими проблемами
Фенхель також використовують в кулінарії. Він може допомогти боротися з розладом травленням. Він зменшує набряки, лікує судоми та бореться зі шлунково-кишковими проблемами. Водночас він дає відчуття ситості.

Це одна з найприємніших на смак рослин. Зазвичай його поєднують з кмином і анісом.

Пийте чай з фенхелю, щойно у вас з’явилися перші симптоми розладу травлення.

Деревій

Якщо ви відчуваєте дуже сильний біль у шлунку або кишківнику, спробуйте чай з деревію. Деревій містить велику кількість флавоноїдів. Це допомагає покращити травлення.

Ви також можете використовувати його, щоб усунути нудоту і кислотність шлунку. Він має сечогінну дію і стимулює роботу печінки.

Приготуйте чай і пийте його щодня, так ви зможете насолоджуватися усіма його перевагами.

Чебрець

Цю траву використовували протягом століть завдяки її чудовим властивостям, щоб допомогти травленню. Чебрець корисний для усунення діареї, метеоризму і блювоти.

Рекомендують пити цей чай на ніч. Випийте чашку перед сном і попрощайтеся з важким відчуттям у шлунку. Він також допомагає боротися з нічними кошмарами та безсонням.

Інші рослини, які можуть допомогти вам полегшити розлад травлення: дягель лікарський, аніс, меліса, ройбуш, материнка. • Nasehi, M., Sehhatie, F., Zamanzadeh, V., Delazar, A., Javadzadeh, Y., & Chongheralu, B. M. (2013). Comparison of the effectiveness of combination of fennel extract/vitamin E with ibuprofen on the pain intensity in students with primary dysmenorrhea. Iranian journal of nursing and midwifery research, 18(5), 355-9.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3877456/
 • Oral fennel (Foeniculum vulgare) drop effect on primary dysmenorrhea: Effectiveness of herbal drug (2013). Bokaie M1, Farajkhoda T, Enjezab B, Khoshbin A, Karimi-Zarchi M.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23983742
 • Srivastava, J. K., Shankar, E., & Gupta, S. (2010). Chamomile: A herbal medicine of the past with bright future. Molecular medicine reports, 3(6), 895-901.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2995283/
 • Babaeian, M., Naseri, M., Kamalinejad, M., Ghaffari, F., Emadi, F., Feizi, A., Hosseini Yekta, N., … Adibi, P. (2015). Herbal Remedies for Functional Dyspepsia and Traditional Iranian Medicine Perspective. Iranian Red Crescent medical journal, 17(11), e20741. doi:10.5812/ircmj.20741
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4698144/
 • Thymol, thyme, and other plant sources: Health and potential uses (2018). Salehi B, Mishra AP, Shukla I, Sharifi-Rad M, Contreras MDM, Segura-Carretero A, Fathi H, Nasrabadi NN, Kobarfard F, Sharifi-Rad J.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29785774

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.