Як правильно купати новонародженого

Гігієна малюка дуже важлива для загального самопочуття. Коли йдеться про новонародженого, треба бути обережними, особливо, якщо у нього ще на зажив пупчик. Дізнайтеся, як правильно купати новонародженого.
Як правильно купати новонародженого

Останнє оновлення: 13 лютого, 2019

Якщо ви читаєте цю статтю, вас, напевне, цікавить, як правильно відбувається купання новонародженого. Нам усім подобається чистота, але купання дорослих кардинально відрізняється від способу купання малюків у перші дні їхнього життя. Якщо у вас є певні сумніви щодо того, чи правильно ви це робите, ми з радістю поділимося порадами з вами.

– Люба, треба купати дитину!

– Покупай сам!

– Ні, ти краще!

Сьогодні, приміром, ваша черга купати малюка. Запитайте себе: «Як мені правильно купати новонародженого?» У цій статті надамо декілька порад, які стануть у пригоді, коли прийде ваша черга купати малюка.

Купання новонародженого

Купання новонародженого

До того, як стати батьками, навіть не замислюєшся про купання новонароджених та усього, що з цим пов’язане. Коли люди вперше стають батьками, вони вірять у те, що малюка треба купати щодня у ванні з шампунем та іншими засобами для купання.

Такий спосіб купання малюка може спричинити певні негативні наслідки для дитини. Використання шампуню та мила – це помилка, яку допускають багато новоспечених батьків.

Рекомендовано дотримуватися певних порад, коли купаєте новонародженого з пупчиком, який не зажив.

Малюк з пуповиною

  • Купайте дитину двічі чи тричі на тиждень у теплій водіУ такий спосіб можна запобігти опіків у новонароджених. Не обов’язково купати малюка щодня, якщо вчасно міняти йому підгузки та протирати шкіру вологими серветками.
  • Дитинку при купанні треба покласти на пелюшку чи рушник, щоб новонароджений не висковзнув. Коли закінчуєте процедуру купання, завжди витирайте дитинку сухим чистим рушником.
  • Використовуйте дитячий шампунь та мило, яке не викликає подразнення. Щоб ці засоби не потрапили в очі, притримуйте вашу руку на чолі дитинки.
  • Рушник для витирання повинен бути м’якимМожна придбати рушник з капюшоном. У такий спосіб збережемо температуру голівки. Найкраще мати принаймні три рушники.
  • Дитинку можна купати також і в маленькій пластмасовій ванночці. Вона має стояти на нормальній для вас висоті, щоб уникнути можливих травм.
  • Якщо пуповина розмокла, нічого страшного. Її можна протерти сухим рушником та продовжити купання новонародженого. Пуповина відпадає через три тижні після народження.

Поводьтесь з малюком делікатно. Прикрийте малюка пелюшкою та помийте кожну кінцівку піж час купання.

Без пуповини

купання малюка без пуповини

Наступні поради стосуються найкращого способу купання малюка без пуповини:

  • Налийте теплу воду у ванночку. Температура повинна бути від 23 до 25 ºC. Налийте таку кількість води, щоб вона не закривала груди малюка.
  • Починайте мити дитинку з голови до п’ятУ такий спосіб дитинка уникне можливого контакту з виділеннями чи бактеріями.
  • Обережно поверніть дитинку, щоб помити спинку та сіднички. Варто добре підтримувати малюка під час купання, щоб запобігти можливим нещасним випадкам.
  • Веселіть малюка під час купання. Посміхайтеся та говоріть з ним. Ви може удвох отримати насолоду від цього моменту.

Інші поради для купання новонародженого

Час купання – це магічний момент між вами та вашим малюком. Звісно, хтось може постукати у двері, подзвонити на мобільний телефон або завадити будь-яким іншим способом. Якщо це терміново, обгорніть дитинку рушником та візьміть з собою куди б ви не йшли. Ніколи не залишайте малюка самого у ванній через дуже високий ризик нещасного випадку.

Сподіваємося, ви зможете отримати насолоду від цього чудового моменту з вашим малюком. Пам’ятайте, що поки діти ще не виросли,  використовуйте можливість щоденного проводження часу з ними. Це весело!

Це може вас зацікавити ...
Корисні фруктові пюре для немовлят
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Корисні фруктові пюре для немовлят

Грудне молоко важливе для дитини, але їжа, зокрема фруктові пюре, забезпечує поживними речовинами. Дізнайтеся про переваги фруктових пюре.