Йога для людей з надмірною вагою: 10 причин спробувати

Йога для людей з надмірною вагою може бути дуже корисною як фізично, так і психологічно, попри те, що їм може бути складно робити певні пози.
Йога для людей з надмірною вагою: 10 причин спробувати

Останнє оновлення: 21 жовтня, 2019

Якщо ви читаєте цю статтю, можливо, вас цікавить йога для людей з надмірною вагою. Якщо ви думаєте, що це не для вас, то ви помиляєтеся! Йога чудово підходить для людей з надмірною вагою, оскільки вона допомагає не тільки спалювати жир, але й контролювати тривогу.

Загалом, йога корисна для здоров’я всіх, і багато людей можуть це підтвердити. Наприклад, прем’єр-міністр Індії, Нарендра Моді, пропагує йогу, щоб кожен в Індії мав можливість користуватися її перевагами в повсякденному житті.

Прем’єр-міністр навіть поділився серією відео з демонстрацією йоги. У цих відео він підкреслює, що йога є здоровою формою фізичних вправ для всіх.

Нижче ми ще виділимо ще більше причин, щоб мотивувати вас до занять йогою, навіть – або особливо – якщо ви маєте надлишкову вагу!

Йога для людей з надмірною вагою: дивовижні переваги

1. Йога покращує дихання

Йога допоможе покращити і усвідомити своє дихання.

Усвідомлення дихання і здоровий спосіб життя сприятимуть тому, що поживні речовини дістануться ваших органів більш ефективно. Отже, ваші органи будуть функціонувати краще, і ви допоможете своєму тілу запобігти захворюванням, викликаним браком поживних речовин.

2. Йога покращує самооцінку і якість життя

Йога – чудовий спосіб розпочати активніший спосіб життя. Крім того, йога може допомогти вам поліпшити самооцінку та загальну якість життя.

Йога допоможе вам розвиватися фізично і духовно, і це важливо для поліпшення того, як ви сприймаєте себе і проживаєте своє повсякденне життя. Так ви будете мати більше контролю над своїм тілом і зможете підвищити загальну якість життя через фізичну активність.

3. Вона допомагає боротися з депресією

чому корисна йога для людей із зайвою вагою
Багато людей мають справу з низькою самооцінкою, що підвищує ризик депресії. Низьку самооцінку можна пояснити невпевненістю щодо зовнішнього вигляду, характером або особистим досвідом.

Проте йога може допомогти лікувати легку депресію і поліпшити вашу самооцінку. Це спосіб медитувати, думати, набувати впевненості в собі та підтримувати активний і здоровий спосіб життя.

4. Йога полегшує стрес

Дихальні вправи, медитація і поліпшення постави, які є частиною йоги, допоможуть вам розслабитися і полегшити стрес. Це також допоможе вам бути більш сфокусованими, як психічно, так і фізично.

Медитація і глибоке дихання значно знижують рівень кортизолу – гормону стресу. Крім того, наповнення легенів свіжим повітрям допоможе заспокоїтися і зробити вас більш здатними приймати рішення і стикатися з щоденними викликами.

5. Зменшує фізичний дискомфорт

Завдяки постійній практиці йоги ви можете зменшити головний біль і кров’яний тиск, а також боротися з втомою і безсонням. Це пояснюється збільшенням кисню в мозку і вивільненням токсинів, які виникають при глибокому і повільному диханні.

Йога також допоможе вам мати більше енергії протягом дня і дасть вам більше мотивації, щоб їсти здоровіші продукти та підтримувати активний і здоровий спосіб життя.

6. Ви помітите зміни

Вага не впливає на вашу здатність займатися йогою. Однак на заняттях йогою важливо не вимагати від свого тіла більше, ніж воно може. Поступово після  занять йогою ви станете більш гнучкими та впевненими. Ви помітите, що можете робити складніші пози, які раніше не могли робити.

Отже, йога ідеально підходить для людей з надмірною вагою, тому що вона дає змогу йти у своєму власному темпі, ніколи не перенапружуючи організм. Ви також поступово почнете помічати зміни у вашій гнучкості, силі, рівновазі та поставі. На початку не засмучуйтеся і просувайтеся поволі.

7. Вона не перенапружує організм

Йога є хорошим доповненням до будь-якого здорового способу життя, і вона не вимагає ніяких кардинальних змін. По мірі просування у йозі, пози і труднощі також будуть збільшуватися.

Є пози для початківців, а більшість інструкторів адаптують тренування відповідно до здібностей клієнтів. Це також не дає надто засмучуватися, коли не в змозі зробити складніші пози, тому ви можете почати на своєму рівні.

Йога також дає вам гнучкість у графіку, тому що ви можете вирішити, скільки часу їй присвятити.

8. Це корисно для вашої ендокринної системи

Кожна позиція йоги впливає на певну частину тіла на м’язовому, нервовому або гормональному рівні. Наприклад, деякі пози спрямовані на людей, які мають проблеми щитоподібної залози.

Тому, якщо у вас надмірна вага через гормональні розлади, ви можете спробувати йогу, щоб усунути ці проблеми. У цьому випадку ми рекомендуємо запитати інструктора, які пози найкраще підходять від гормональних проблем.

9. Йога допомагає боротися з тривогою

Ми вже згадували духовні та розслабляючі переваги йоги. Це пояснюється тим, що вона зазвичай допомагає зменшити тривогу.

Не лише медитація і дихання допомагають знизити рівні тривоги, але й вплив йоги на нервову систему також може допомогти покращити концентрацію. Це також може вплинути на ваші харчові звички та вподобання.

