Чи можна займатися пілатесом під час вагітності?

Спеціалісти дуже часто рекомендують майбутнім мамам займатися пілатесом під час вагітності. В цій статті ми детальніше розповімо, як саме цей вид спорту впливає на стан жінки та малюка в її утробі.
Чи можна займатися пілатесом під час вагітності?

Останнє оновлення: 21 червня, 2020

Насправді заняття спортом під час вагітності є корисними не лише для майбутньої мами, але й для її дитинки. Більшість лікарів рекомендує вагітним займатися різними видами спорту з низькою інтенсивністю, зокрема плаванням, ходьбою та йогою. Утім, найбільше приваблює майбутніх матерів саме пілатес. Можливо, вас турбує важливе питання: чи безпечно займатися пілатесом під час вагітності?

Пілатес під час вагітності: варто чи ні?

Сьогодні ми детальніше розповімо про користь цього виду спорту та спробуємо розвіяти ваші сумніви щодо того, чи можна займатися пілатесом під час вагітності.

Що таке пілатес?

користь від занять пілатесом

Пілатес – це вид фізичного навантаження, який спрямований на вдосконалення не лише тіла, а й духу.

Цей вид спорту винайшов Йозеф Губерт Пілатес, тож тепер зрозуміло, звідки пілатес отримав свою назву. Пілатес розробили для вдосконалення не лише фізичного, але й духовного світу людини. Головна мета цього виду спорту полягає у стимуляції здатності концентруватися, а також розвитку вміння контролювати своє тіло та правильно дихати. Безумовно, пілатес має ще цілу низку важливих переваг.

Займатися пілатесом можна просто на підлозі або на спеціальному спортивному килимку. Зверніть увагу, що незалежно від місця тренування, під час заняття ваше тіло ставатиме сильнішим, гнучкішим та спритнішим. Щодо емоційного аспекту, то пілатес неодмінно посприяє підвищенню самооцінки та налаштуванню гармонії зі своїм внутрішнім світом.

Утім, чи можна займатися пілатесом під час вагітності?

Насправді однозначної відповіді на це питання немає, адже все залежить від особливостей організму жінки та перебігу вагітності.

Не забувайте, що кожна жінка є особливою. Так само не буває й однакових вагітностей. Визначити можна вам займатися пілатесом чи ні, може лише ваш акушер після повного обстеження.

За умови регулярних занять пілатесом організм майбутньої мами стане міцнішим та витривалішим. Утім, перш ніж зайнятися цим видом спорту, рекомендуємо неодмінно порадитися з лікарем.

Як правильно займатися пілатесом під час вагітності?

як правильно займатися пілатесом

Численні дослідження довели, що жінкам, в яких вагітність протікає без ускладнень, заняття пілатесом підуть тільки на користь.

Уявіть, що ви звернулися до лікаря, щоб оцінити свій фізичний стан, і гінеколог підтвердив, що вам можна займатися пілатесом.

Скільки разів на тиждень ви готові відвідувати тренування? Чи зможете ви витримати навантаження, яке на вас чекає?

Насправді різні спеціалісти дають різні рекомендації. Ми пропонуємо вашій увазі кілька думок з цього приводу, які були надруковані у Журналі про йогу та фізіотерапію:

 • Займатися пілатесом можна з моменту зачаття дитини і до самого дня її народження. Головне не перевантажувати організм та дотримуватися рекомендацій лікаря.
 • Краще відвідувати тренування з пілатесу 2-3 рази на тиждень, якщо ви хочете отримати позитивний ефект.
 • Під час першого триместру ваші тренування повинні тривати не більше 20 хвилин. На пізніших місяцях вагітності можна подовжити тривалість одного заняття до 45-60 хвилин.
 • Коли ви займаєтеся пілатесом, дуже важливо приділяти особливу увагу правильному виконанню вправ.

Неймовірні переваги пілатесу для вагітних жінок

тренування з пілатесу

Регулярні заняття пілатесом допоможуть вам чудово почуватися як фізично, так і морально впродовж усієї вагітності.

