5 дій, які призведуть до розпаду стосунків

Приховування щирих відчуттів може викликати розпад стосунків, тож ніколи не тримайте негатив у собі. Що ще не варто робити?
5 дій, які призведуть до розпаду стосунків

Останнє оновлення: 27 грудня, 2018

Часом коли стосунки добігають кінця, ми запитуємо себе: “Чому, чому ж так сталося, якщо все йшло так добре?” Ми розібрались, що пришвидшує розпад стосунків.

Утім, чи впевнені ви, що у стосунках все було бездоганно? Сьогодні ми розповімо про основні помилки, яких припускаються люди у взаєминах з партнером. Завдяки нашим порадам ви зможете не лише передбачити розпад стосунків, але й докласти всіх можливих зусиль для зміцнення сім’ї.

Стосунки між двома людьми ніколи не руйнуються за одну добу без видимих причин. Ми часто припускаємося страшних помилок та робимо погані вчинки, навіть не замислюючись над тим, яку шкоду вони можуть нанести нашій другій половинці.

Дії, які можуть спровокувати розпад стосунків

1. Постійна критика партнера

критика провокує розпад стосунків

Однією з найгірших дій людини, яка може спровокувати непорозуміння та розпад стосунків – це постійна критика партнера за те, як він/вона виглядає, водить авто, розмовляє, у що одягається тощо.

Звісно, критикуючи партнера, ми маємо на меті змінити його та виправити всі вади. Звісно, змінити риси характеру та звички людини дуже важко, проте люди мають звичку часто маніпулювати іншими та намагатися підлаштувати іншу людину під власні вподобання та бажання.

Якщо ви хочете мати здорові та довготривалі стосунки, то повинні любити та поважати свого партнера таким, яким він є.

У тому випадку, якщо вам щось не подобається у коханій людині, є два виходи: або змиріться з недоліками партнера, або розірвіть стосунки. Критикувати партнера та намагатися його змінювати – це не вихід.

Дізнайтеся більше в цій статті: Зрада в стосунках? Як потрібно діяти?

2. Партнер вас регулярно ображає

Ваш партнер з вас насміхається? Кохана людина часто вас принижує та ображає? Якщо вам не подобається ставлення партнера, але ви не висловлюєте своє невдоволення, це означає, що ви нічого не робите для вирішення проблеми.

Люди дуже часто терплять образи та знущання партнера через свої почуття до коханої людини або страх бути самотніми.

Найпоширеніша причина того, що ми залишаємося разом з партнером, який нас не цінує – це емоційна залежність від нього. Через це ми часто боїмося висловити свої щирі відчуття та відверто сказати: “Я більше цього не терпітиму, я йду від тебе”.

Не забувайте, що стосунки можуть бути успішними тільки в тому випадку, якщо партнер вас поважає. Якщо вас не люблять та не цінують, це може стати першим кроком до розпаду стосунків.

3. Ви завжди покладаєте провину за всі помилки на свого партнера

помилка партнера - причина розпаду стосунків

Серед усіх неправильних дій, які можуть спровокувати розпад стосунків, ця стратегія поведінки є однією з найпоширеніших помилок у стосунках між двома людьми. Взаємини не можуть бути успішними, якщо один з партнерів завжди звинувачує у помилках іншого замість того, щоб брати відповідальність на себе.

Уявіть ситуацію, коли жінка звинувачує чоловіка за те, що він постійно кладе ноги на стіл. Звісно, якщо жінка раптово зриває свою злість на другій половинці вперше за два роки спільного життя, чоловік не розуміє, що саме він зробив не так і чому не отримував зауважень від коханої раніше.

Хто ж насправді винен у цій ситуації?

Перекласти вину на когось іншого – це найпростіший вихід із ситуації як у побуті, так і в інших аспектах життя.

Жінка повинна була одразу сказати чоловікові, що їй не подобається бачити його ноги на столі. Натомість чимало жінок чомусь вважають, що чоловіки повинні самотужки здогадатися про їхні бажання та вподобання.

Замовчувати проблему неправильно, тож жінка повинна усвідомлювати, що вся відповідальність за вчинок чоловіка у цьому випадку лежить на ній. Можливо, помилившись один раз, жінка винесе цінний життєвий урок з цієї ситуації та у майбутньому буде відвертою зі своїм партнером.

4. Мовчання та байдужість можуть спровокувати розпад стосунків

Є певний тип поведінки, який є дуже токсичним для стосунків. Він може перетворити відносити між двома людьми на обмін маніпуляціями. Хто ж ці вороги здорових стосунків? Це замовчування проблем та байдужість.

Якщо ви постійно безпідставно критикуєте другу половину або покладаєте на неї провину за всі похибки, ваш партнер може прийняти стратегію мовчання та байдужості для того, щоб ви не мали змоги на нього сердитися.

За допомогою такої поведінки людина не лише намагається змусити партнера підкоритися, але й відверто демонструє свою неповагу до нього.

Коли партнер намагається “покарати” вас мовчанкою за те, що ви висловили щирі відчуття та розповіли про те, що вас насправді турбує – це перший тривожний сигнал про розпад стосунків.

5. Партнер сильно на вас тисне та змушує виконувати його вказівки

тиск парнера провокує розпад стосунків

Ця поведінка є такою ж токсичною для стосунків, як і замовчування проблеми, про яке ми вже розповідали раніше.

Здійснюючи тиск на партнера та змушуючи його безвідмовно виконувати ваші вказівки та забаганки, ви робите перший крок до завершення стосунків.

Не можна ані напосідати на партнера, ані вимагати чогось від нього. Ваша друга половинка – це вільна людина, яку потрібно не тільки поважати, але й не намагатися нею маніпулювати заради власних інтересів.

Якщо ви помітили надмірний тиск з боку партнера, замисліться над тим, чи варто продовжувати такі стосунки. Маніпулятивна поведінка є неймовірно токсичною для відносин двох людей.

Чи доводилось вам отримувати перші дзвіночки про негаразди у стосунках? Якщо ви вчасно визначите проблему, це допоможе вам покласти їй край, перш ніж станеться щось жахливе.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.