10. Вона допоможе вам досягти своїх цілей

Якщо ви зацікавлені в фізичній активності, щоб вести здоровий спосіб життя або схуднути, то йога для цього ідеальна! Крім того, що це різновид вправ, це також духовна активність, яка зміцнює ваш зв’язок із собою і вашою силою волі.

Моменти концентрації та медитації заохочують рухатися вперед і вдосконалюватися. Це також дасть вам більше терпіння, щоб чекати результатів ваших зусиль.

Які позиції можуть допомогти вам схуднути?

йога для схуднення
Йога може допомогти вам зміцнити м’язи, поліпшити гнучкість, покращити дихання і допомогти вам почувати себе краще. Йога для людей з надмірною вагою особливо корисна, тому що хороші результати можна отримати без інтенсивних вправ.

Допоможіть своєму тілу сприяти зниженню ваги, практикуючи ці позиції:

 • Поза трупа (Savasana): ідеально підходить для розслаблення і заспокоєння розуму і тіла
 • Свічка (Sarvangasana): допомагає регулювати метаболізм і стимулювати щитоподібну залозу
 • Ноги до стіни (Viparita Karani Mudra): покращує роботу щитоподібної залози і проблеми кровообігу. Крім того, вона сприяє самоконтролю.
 • Риба (Matsyasana): допомагає регулювати функціонування щитоподібної залози. Це також корисно для гіпофіза, наднирників і шишкоподібних залоз.
 • Плуг (Halasana): допомагає зменшити черевний жир. Ця поза також допомагає регулювати роботу щитоподібної залози, селезінки та печінки.
 • Кобра (Bhujanghasana): допомагає регулювати надниркову і щитоподібну залози. Крім того, ця поза стимулює і допомагає укріплювати м’язи живота. Вона також зміцнює хребет і зміцнює сідниці.

Яких поз варто уникати?

Загалом, ви не повинні виконувати позу, до якої ви фізично не готові, наприклад ті, в яких одна частина тіла підтримує всю вагу. Інші позиції, такі як падахастасана і баласана, де ви нахиляєтеся вперед, також можуть збити ваше дихання.

Регулярна фізична активність допоможе вам підтримувати здоровий спосіб життя. Йога особливо корисна для людей з надмірною вагою, які прагнуть почати більш здоровий або активний спосіб життя, і це особливо ефективно, оскільки вона може поліпшити не тільки ваше фізичне здоров’я, але й психічне і духовне. • Kaduskar, P., & Suryanarayana, K. M. (2015). Yoga: An endocrine therapy. Indian journal of endocrinology and metabolism, 19(3), 437–438. https://doi.org/10.4103/2230-8210.152801
 • Karen Pilkington, Graham Kirkwood, Hagen Rampes, Janet Richardson. 2005. Yoga for depression: the research evidence. Journal of Affective Disorders. https://doi.org/10.1016/j.jad.2005.08.013.
  (http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0165032705002570)
 • Madanmohan, & Mahadevan, Sivasubramaniyan & Balakrishnan, Selvakumar & Gopalakrishnan, Maya & Prakash, Elapulli Sankaranarayanan. (2008). Effect of six weeks yoga training on weight loss following step test, respiratory pressures, handgrip strength and handgrip endurance in young healthy subjects. Indian journal of physiology and pharmacology. 52. 164-70.
 • Anheyer, D., Klose, P., Lauche, R. et al. Yoga for Treating Headaches: a Systematic Review and Meta-analysis. J GEN INTERN MED 35, 846–854 (2020). https://doi.org/10.1007/s11606-019-05413-9
 • A. Ross; A. Brooks; K. Touchton-Leonard; G. Wallen. 2016. A Different Weight Loss Experience: A Qualitative Study Exploring the Behavioral, Physical, and Psychosocial Changes Associated with Yoga That Promote Weight Loss. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine. https://www.hindawi.com/journals/ecam/2016/2914745/
 • Ferreira-Vorkapic, Camila; Rangé, Bernard. 2010. Mente Alerta, Mente Tranquila: ¿Constituye el yoga una intervención terapeútica consistente para los
  trastornos de ansiedad? Revista Argentina de Clínica Psicológica. https://www.redalyc.org/pdf/2819/281921798002.pdf
 • Chong, Cecilia S. M.; Tsunaka, Megumi; Tsang, Hector W. H.; Chan, Edward P.; Wai Ming Cheung. 2011. Effects of Yoga on Stress Management in Healthy Adults: A Systematic Review. Alternative Therapies in Health & Medicine. https://web.a.ebscohost.com/abstract?direct=true&profile=ehost&scope=site&authtype=crawler&jrnl=10786791&AN=65066461&h=3kgypRUvpQXF4jnoqz%2bdiCvi%2bm1TAO2bRFDDgS38g%2fMlkgFl4dpgEKmM42W0tCLERqjKYSRr0Z8F5qJpLo9uoA%3d%3d&crl=c&resultNs=AdminWebAuth&resultLocal=ErrCrlNotAuth&crlhashurl=login.aspx%3fdirect%3dtrue%26profile%3dehost%26scope%3dsite%26authtype%3dcrawler%26jrnl%3d10786791%26AN%3d65066461
 • Yoga with Modi: Indian PM releases online yoga series – video report. 2018. The Guardian. https://www.theguardian.com/world/video/2018/mar/29/yoga-with-narendra-modi-indian-pm-releases-online-yoga-series-video

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.