Чому джинси-кльош знову у моді?

Для того, щоб мати привабливий та доречний вигляд у цих розширених донизу штанах, необхідно знати кілька базових правил, як та з чим потрібно носити джинси-кльош. Сьогодні ми розповімо, чому кльош знову у моді, і допоможемо вам зі смаком оновити свій гардероб.
Чому джинси-кльош знову у моді?

Останнє оновлення: 18 травня, 2019

Час від часу творці сучасних трендів черпають натхнення у модних тенденціях минулого, таким чином даючи давно забутим моделям та фасонам нове життя. Саме тому у цій статті ми хочемо розповісти про джинси-кльош, які були неймовірно популярними у 1960-х роках, а нещодавно знову з’явилися на модних показах та у колекціях одягу сучасних дизайнерів.

Можливо, ви пригадуєте, що одного разу мода на цей фасон джинсів уже поверталася, і це відбулося на початку 2000-х. Вірте чи ні, але всього через 17 років це трапилося знову, адже ледь не всі моделі на показах у сезоні “осінь-зима 2017 року” були одягнені у ті самі давно знайомі всім джинси-кльош. Дизайнери повернули популярність цьому фасону, зробивши всього лишень кілька незначних змін.

Після цього на початку 2018 року у вітринах ледь не всіх модних магазинів можна було побачити манекенів у джинсах-кльош, які носили ще наші бабусі та дідусі. Зверніть увагу, що висока талія та розширення від коліна були збережені. Модельєри додали лише кілька дрібних деталей для того, щоб вигідно підкреслити фігуру.

Чому джинси-кльош знову в моді?

чому штани та джинси-кльош повернулися

Джинси-кльош, або джинси-дзвони (від фр. cloche – “дзвін”) вперше з’явилися у 1960-х. Їх авторкою вважають відомого британського модельєра тих часів Мері Куант. Та ж сама дизайнерка започаткувала й моду на міні-спідниці, що було досить сміливим трендом для 1960-х років. Зверніть увагу, що короткі спідниці залишаються популярним предметом одягу і донині.

Вже у 1970-х років важко було знайти хоча б одну людину, яка б не мала у своєму гардеробі хоча б однієї пари джинсів, розширених від коліна. Цей фасон штанів носили як чоловіки, так і жінки, тому особливих суперечок у сфері моди тоді не було. Джинси-кльош стали такими популярними, що уникнути покупки цього предмету одягу було просто неможливо, навіть якщо такий стиль був комусь не до смаку.

У ті роки побутував такий стереотип: “Що більшою є ширина джинсів-кльош, то сміливішим можна вважати їхнього власника”. До того ж, чимало людей віддавали перевагу яскравим кольорам та психоделічним нашивкам на джинсах. Навіть нині такі моделі джинсів вважають виразною демонстрацією сміливості та унікального стилю.

До того ж тоді були популярні однотонні штани-кльош. Їх шили не з деніму, а зі щільної вельветової тканини.

Підкресліть свою фігуру за допомогою джинсів-кльош

Спеціаліст зі стилю в універмазі “Macy’s” Марта Ґіль де Монт стверджує, що попри свій незвичний фасон з розширенням донизу джинси-кльош насправді підкреслюють фігуру та роблять її більш витонченою та привабливою.

Також цей предмет одягу чудово пасує до тісних топів та блуз з вузькими рукавами. Ви можете спокійно комбінувати цей фасон джинсів зі светрами, блузами, піджаками, сорочками та жакетами.

Безсумнівно, джинси-кльош є неймовірно практичними та зручними. До того ж, оскільки ці джинси мають завищену талію, вони роблять фігуру більш виразною та делікатною.

Оскільки джинси розширюються від коліна, вони візуально збільшують зріст. Якщо ви носитимете ці штани з туфлями або чоботами на високих каблуках, ваша фігура візуально виглядатиме ще вищою та стрункішою. Повірте, ваші ноги всім здаватимуться довшими.

Утім, для того, щоб справді завжди мати доречний та стильний вигляд у цих джинсах, родом із 1960-х років, необхідно мати уявлення про основні правила їхньої комбінації з іншими предметами одягу. Візьміть на озброєння наші корисні поради, і джинси-кльош неодмінно стануть однією з найулюбленіших речей у вашому гардеробі!

