Чому моя дитина не слухається

Багато дітей ігнорують своїх батьків, коли вони спілкуються з ними. Не хвилюйтеся! У цій статті ми пояснимо, чому дитина не слухається і навчимо вас, як зробити так, щоб ваша дитина підкорялася.
Чому моя дитина не слухається

Останнє оновлення: 16 жовтня, 2018

Багато матерів кажуть, що дитина не слухається. Ці матері перепробували все, щоб ефективно спілкуватися з дитиною, і це не спрацювало. Однак це не кінець світу.

Ви можете мати хороший зв’язок із вашою дитиною, але ви повинні проаналізувати, як ви спілкуєтеся, щоб визначити, що ви робите неправильно, і внести зміни, які потребують вдосконалення. Тому ваша дитина не тільки слухатиме вас, але й ви будете слухати її.

Звісно, діти не хочуть слухати інших, особливо коли вони маленькі. Це пов’язано з багатьма чинниками. Перш за все, ваша дитина може бути дуже сфокусована на своїх справах і не звертати на вас увагу. Коли це відбувається, найкраще підійти до неї і запитати, чи вона може приділити вам кілька хвилин свого часу.

Це може змінити ваше спілкування з вашою дитиною. Пам’ятайте, що саме ви наводите приклад для своєї дитини. Тому, якщо вона говорить з вами, а ви не слухаєте, або якщо ваша дитина постійно просить вас звернути на неї увагу, то щось не так. Якщо ви її не слухаєте, не чекайте, щоб вона слухала вас. Перше, що потрібно зробити, – це зміцнити зв’язок та навести приклад.

Важливість спілкування з батьками

Читайте далі цю статтю, якщо ви втомилися говорити: “Моя дитина не слухається”. Комунікація є основою всіх стосунків. Дуже важливо підтримувати хороше спілкування з вашою дитиною. Ви, напевно, запитували себе, чому ваша дитина не розповідає про свої проблеми. Отже, подайте хороший приклад дитині, розкажіть їй про свої проблеми, щоб вона розповіла вам про свої.

Ця стаття може вас зацікавити: Перша дитина: базове керівництво з виживання

чому дитина не слухається
Якщо ви створите атмосферу довіри, в якій всі члени сім’ї зможуть розповідати про свій день, ви посилите спілкування. Якщо ви виробите це звичку з раннього віку, це буде природним для дитини, коли вона досягне підліткового віку.

Зв’язок з дитиною значно покращує сімейні стосунки. Є безліч аспектів, які нормалізують стосунки, але важливим є саме зв’язок.

Моя дитина не слухається, що я роблю неправильно?

Проблема в тому, що ви загалом висловлюєте свої ідеї так само, як і ваші батьки. Однак ваша дитина належить до іншого покоління, з відмінними звичками та звичаями. Це означає, що вона отримує повідомлення по-іншому. Навички слухання вашої дитини залежатимуть від двох ключових чинників: як ви надсилаєте повідомлення та як ваша дитина його отримує.

Зовсім не важко привернути увагу дитини. Однак пам’ятайте, що це не відбувається за один день. Терпіння та наполегливість є ключовими в цьому процесі.

1. Моя дитина не звертає на мене уваги

Навіть якщо ви думаєте, що ваша дитина є апатичною, ви повинні розуміти, що причини, чому дитина не слухає вас, не завжди однакові. Іноді ви наказуєте їй щось зробити, і вона це чують, але прикидається, що ні. Це акт непокори.

що робити коли дитина не слухається
Проте в інших випадках вона може бути зосереджена на своїй улюбленій діяльності, а її увага може бути спрямована на щось інше. Перш за все, ви повинні визначити причину, через яку вона не звертає уваги, та діяти відповідно.

2. Моя дитина не слухається, навіть коли я повторюю

Ви повинні знати та зрозуміти, що ніщо так не дратує дитину, ніж повторення наказів. Дитина не буде мотивована, оскільки занадто багато разів чула одне й те саме. Навпаки, щось нове завжди дивує.

Якщо ви інноваційні та творчі, то ви матимете нову можливість доставити своє повідомлення. Змінюйте вміст повідомлення, слова та спосіб вираження. Так ви не знудите дитину, і вона підкориться легше.

3. Моя дитина не слухається, коли я кричу на неї

Крик є синонімом розпачу і браку терпіння. Діти дуже розумні, і коли вони бачать цю реакцію, вони легко розуміють, що вони довели вас до сказу. Найгірше, що ви можете зробити в таких ситуаціях, – втратити самоконтроль.

дитина не слухається батьків
Коли ви кричите, ви даєте дитині знати, що ви засмучені. Це не те повідомлення, яке ви хочете передати дитині. Хоча ви засмучені, ви повинні дати їй інформацію про те, що вона зробила неправильно, і як ви можете виправити ситуацію.

4. Моя дитина божеволіє, коли я їй щось кажу

Ви повинні навчитися спілкуватися. Визначте слова, які подобаються вашій дитині. Ви повинні знати, як казати, щоб справити позитивне враження на вашу дитину. Проте емоційний зв’язок має свої межі. Не будьте одним із тих батьків, які розмовляють з дитиною, ніби вона є немовлям. Ваша дитина росте з кожним днем і має брати на себе відповідальність.

Висновок

Ви ніколи більше не скажете “Моя дитина не слухається”. Примусити дитину слухати та звертати увагу не складно. Ви повинні розуміти, що те, як ви виховуєте її зараз, вплине на все життя. Якщо ви навчите її ефективно слухати та спілкуватися, ви, ймовірно, матимете дивовижні стосунки з вашою дитиною. Пам’ятайте, що ви також повинні її слухати.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.