Для того, щоб мати чисте сумління, говоріть і робіть те, що повинні

Для того, щоб мати чисте сумління, говоріть і робіть те, що повинні
Для того, щоб мати чисте сумління, говоріть і робіть те, що повинні

Останнє оновлення: 01 лютого, 2019

Для того, щоб бути хорошим співрозмовником, не достатньо лише говорити. Людина, яка здатна бути наполегливою, шанобливою, але твердою, матиме чисте сумління. Вона матиме чесне і справжнє серце.

Однак тут є дещо цікаве. За даними низки досліджень, наприклад, з журналу Save Journal, лише 18% населення має високий показник впевненості в собі.

Решта більш-менш “виживає”. Інакше кажучи, ми вирішуємо спостерігати, кивати й залишатися спокійними.

Не потрапляйте в жодну з цих крайнощів. Ви не повинні бути людиною, яка ніколи не підбирає слів, ніколи не мовчить і постійно розмовляє. Також не варто жити в царстві капітуляції, згоди та тиші.

Вам потрібно понад усе класти голову на подушку щоночі з чистим сумлінням, щоб знати, що ваші цінності й дії перебувають у повній гармонії.

Ми рекомендуємо вам більше подумати про це сьогодні.

Як домогтися чистого сумління

Згідно з цікавою статтею, опублікованою в журналі Psychology Today, 86% населення прагне, перш за все, уникати конфліктів.

Кожен намагається жити в рівновазі, щоб бути прийнятим. Ви приймаєте певні неприємні вчинки або ставлення, щоб уникнути проблем, неприємних почуттів у колі певних людей, або щоб не бути відстороненими оточенням.

Ці форми поведінки є загальними, як серед членів родини, так і на робочому місці. Ви терпите характер свого батька. Ви приймаєте нерозсудливі слова брата. Ви миритися з тим, хто постійно пліткує про вас за спиною.

Зрештою ви терпите так багато, що, не усвідомлюючи цього, утворюється величезна гора. Ця гора тільки відбиває те, ким ви стали – людину, яка мовчить і дозволяє.

Подивімося, як краще впоратися з такими ситуаціями.

як домогтися чистого сумління

Усе має межу, і це питання гідності

Нічого не станеться, якщо ви зустрічаєте набридливого брата і маєте справу з ним лише один раз в рік. Не буде проблем, якщо ваш батько рідко не в гуморі. Він може визнати свої вчинки та змінити їх.

  • Але якщо ці та інші форми поведінки повторюються і вже впливають на гідність і самооцінку, прийшов час діяти.
  • Кожна людина має межу. Деякі люди можуть щось терпіти, тоді як іншим просто «зриває дах» при найменшій провокації.
  • Не встановлюйте свій ліміт на лінії болю або знищення. Якщо щось вас турбує, це ваша межа. Час натиснути на червону кнопку, щоб вжити відповідних заходів.

Будьте сильними й об’єктивними щодо того, що вам не подобається, або того, що вас турбує

Йдеться не про спробу заподіяти біль іншій людині. Також не потрібно плакати або демонструвати погані манери. Однак треба бути відвертими.

“Мені не подобається, коли говорять за моєю спиною. Це свідчить про відсутність поваги, чого я не потерплю. Те, що ви робите, не роблять зрілі поважні люди. Покладіть край цьому і не поширюйте брехню”.

“Я не хочу робити все, чого ви бажаєте. Я допоможу вам, коли потрібно, але іноді ви зловживаєте моєю дружбою, не поважаючи мене і не думаючи про мене”.

Також слід звернути увагу на ще один аспект. Як інші люди реагують на те, що ви говорите, – це не ваша відповідальність.

Якщо вони сприймуть це погано або образяться, вони зрештою це приймуть, а ви показали особистісну зрілість.

потрібно вміти постояти за себе

Постояти за себе часто значить піти проти того, чого вас вчили

Вірте чи ні, але ви живете в культурі, де вважають, що люди, які захищають себе, – егоїсти. Чесно кажучи, не шанувати себе – ось що неправильно.

Ви маєте знати, як інтерпретувати й розуміти контекст і ситуацію. Зрозуміло, що нас не завжди вчать постояти за себе, любити себе.

  • Емоційний інтелект не розвивають у школах.
  • Багато хто вважає, що це завдання батьків. Занадто багато дітей дізнаються, що розкриття своїх емоційних потреб робить їх слабкими.
  • Краще плакати наодинці, тому що приховування того, що завдає болю, не робить шкоди іншим людям.

Ці думки треба спростувати якомога швидше.

  • Для того, щоб жити з чистим сумлінням, треба захищати свій простір, цінності та права. Завжди доводиться реагувати на щось або когось. Багато людей звикли до домінування над іншими й проявів егоїзму.
  • Вам, зі свого боку, потрібно навчитися завжди діяти з повагою, але захищати власні кордони. Завжди робіть і говоріть те, що відчуваєте, не шкодячи іншим, але захищаючи себе.

Ніхто не може зробити це краще, ніж ви.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.