Чому так важко любити людей, які не люблять себе?

Проблема з людьми, які не люблять себе, у тому, що вони не відчувають себе гідними любові. Їхній страх бути покинутими насправді лише збільшує цей ризик.
Чому так важко любити людей, які не люблять себе?

Останнє оновлення: 22 грудня, 2018

Бути з людьми, які не люблять себе, може бути дуже важко. Головна причина в тому, що, коли ви любите когось, ви постійно хочете нагадати їм, наскільки вони дивовижні. Для когось, хто не любить себе, важко приймати такі компліменти.

Люди, які не люблять себе, часто відкидають компліменти, не розуміючи, як боляче може бути іншим. Ось чому всі ми шукаємо партнера, який цінує себе.

Однак це не єдина причина, чому важко любити когось, хто не любить себе. Ось деякі інші:

Складно спілкуватися

Спілкування може перетворитися на тяжку працю, якщо ви у стосунках із кимось, хто не знає, як любити себе.

Ці люди схильні перекручувати все і завжди припускати найгірше.

Такі ситуації дуже неприємні для багатьох людей. Здебільшого, ті, хто не любить себе, проектують власні проблеми на свого партнера.

Наприклад, скажімо, ви закінчуєте репліку партнера. Звичайно, це відбувається весь час, але вони можуть сприйняти це так, ніби ви поблажливі або брешете.

Важко піклуватися про когось, хто не дбає про себе

причини чому люди не люблять себе
може виникнути суперечка через їхню низьку самооцінку.

Вони зазвичай починають критикувати вас за дрібниці, які ви намагаєтеся сказати їм, саме через низьку самооцінку.

Як ви можете собі уявити, ви втомлюєтесь через те, що витрачаєте час і енергію, намагаючись викликати усмішку в коханої людини, а це ніколи не вдається.

Адже як би ви не намагалися, малоймовірно, що вони будуть довіряти вам або приймуть ваші слова за чисту монету.

Люди, які не люблять себе, часто стають залежними

Цілком нормально, що партнери розраховують на вас, щоб ви спонукали їх і покращували їхнє самопочуття, коли їм сумно або погано. Імовірно, ви очікуєте цього від них також.

Стосунки перестають бути здоровими, коли їхнє щастя повністю залежить від вас. Крайня залежність може перерости у задуху.

Вони, імовірно, починають думати, що ви їх покинете. З плином часу, ви почнете думати, що це не така вже й погана ідея, і вони залишаться без єдиного джерела щастя.

Хтось, хто не любить себе, схильний відкидати допомогу

Коли ви любите когось, ви хочете йому допомогти. Однак варто пам’ятати, що вони відкидають самих себе, не бажаючи приймати допомогу від інших.

Це все ускладнює, оскільки навіть якщо ви не втрачаєте надії, що колись вони приймуть вашу допомогу, правда в тому, що це, ймовірно, ніколи не станеться.

Спробуйте пригадати, що ви не можете змінити людей. Ви не в змозі змінити сутність людини, щоб зробити її такою, як вам хочеться.

Довіра між вами руйнується

чому деякі люди не люблять себе

У такій ситуації дуже складно побудувати довірливі стосунки зі своїм партнером.

Людина, яка постійно хвилюється або переживає, що ви її залишите, часто діє негативно. Іронія в тому, що цей страх фактично вас відштовхує.

Що треба знати, якщо ви любите когось, хто не любить себе

Якщо ви в змозі бути з кимось, хто не любить себе, це значить, що ви дуже турботлива і надійна людина.

Але якщо ви вважаєте, що розмови буде достатньо, щоб все виправити, ви зрештою будете розчаровані.

Якщо ви справді готові допомогти своєму партнеру припинити вас зневажати, ви маєте пам’ятати, що, по-перше, він по-справжньому має захотіти змінитися і прийняти допомогу, яку ви пропонуєте.

Варто звернути увагу на те, як ви почуваєтеся, тому що, якщо ви фізично або емоційно виснажені через стосунки, ймовірно, саме вам потрібно піти.

У такому випадку поставте собі такі запитання:

  • Я справді думаю, що мій партнер може змінитися?
  • Він знає, що я нещасна?
  • Він насправді зацікавлений у зміні?

Якщо у вас є відповіді, ви зможете зрозуміти, варто продовжувати чи ні.

Зрештою ви не повинні жертвувати своїм щастям заради того, хто не хоче припинити бути нещасним.

Пам’ятайте, що лише ви відповідаєте за власне щастя, так само як і ваш партнер несе відповідальність за своє.

Це може вас зацікавити ...
Любов до людини в стосунках: які помилки ми робимо
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Любов до людини в стосунках: які помилки ми робимо

Стосунки часто бувають дуже складними й заплутаними. Утім коли ви відчуваєте любов до людини в стосунках, це може штовхати вас на особливо критичні...  • Bigi, M. (2015). El modelo de los cinco factores de la persona y la teoría triangular del amor. Revista Investigación En Psicología Social.
  • Aiquipa Tello, J. J. (2015). Dependencia emocional. Revista de Psicología.
  • Rodríguez, I. (2013). LA DEPENDENCIA EMOCIONAL EN LAS RELACIONES INTERPERSONALES. ReiDoCrea. https://doi.org/10.1016/j.engstruct.2015.06.053

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.