Чим відрізняються кохання й одержимість?

Чим відрізняються кохання й одержимість?
Чим відрізняються кохання й одержимість?

Останнє оновлення: 07 січня, 2019

Любов – це настільки інтенсивне почуття, що іноді воно виходить з-під контролю. Кохання й одержимість бувають дуже тісно пов’язані, настільки, що іноді їх важко розрізнити.

Складно зрозуміти, чи ви потрапили в пастку залежності, чи справді любите.

Кохання й одержимість. У чому різниця?

Хвороба замкнутості

як знати що це любов

Дещо відбувається, коли ви починаєте бути одержимими іншою людиною. Ви будуєте навколо стосунків стіну, яку складно подолати.

Така замкнутість починає топити вас. Це відбувається, тому що переважно ви хочете все контролювати. У результаті ви відчуваєте море сумнівів і тривог, замість того, щоб розслабитися та насолоджуватися стосунками.

Тоді як кохання, зі свого боку, цінує чесність.

Одержимість і самооцінка

Коли ви починаєте відчувати одержимість, це певною мірою пов’язано із самооцінкою. Нам бракує чогось. Ми потребуємо того, чого не маємо, і, як наслідок, стаємо залежними.

Не втрачайте себе: вам не потрібен ніхто, щоб доповнювати вас. Ви – повноцінна людина.

А коли ми говоримо про кохання, ідеться не про когось, хто наповнює нас. Натомість варто знайти людину, яка вас доповнюватиме.

У коханні є прийняття

кохання й одержимість дуже тісно пов'язані

Коли пара розходиться, людям завжди доводиться переживати період болю.  Потрібно пройти через це. Утім раніше чи пізніше ви приймете реальність.

Але з одержимістю все інакше. Біль також є, але ми не хочемо відпустити стосунки. Ми залишаємося зв’язані або живемо, ніби в пастці. Досить часто без терапії, можна не досягти прийняття.

Інша людина – не ваша власність

Це має бути очевидно. Утім у випадку одержимості все не зовсім так.

Коли ви відчуваєте залежність, то ставитеся до іншої людини, як до свого майна. Вона – щось, що належить вам. Така ілюзія виникає тому, що ви хочете отримати щось, чого вам бракує.

Глибоко в серці ви думаєте, що хтось вам винен і не можете жити без нього. Через таку потребу ви перестаєте сприймати іншу людину як особистість і поводитеся так, ніби це ваша власність.

Щоб кохання було здорове, важливо пам’ятати про того, хто поруч. Ваш партнер може насолоджуватися своїми правами та свободою.

Намір маніпулювати

кохана людина - не ваша власність

Іноді в стосунках один із партнерів втрачає інтерес до іншого.

Якщо ви справді любите, то буде боляче. Але врешті-решт, ви вирішите рухатися далі та приймете розрив.

Утім в деяких випадках відбувається по-іншому. Почуття використовують як зброю проти іншої людини.

Таким чином ви намагаєтеся змусити когось почуватися винними через відсутність зацікавленості.

Важливість спілкування

Спілкування та вміння співпереживати надзвичайно важливі для здорових стосунків. Тоді кохання й одержимість ніколи не можна переплутати.

Утім, коли у стосунках є одержимість, нормальне спілкування зникає. Натомість виникає страх, що інша людина може вирватися на волю, втекти або залишити нас. 

Саме тому ми робимо вигляд, що все гаразд. Вдаємо, ніби задоволені стосунками, тому не бачимо справжньої проблеми.

сумні очі

Ви колись переживали ці дві “форми” любові або віри в те, що любите? Люди, які стають занадто одержимі партнером, мають поганий фінал.

Їхні потреби не задовольняють. Якщо в якусь мить усе змінюється, вони повністю втрачають контроль.

Залежні від стосунків люди тримаються за примарну стабільність і готові все віддати іншій людині лише, щоб вона залишилась.

Утім вони забули про себе. У такому випадку єдине рішення – знову відшукати власне “я”.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.