Діастаз прямих м’язів живота: як ви можете це виправити?

7 Січня, 2019
Діастаз прямих м'язів живота - це розрив між м'язами черевної порожнини. Це трапляється, коли м'язи втрачають напругу та пошкоджують тканини, яка тримає їх разом.

Чи чули ви щось про діастаз? Людське тіло складається з декількох органів, які поділяються на травну, дихальну, нервову, кровоносну, скелетну та м’язову системи. Серед м’язів в організмі вирізняють черевні або прямолінійні м’язи, розташовані в області торса на животі.

Дві вертикальні паралельні частини складають прямі м’язи. Вони прикріплені до білої лінії, яка являє собою заповнену колагеном волокнисту структуру, що проходить через середину преса.

Типи діастазу прямих м’язів живота

Коли жінка вагітна, її черевна порожнина звичайно зростає десь від 7 до 35 сантиметрів за 9 місяців. Тому черевні м’язи розтягаються і можуть викликати два різні випадки діастазу прямих м’язів живота.

Анатомічний діастаз

Перший випадок – це, коли черевні м’язи рвуться і викликають випинання в районі кишківника. Цей тип діастазу відбувається через фізичну активність.

Вас може зацікавити: 5 порад, як позбутися зведення м’язів

анатомічний діастазФункціональний діастаз

Інший випадок розщеплення черевної порожнини виникає, коли відділяються черевні м’язи. У цих випадках ця ділянка стає дуже вразливою і потребує медичної допомоги.

Діастаз прямих м’язів живота та його наслідки

Деякі наслідки, які можуть виникнути під час вагітності:

 • м’язи тазового дна втрачають твердість, викликаючи пролапс, нетримання сечі та постійний біль у ділянці тазу
 • опуклість посередині живота, яка з’являється під час тренування
 • слабке утримання внутрішніх органів
 • млявість і провисання в області черевної порожнини
 • відчуття печії, погане травлення та важкість
 • біль у спині
 • пупкові, пахові або черевні грижі

М’язи живота часто розділяються або зношуються під час вагітності. Якщо ви думаєте, що у вас може виникнути такий розлад, ви повинні призначити зустріч із лікарем. Ви можете спробувати поради лікаря разом з цими пропозиціями.

Засоби проти діастазу

Пам’ятайте: людина з діастазом може не повністю відновитися від цього розладу, тому що з м’язами відбулися великі зміни і вони не зможуть відновити свою колишню силу. Деякі з найкращих способів зміцнення м’язів живота:

Фізичне навантаження

Не піднімайте з підлоги монети, долари або дрібні предмети, тому що це спричиняє тиск на черевну порожнину. Також спробуйте припинити вставати з ліжка, підтримуючи себе з одного боку.

Вправи

вправи під час діастазу
Гіпопресивні абдомінальні вправи допоможуть відновити уражену ділянку і підтягнути прямі м’язи. Зверніть увагу на те, що, оскільки не традиційні тренування на прес, вам необхідно звернутися до спеціаліста.

Читайте також цю статтю: Коли у вас найбільше шансів завагітніти?

Шини

Є шини, спеціально призначені для лікування діастазу прямих м’язів живота. Ви повинні мати на увазі, що вони не призначені для довгострокового використання.

Здорова дієта

Правильне харчування та уникання закрепів, у свою чергу, допомагає черевним м’язам і м’язам тазового дня, звільняючи їх від надмірного тиску в туалеті.

як лікувати діастазЗміцніть тазове дно

Перед початком вагітності приведіть у тонус м’язи черевної та тазової поверхні. Є спеціальні вправи, які ви можете робити, що перешкоджають погіршенню цього стану здоров’я.

Якщо розділення черевної порожнини все більше погіршується, є інші рішення:

Рекомендації щодо діастазу прямих м’язів живота

Попри те, що поділу черевної порожнини неможливо запобігти, є деякі рекомендації, за допомогою яких можна максимально спробувати мінімізувати відділення м’язів.

 • Не піднімайте важкі предмети під час вагітності.
 • Використовуйте якомога менше зусиль під час щоденних справ.
 • Додайте до свого раціону велику кількість білків та вітаміну С.
 • Пийте багато рідини щодня.

Ми також хотіли б відзначити, що у деяких жінок розвивається цей розлад під час вагітності або навіть після народження. Наведені вище рекомендації можуть допомогти керувати симптомами абдомінального відділення.

Діастаз прямих м’язів живота – це стан здоров’я, який потребує догляду, але він виникає не у всіх жінок. Отже, намагайтеся насолоджуватися вашою вагітністю, не турбуючись надто через це, тому що ви повинні насолоджуватися цим особливим періодом у своєму житті!