Вірте чи ні, але якщо ви будете сумлінно займатися пілатесом під час вагітності, то зможете не лише покращити свій стан, але й забезпечити гарне самопочуття малюка в утробі.

Серед головних переваг пілатесу варто виділити такі:

 • Зменшується страх перед пологами. Тренування з пілатесу полягає у виконанні не лише вправ, але й спеціальних дихальних технік. Завдяки цьому жінці буде простіше впоратися з переймами та правильно дихати під час пологів.
 • Завдяки постійному розвитку гнучкості матці буде легше розширитися та підготуватися до народження дитини.
 • Заняття пілатесом сприяють зміцненню тазового дна.
 • Цей вид спорту розвиває гнучкість та координацію.
 • Людина, яка регулярно займається пілатесом, вчиться правильно дихати та контролювати своє тіло. Погодьтеся, що ці навики неодмінно стануть у пригоді під час пологів.
 • Тренування з пілатесу є чудовою профілактикою варикозного розширення вен, геморою та болю у спині.
 • Пілатес сприяє підвищенню самооцінки.
 • Цей вид спорту допоможе підтягнути тіло.
 • Якщо ви будете регулярно займатися пілатесом, то навчитеся легко знімати напругу та налагоджувати гармонію із внутрішнім світом.
 • Пілатес сприяє гарному нічному сну та запобігає безсонню.

В яких випадках не можна займатися пілатесом під час вагітності?

гіпертонія як протипоказання до занять пілатесом

Високий кров’яний тиск, або гіпертонія є можливим індикатором прееклампсії та одним з головних протипоказань до заняття пілатесом під час вагітності.

Як ми вже згадували раніше, лише лікар може дозволити або заборонити вагітній жінці займатися пілатесом. Зазвичай спеціалісти не рекомендують займатися цим видом спорту за таких обставин:

 • У вагітної жінки спостерігається постійне підвищення кров’яного тиску.
 • У жінки відбулося передчасне пошкодження захисної мембрани.
 • Якщо лікар виявив затримку внутрішньоматкового розвитку плоду.
 • Вагітній жінці поставили діагноз “прееклампсія”.
 • У майбутньої матері вагітність протікає із серйозними ускладненнями.

Ми рекомендуємо відвідувати лише ті заняття з пілатесу, які призначені спеціально для вагітних жінок, оскільки деякі вправи категорично протипоказані до виконання під час виношування дитини. Для прикладу, вагітним жінкам не варто виконувати вправи, лежачи на спині, оскільки в такому положенні відбувається сильне скорочення м’язів живота. Також не варто робити складну розтяжку та вправи, які потребують перебування у положенні донизу головою.

Безумовно, заняття пілатесом під час вагітності позитивно впливають на стан майбутньої матері та малюка в її утробі. Утім, перш ніж записуватися на курси пілатесу, рекомендуємо порадитися з лікарем з метою уникнення будь-яких ускладнень.

Не забувайте, що під час вагітності не варто вносити будь-які зміни до щоденного режиму без попереднього узгодження з акушером, адже ваше гарне самопочуття та здоров’я вашого малюка є найважливішими! • Dilek S G. Pregnancy Pilates and Benefits of Pregnancy Pilates during Childbirth. J Yoga & Physio. 2018; 5(1): 555652. DOI:10.19080/JYP.2018.05.555652.002
  King M, Green Y (2002) Pilates workbook for pregnancy. Octopus Publishing Group, Canada.
 • NCBI. (2009). Effects of natural childbirth preparation versus standard antenatal education on epidural rates, experience of childbirth and parental stress in mothers and fathers: a randomised controlled multicentre trial. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19538406
 • Balogh, A. (2005). Pilates and pregnancy. RCM Midwives : The Official Journal of the Royal College of Midwives, 8(5), 220—222. Retrieved from http://europepmc.org/abstract/MED/15960329

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.