Не забудьте вигідно підкреслити цей ретро-фасон джинсів!

як правильно носити джинси-кльош

Є два основні правила носіння джинсів-кльош, завдяки яким ви зможете завжди випромінювати впевненість та демонструвати першокласне відчуття стилю.

  1. Під джинси-кльош завжди потрібно одягати взуття на високих підборах.
  2. Цей фасон джинсів має кращий вигляд з тісними блузками з вузькими рукавами.

Найкраще обирати взуття на танкетці або платформі для того, щоб каблук не зачіпав джинси, і ви не спотикалися під час руху. Якщо носити джинси-кльош із взуттям без підборів, низ штанів тягнутиметься по підлозі, і вони не сидітимуть на фігурі так, як потрібно.

  • Взуття – це той неймовірно потрібний аксесуар, важливість якого не варто недооцінювати.
  • Сорочка або інший верхній предмет одягу – це та річ, яка є чудовим доповненням до розширених джинсів. Зверніть увагу, що із джинсами-кльош потрібно носити тільки той одяг, який тісно прилягає до тіла, інакше ви матимете кумедний вигляд. Сорочки з широкими рукавами, воланами та об’ємними кишенями притягнуть всю увагу до себе, і це виглядатиме недоречно та непривабливо.

Пристосуйте джинси-кльош до своєї фігури

Звісно, кожна людина унікальна, тож і фасон одягу завжди потрібно підбирати відповідно до власного зросту та форм. Для прикладу, жінкам з повними литками більше підійдуть джинси зі збільшеним розширенням від колін.

Деякі джинси-кльош розширюються донизу не від колін, а від стегон. Такий фасон візуально зробить ваші ноги стрункішими, тож фігура матиме більш пропорційний та привабливий вигляд.

Класичний фасон джинсів-кльош чудово пасуватиме власницям струнких ніжок. Жінкам, що мають високий зріст та надто худорляві ноги, краще обирати штани, які тісно прилягають на талії та сильно розширюються від колін. За допомогою такого фасону можна приховати всі недоліки фігури та почуватися більш впевнено впродовж дня.

Жінкам невисокого зросту, які мають більш пишні форми, ми рекомендуємо носити штани без кишень. Зверніть увагу, що кишені, незалежно від їхнього розташування, візуально збільшують форми, тож ви зробите фігуру більш об’ємною на вигляд.

З тих самих міркувань радимо жінкам, що мають широкі стегна, уникати яскравих штанів з крупними візерунками. Найкраще підкреслити форми допоможуть темні однотонні джинси-кльош.

Що обрати: вузькі штани чи джинси-кльош?

як обрати між вузькими джинсами та кльош

Звісно, рано чи пізно джинси-кльош набридають, і у вас може виникнути ідея вшити їх та перетворити цей фасон на звужені штани. Можливо, ви вже навіть замислювалися над тим, щоб позбутися своїх старих широких штанів через те, що вони давно вийшли з моди.

У такому випадку ми готові потішити вас приємною новиною: не поспішайте викидати джинси-кльош, адже ера вузьких штанів уже минула, тож ви можете дати нове життя своїй старій парі джинсів.

Ще кілька років тому джинси- кльош важко було зустріти у вітринах магазинів, адже у моді були вузькі та прямі штани. Ба більше, прихильники фасону кльош навіть мали дещо старомодний вигляд та часто потерпали від насмішок з боку оточення.

Поступово джинси, розширені від коліна, витіснили завужені моделі штанів. Щороку навіть фасони чобіт змінювалися – модельєри навмисно робили халяви вужчими, щоб чоботи не надто виступали з-за вузьких штанів. Насправді не варто передчасно хвилюватися та викидати старий одяг, адже мода час від часу повертається.

У сфері моди дуже важко придумати щось нове, тож всі фасони рано чи пізно знову будуть у тренді. Навіть якщо сьогодні у вашому гардеробі переважають завужені джинси, не поспішайте викидати джинси-кльош. Одного дня вони знову опиняться на піку моди, повірте!  • Goo, Sara Kehaulani. (2004). Functional Fashion Helps Some Through Airport Checkpoints. The Washington Post.
  • Usigan, Ysolt. (2013). The Results of Our Bra Survey: How Often Do You Wear a Bra and Wash Your Bras? Plus, How Much You Spend on One?. All You.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.