Як правильно купати новонародженого

Гігієна малюка дуже важлива для загального самопочуття. Коли йдеться про новонародженого, треба бути обережними, особливо, якщо у нього ще на зажив пупчик. Дізнайтеся, як правильно купати новонародженого.
Як правильно купати новонародженого

Останнє оновлення: 13 лютого, 2019

Якщо ви читаєте цю статтю, вас, напевне, цікавить, як правильно відбувається купання новонародженого. Нам усім подобається чистота, але купання дорослих кардинально відрізняється від способу купання малюків у перші дні їхнього життя . Якщо у вас є певні сумніви щодо того, чи правильно ви це робите, ми з радістю поділимося порадами з вами.

– Люба, треба купати дитину!

– Покупай сам!

– Ні, ти краще!

Сьогодні, приміром, ваша черга купати малюка. Запитайте себе: «Як мені правильно купати новонародженого?» У цій статті надамо декілька порад, які стануть у пригоді, коли прийде ваша черга купати малюка.

Купання новонародженого

Купання новонародженого

До того, як стати батьками, навіть не замислюєшся про купання новонароджених та усього, що з цим пов’язане. Коли люди вперше стають батьками, вони вірять у те, що малюка треба купати щодня у ванні з шампунем та іншими засобами для купання.

Такий спосіб купання малюка може спричинити певні негативні наслідки для дитини. Використання шампуню та мила – це помилка, яку допускають багато новоспечених батьків.

Рекомендовано дотримуватися певних порад, коли купаєте новонародженого з пупчиком, який не зажив.

Малюк з пуповиною

  • Купайте дитину двічі чи тричі на тиждень у теплій водіУ такий спосіб можна запобігти опіків у новонароджених. Не обов’язково купати малюка щодня, якщо вчасно міняти йому підгузки та протирати шкіру вологими серветками.
  • Дитинку при купанні треба покласти на пелюшку чи рушник, щоб новонароджений не висковзнув. Коли закінчуєте процедуру купання, завжди витирайте дитинку сухим чистим рушником.
  • Використовуйте дитячий шампунь та мило, яке не викликає подразнення. Щоб ці засоби не потрапили в очі, притримуйте вашу руку на чолі дитинки.
  • Рушник для витирання повинен бути м’якимМожна придбати рушник з капюшоном. У такий спосіб збережемо температуру голівки. Найкраще мати принаймні три рушники.
  • Дитинку можна купати також і в маленькій пластмасовій ванночці. Вона має стояти на нормальній для вас висоті, щоб уникнути можливих травм.
  • Якщо пуповина розмокла, нічого страшного. Її можна протерти сухим рушником та продовжити купання новонародженого. Пуповина відпадає через три тижні після народження.

Поводьтесь з малюком делікатно. Прикрийте малюка пелюшкою та помийте кожну кінцівку піж час купання.

Без пуповини

купання малюка без пуповини

Наступні поради стосуються найкращого способу купання малюка без пуповини:

  • Налийте теплу воду у ванночку. Температура повинна бути від 23 до 25 ºC. Налийте таку кількість води, щоб вона не закривала груди малюка.
  • Починайте мити дитинку з голови до п’ятУ такий спосіб дитинка уникне можливого контакту з виділеннями чи бактеріями.
  • Обережно поверніть дитинку, щоб помити спинку та сіднички. Варто добре підтримувати малюка під час купання, щоб запобігти можливим нещасним випадкам.
  • Веселіть малюка під час купання. Посміхайтеся та говоріть з ним. Ви може удвох отримати насолоду від цього моменту.

Інші поради для купання новонародженого

Час купання – це магічний момент між вами та вашим малюком . Звісно, хтось може постукати у двері, подзвонити на мобільний телефон або завадити будь-яким іншим способом. Якщо це терміново, обгорніть дитинку рушником та візьміть з собою куди б ви не йшли. Ніколи не залишайте малюка самого у ванній через дуже високий ризик нещасного випадку.

Сподіваємося, ви зможете отримати насолоду від цього чудового моменту з вашим малюком. Пам’ятайте, що поки діти ще не виросли,  використовуйте можливість щоденного проводження часу з ними. Це весело!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.