День жінки для рівноправ'я та світлого майбутнього

Ви коли-небудь цікавилися, чому ми святкуємо день жінки кожного року? Дізнайтеся, чому це свято таке важливе в нашій статті!
День жінки для рівноправ'я та світлого майбутнього

Останнє оновлення: 03 січня, 2019

День жінки – це не лише святкування.

Мета цього дня полягає в тому, щоб покращити обізнаність про проблеми рівності та привернути до них увагу громадськості. День жінки нагадує, що ми досі маємо, за що боротися, й потрібно працювати над тим, щоб бути почутими, і шукати союзників.

Гендерна рівність – це розмірений шлях, яким ми потроху просуваємося кожного дня. Утім іноді ми все одно натрапляємо на вибоїни, коли починаємо аналізувати ситуацію в різних країнах світу, де великою мірою на законодавчих основах і далі обмежують права та можливості жінок.

Усе це, без сумніву, закликає нас розглянути 8 березня з різних перспектив, які виходять за рамки простого святкування, коли ми даруємо букет троянд нашим матерям, сестрам чи коханим.

Зараз ідеальний час, щоб роззирнутися навколо та запитати себе, що можна зробити для створення більш рівноправного суспільства, ніж ми маємо сьогодні.

Потрібно спрямувати свій погляд у завтра й усвідомити, яке саме суспільство ми хочемо збудувати для дівчат, що стануть жінками майбутнього.

Ба більше, настав час створити толерантне середовище, яке цінує рівність і дарує чудові можливості для саморозвитку, коли всі чоловіки та жінки можуть боротися за здійснення своїх мрій.

На цьому шляху нам доведеться зробити багато кроків і подолати багато прогалин.

Читайте про 5 причин, чому ви вже повноцінна жінка

квіти у волоссі жінки

Багато всього сталося відтоді, як Симона де Бовуар написала свою славнозвісну працю “Друга стать” у 1949 році.

Ідеї руху

Для початку хочемо зазначити, що 50 років потому в 1999 році Гелен Фішер, відомий американський антрополог, опублікувала книгу “Перша стать”. Цією роботою вона висловила низку ключових ідей:

 • вроджені здібності жінок змінюють світ;
 • навички та підхід жінок до розуміння та вирішення проблем поступово й неминуче покращує наше суспільство;
 • жінки не нижчі та не вищі ніж чоловіки. Міжнародний жіночий рух керується принципом рівності. Саме в тому випадку ролі, обов’язки та положення в суспільстві розподіляються і встановлюються схожим чином;
 • ще один момент, на якому наголошує Гелен Фішер, є найважчим викликом для сучасних жінок – потреба балансувати між роботою та сім’єю;
 • крім того, жінки непропорційно представлені в певних галузях через гендерні стереотипи.

Цілі руху

Наразі одна з основних цілей цього руху – зруйнувати класичний патріархальний стереотип про те, що жінки мають відповідати за хатні справи.

Саме тому жінку ніколи не повинні змушувати відкладати свою кар’єру, якщо вона мама.

Визначайте успіх на своїх умовах, досягайте його за своїми правилами, створіть життя, яким ви пишатиметеся.

-Анна Суіні

Потреба підтримувати розширення прав жінок

жінка

У 2014 році на 58 сесії Організації Об’єднаних Націй (ООН) Комісія зі статусу жінок окреслила вісім цілей розвитку тисячоліття.

Одна з них звучить так: сприяти рівноправності статей і розширенню прав жінок

Тепер цілком можливо, що термін “розширення” прав спричиняє певні непорозуміння, тому ми хочемо дещо прояснити. Розширення прав жінок не означає, що потрібно дати їм такі ресурси, щоб вони отримали більше прав, ніж чоловіки.

Йдеться про те, щоб зробити жінок помітними, дати шанс висловитися тим, хто довгий час не мав на це права, і подарувати їм можливості, коли вони цього потребують.

Розширення прав жінок

Щоб краще розуміти концепцію “розширення прав і можливостей жінок”, радимо поглянути на текст викладений англійською на офіційному сайті ООН. У ньому Організація Об’єднаних Націй виокремила кроки, які допоможуть розширити права жінок.

 1. Сприяти гендерній рівності на рівні всіх структур.
 2. Справедливо ставитися до всіх чоловіків і жінок на роботі: поважати права людини й уникати дискримінації.
 3. Забезпечувати здоров’я, безпеку та добробут усіх працівників.
 4. Сприяти освіті, підготовці та професійному розвитку жінок.
 5. Розвивати бізнес, систему постачання та методи маркетингу таким чином, щоб сприяти розширенню прав жінок.
 6. Сприяти рівності через громадські ініціативи та лобіювання.
 7. Оцінювати прогрес у питанні гендерної рівності та поширювати інформацію про нього.

Найкращий захист, який може мати жінка, – її сміливість.

-Елізабет Кеді Стентон-

Читайте історію: 12-річна дівчинка створює додаток, щоб розмовляти зі своєю бабусею, у якої Альцгеймер

День жінки також потрібний дівчатам майбутнього

Наші діти – це наше майбутнє. Саме ми, теперішні дорослі, тримаємо насіння рівноправного майбутнього у своїх руках.

Настав час отримати шанс боротися за свої мрії та цілі з однаковими правами та можливостями.

 • Учімо дівчат бути сильними, наполегливими та сміливими.
 • Забудьмо про минулі помилки. Не варто оцінювати їх на основі зовнішності.
 • Коли ви підходите до дівчинки, замість слів про її вроду або красиву сукню, запитайте про те, що вона читає, ким хоче стати, коли виросте, або чим цікавиться.
 • Ми ведемо своїх доньок до певних цілей, які вони обирають. Потрібно вирощувати в їхніх головах ідеї про самовдосконалення та наполегливість. Дозвольмо їм бути творчими, сміливими та впевненими.

У підсумку хочемо сказати, що день жінки має бути для нас можливістю подумати, що кожен із нас робить, щоб сприяти рівності статей.

Ми мусимо створити світ, у якому кожна людина зможе вільно та щасливо розвиватися у вибраному нею напрямку. Кожен із нас може долучитися до втілення цієї цілі. Кожен має сказати своє слово.

Основне зображення люб’язно надане © wikiHow.com

Це може вас зацікавити ...
Усім сильним, незалежним жінкам: не змінюйтеся
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Усім сильним, незалежним жінкам: не змінюйтеся

Сьогодні сильні жінки все ще стикаються з багатьма проблемами. Ми все ще можемо бачити тріщини, які йдуть до патріархального суспільства.
Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.