Вагітність після 35 років

Жінки, які народжують перший раз у віці старше 35 років, перебувають в групі підвищеного ризику ускладнень, що можуть статись під час пологів. Отже, зрозуміло, чому випадків застосування кесарева розтину більше саме у жінок після цього віку.
Вагітність після 35 років

Останнє оновлення: 19 травня, 2019

У більшості жінок, старших за 35 років, вагітність перебігає нормально і діти народжуються здоровими. Проте останні дослідження показують, що жінки, які відкладають народження дитини, дійсно зазнають певного специфічного ризику. Жінки з першими пологами у віці старше 35 знаходяться в групі підвищеного ризику і можуть мати ускладнення під час пологів. Вік після 35 років вважається відносним показником для рекомендованого кесарева розтину

Хоча жінки, які мають дітей у віці після 35, зазвичай не мають проблем, але бувають випадки, що в старшому віці, вагітність має певні ризики, які можуть поставити під загрозу здоров’я матері або дитини. Тому у цій статті ми пропонуємо розглянути деякі з ризиків вагітності після 35 років.

Звичайно, завагітніти після цього віку жодним чином не заборонено. Але в такому випадку, повинні бути прийняті особливі запобіжні заходи. Однак, медицина просунулася у розвитку настільки, що сьогодні у нас є набагато менше проблем, ніж у минулому, і вагітність не створює якихось рідкісних ускладнень.

Зниження фертильності (здатності зачаття)

Загалом, після тридцяти років, фертильність у жінок зменшується, так що завагітніти в такому віці значно складніше, ніж у більш ранньому віці. Це пояснюється тим, що, чим жінка старша, тим рідше відбувається овуляція. Якщо після близько шести місяців бажання завагітніти, жодної вагітності не буде, провідні експерти рекомендують звернутися за консультацією до лікаря. Цікавий факт, що жінки у віці від 35 до 39 років, швидше за все, народжують близнюків.

Вагітність після 35 років та проблеми зі здоров’ям після пологів

вагітність після 35 років та діабет

Якщо ви вирішили завагітніти у такому віці, було б добре відвідати лікаря заздалегідь, щоб дізнатися про стан свого здоров’я. Крім того, жінки, які завагітніти після 35 років, мають великий ризик захворіти. Візит до лікаря – добра нагода обговорити всі питання щодо вагітності, які турбують жінку та її партнера. Відвідання лікаря ще до настання запліднення є особливо важливим у тих випадках, коли жінка має хронічне захворювання – наприклад, цукровий діабет або тривале підвищення кров’яного тиску (гіпертонічну хворобу). Це доведено дослідженнями, які зосереджувались на аналізі появи деяких захворювань у вагітних в залежності від віку жінок. Та цього можна уникнути, якщо дотримуватися здорового способу життя, збалансованого харчування, консультуватися з лікарем та робити відповідні фізичні вправи.

 Стан здоров’я дитини

Якщо ви плануєте народження малюка після 35, особливу увагу необхідно звернути на підготовку до вагітності. У жінок старше 35 років, які хочуть завагітніти, є підвищений ризик, у порівнянні з більш молодою жінкою, народити дитину з хромосомними порушеннями, такими як синдром Дауна. Звичайно, ви завжди можете зробити передпологовий тест, щоб визначити, чи плід має такого роду проблеми. Якщо пренатальні тести виключили наявність хромосомних вад і мати здорова, ризик народження нею дитини зі вродженими вадами не є більшим, ніж для 20-річної жінки. За даними досліджень, ризик народження дитини з синдромом Дауна у жінок 35 років і старших – один на 378 пологів.

Викидень

У цілому, ризик викидня трапляється в більшості випадків в межах першого триместру. Звичайно, захворюваність збільшується з віком. Наприклад, серед жінок у віці 20-30 років, можливість викидня становить близько 15%, в той час як у віці сорока років, цифра зростає до 25%. Це пояснюється тим, що жінки старше 35 років перебувають у групі підвищеного ризику для плоду. З віком у жінок хромосомні аномалії виникають все частіше, ось чому вагітні старші 35 років мають більший ризик викидня ніж молодші за віком вагітні жінки.

Проблеми під час пологів

вагітність після 35 років та проблеми

Жінки старше 35 років, які завагітніли вперше, мають вищий ризик ускладнень під час пологів, ніж молодші жінки. У цьому випадку, ви можете мати дистрес плоду (стан, при якому малюк відчуває кисневе голодування) або відчувати тривалі болі у період пологів. Також, слід пам’ятати, що є висока ймовірність кесарева розтину в жінок у віці старше 35 років, про що вже йшлося.

Вагітність у будь-якому віці приходить із ризиками, але народження найріднішої у світі людини – дитини – це радість і благословення, незалежно від віку матері.

Тому, незалежно від віку, пам’ятайте про головне: дитина повинна бути бажаною, тільки тоді є максимальні шанси народити її здоровою та міцною.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.