Терпіння та вміння мовчати - чесноти мудрих людей

Вірите чи ні, однак терпіння є чеснотою, яку можна розвинути в собі з часом. Мудрі люди знають його цінність для себе самих і для усіх навколо.
Терпіння та вміння мовчати - чесноти мудрих людей

Останнє оновлення: 15 листопада, 2018

Конфуцій колись сказав, що того, хто не має терпіння справитися з малими проблемами, рано чи пізно паралізує, адже він не зможе протистояти великим труднощам.

Терпіння – це чеснота, яку не всі вміють розвивати в собі та керувати нею.

Уміння мовчати є ще однією здоровою звичкою, яка дуже тісно пов’язана з терпінням: знати, коли не варто нічого говорити, здатність слухати інших й, у свою чергу, знайти місце, де ви зможете почути власні думки в спокої внутрішнього оточення.

Утім вміння мовчати аж ніяк не те саме, що пригнічувати себе чи приховувати власну думку і водночас боятись наслідків. Це означає не приділяти уваги речам, які не варті того, щоб на них скаржитися, і замовкати, коли говорять емоції.

І терпіння, і вміння мовчати є двома основними чеснотами мудрих людей, важливими для розвитку кожної особистості. Ми запрошуємо вас поговорити більше про їхній вплив на важливі аспекти щоденного життя.

Терпіння та вміння мовчати – чесноти мудрих людей

Можна сказати, що терпіння та вміння мовчати є двома сторонами однієї мудрої й стародавньої монети.

Чудовий приклад цього можна знайти в культурі корінних народів Америки. Багато історій про яких написав Кент Нербарн у таких книгах як “Not Wolf Nor Dog: The Forgotten Trails of an Old Indian(“Не вовк і не собака: забутими стежками старого індіанця”).

В усіх своїх роботах автор наголошує на важливості для корінних народів таких рис, як терпіння та мовчання. Ось деякі приклади.

Корінні народи Америки та тиша

Лакота належить до племені сіу, що проживає в Північній Америці. Це мудрі люди з багатим та глибоким духовним світом, настільки дивовижними, що і зараз варто навчитися від них певних уроків. 

Лакота вірили у зв’язок з невидимим, з буттям, яке символізує єднання з іншими людьми, друзями, членами сім’ї та близькими.

корінні американці
  • Зв’язок встановлюється через повагу та, перш за все, уміння мовчати. Це один із найцінніших способів спілкування між людьми. Мовчання – не лише можливість почути, а й подарунок, завдяки якому ми даємо іншим наш час і довіру.
  • Якщо ви змоделюєте собі ситуацію, то зможете пригадати, що досить часто, коли ви поруч із кимось і западає тиша, виникає відчуття дискомфорту. Щоб цього не сталося, нам доводиться казати перше, що спадає на думку.
  • Потрібно змінити таке ставлення до мовчання.
  • Немає нічого найкращого, ніж коло друзів, яким комфортно сидіти одне з одним у тиші. Не потрібно говорити, а лише бути “присутніми”, об’єднаними тим невидимим зв’язком, про який говорили Лакота.
  • Для корінних американців вміння мовчати – це чеснота. Завдяки їй вони пізнають усе, що їх оточує та прив’язує до землі, природи, інших людей, циклу життя і навіть них самих… до власних думок.

Про ці аспекти варто дізнатися більше та ретельно все обдумати.

Рекомендуємо прочитати: “Цікаві факти про походження ловців снів

Терпіння – це мистецтво, якому не можна навчити когось, а лише навчитися самому

Майже ніхто не вчить нас бути терплячими, коли ми приходимо в цей світ, а тут доводиться стикатися із зовсім неочікуваними та небажаними речами. Так само ніхто не може гарантувати, що докладені вами зусилля виправдають себе й станеться те, на що ви сподіваєтеся.

Досить часто кажуть, що терпіння “святе”. Утім насправді це мистецтво, якому можна навчитися з часом, йдучи шляхом розчарувань або розуміння того, що лише життя може зробити нас сильними, а не книжки чи викладачі.

ліс та дикі тварини

Для того, щоб бути терплячими, потрібно, перш за все, ніколи не опускати руки. Якщо щось іде не по плану, не відмовляйтеся від своїх цілей, адже секрет цієї чесноти також у спокої та впевненості.

  • Терплячі люди вміють спостерігати, думати в тиші, звертати увагу на те, що їх оточує, та розвивати інтуїцію, щоб знати найкраще вирішення ситуації.
  • Ті, хто не може дистанціювати себе від навколишнього шуму, негативних думок чи поглядів інших або самих себе, ніколи не зможуть досягнути поставлених цілей.
  • Причина в тому, що для того, щоб мати терпіння, варто бути мудрим і знати, яким стежками йти, а які оминати.

Якщо у вас є мрія, не можна дозволяти іншим збити себе зі шляху їхнім фаталізмом або фразами на кшталт: “Перестань так думати, адже вже пізно і твій потяг поїхав”.

Терплячі та розумні люди перебувають на правильному місці та станції у своєму житті. Вони завжди сядуть у найкращий потяг, навіть якщо він спізнився або затримується.

Усе найкраще в нашому житті варте того, щоб його чекати. Адже так ви здобудете й інші важливі вміння: наполегливість, сміливість, незламність та, особливо, надію.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.