Внутрішні конфлікти не повинні викликати зовнішні проблеми

Буває час, коли ми йдемо проти наших бажань, щоб уникнути конфліктів з іншими. Проте важливо пам'ятати про важливість самовираження, щоб унеможливити внутрішні конфлікти.
Внутрішні конфлікти не повинні викликати зовнішні проблеми

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Ви колись замислювалися над можливими наслідками, які викликають внутрішні конфлікти? Можливо, ви хочете уникнути сварки або не говорите “ні”, коли не хочете щось робити. Якщо це так, важливо пам’ятати, що це може призвести до ще більших проблем.

Ви можете докласти зусиль, щоб уникнути сварки, однак це не означає, що вона не виникне. Інакше кажучи, виникнуть внутрішні конфлікти. Зрештою, ви все одно програєте.

Уникнення конфліктів завдає болю

чоловік
Ви уникали слова “ні”, тому що боялися того, як відреагує інша людина, але це починає негативним чином на вас впливати.

У вашій голові будуть боротися “так” та “ні”. Ви будете боротися з почуттями, які виникають, коли ви відчуваєте, що назрівають внутрішні конфлікти.

Немає нічого гіршого, ніж робити щось без особливого бажання. Ви будете почуватися погано і вам буде дуже сумно. Але знаєте що? Це тому що глибоко всередині, ви знаєте, що обманюєте себе.

Це простий спосіб завдати собі шкоду. Ви завжди намагаєтеся не підвести інших. Ви також не хочете, щоб вони підвели вас, але, насправді, ви не маєте такої самої поваги до себе.

Уникнення конфліктів того не варто. Ви повинні поставити себе в пріоритет, на який ви заслуговуєте. Позбудьтеся страху перед тим, що станеться, що інші скажуть і наскільки вони розсердяться.

Це не ваша проблема. Ви повинні слухати своє серце. Скажіть, чого ви справді хочете.

Якщо ви не зробите цього, це стане постійною проблемою. Потім ви знову почнете обманювати себе.

Пригнічення емоцій через внутрішні конфлікти

жінка
Емоції відіграють важливу роль у запобіганні конфліктам. Ми насильно пригнічуємо їх, ховаємо, щоб вони не вийшли.

Проте це не означає, що ваші емоції не вийдуть назовні. Як ви знаєте, ви можете спробувати їх приховати, проте вони завжди починають виходити після того, як їх трохи підбурять.

Рано чи пізно ви почнете втрачати контроль.

Це може бути через кілька чинників: ви не кажете, що справді хочете сказати, не висловлюєте свою думку, адже боїтеся реакції інших людей або не кажете, що вас турбує, своїм партнерам, друзям, родичам тощо.

Одна за одною ці ситуації змушують вас приховувати свої емоції. Ви будете далі наповнюватися ними, поки не будете повністю заповнені.

Усі ці почуття є негативними. Коли вони переповнюють вас, ви вибухаєте. Це відбувається в найнесподіваніший момент та у найгіршому випадку.

Перенасичення призводить до втрати контролю. Невелика дрібниця може раптом стати хаосом.

Хтось казав вам “це не так вже й погано”? або “не будь таким, ти все перебільшуєш”? Можливо, це є симптомом вибуху емоцій.

Не отруюйте себе

крик
Утримання емоцій всередині може змусити ваше тіло кричати. Ви навіть можете відчути сильний безпричинний головний біль або біль у животі. Усе це є наслідком придушення емоцій.

Ваші страхи заохочують вас не показувати, ким ви є насправді. Ви стаєте власною отрутою. Ви будете відчувати себе невірними власним принципам і бажанням.

Припиніть погоджуватися з усіма, щоб уникнути конфліктів. Негативна реакція може взагалі не настати.

Іноді це може статися, тому що всі інші знають, що ви ніколи не відмовляєте.

Не завдавайте собі більше болю. Не бійтеся реакції інших людей. Ваше здоров’я має бути найважливішим. Це також стосується вашого щастя і того, що ви хочете.

намальована жінка
Навчіться ставити себе на перше місце. Не робіть того, чого ви не хочете робити, не кажіть того, чого не хочете казати.

Не думайте так багато. Не хвилюйтеся так багато. Найгірші внутрішні конфлікти відбуваються лише в нашій уяві.

Ілюстрації: Агнес Сесіль  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.