Емоційний вакуум: порожнеча, яку важко заповнити

Чи доводилося вам відчувати неймовірну порожнечу всередині, яку неможливо заповнити? Ми рекомендуємо припинити пошуки людини, яка б могла заповнити ваш емоційний вакуум. Натомість краще переглянути ставлення до себе та заповнити порожнечу у душі любов'ю до своєї персони.
Емоційний вакуум: порожнеча, яку важко заповнити

Останнє оновлення: 30 жовтня, 2018

Насправді емоційний вакуум має безпосереднє відношення до відчуття самотності.

Погодьтеся, зазвичай люди уникають самотності. Чимало людей взагалі не сприймають такого поняття, як перебування наодинці з собою. Ба більше, дехто навіть насміхається над одинокими людьми та критикує всіх, кому до вподоби проводити час на самоті.

Оскільки людина є суспільною істотою, рано чи пізно вона все одно намагається не виділятися з натовпу. Від бажання бути такими, як всі, часто не може захистити навіть висока самооцінка.

Утім, як діяти, якщо вам не вдається поводитися так, як цього вимагають суспільні канони? Чи є щось погане у тому, щоб бути особливим?

Безкінечні спроби заповнити емоційний вакуум

як заповнити емоційний вакуум

Коли нам чогось бракує у житті, ми одразу намагаємося знайти ефективний спосіб заповнити цей звук порожнечі, що відлунює аж у шлунку. На жаль, дуже часто думка оточення змушує людей повірити у те, що їм чогось бракує, і вони справді є неповноцінними одиницями.

Можливо, причиною таких негараздів у дорослому житті є емоційні проблеми, що тягнуться з дитинства.

Погані стосунки з батьками та культурні упередження про необхідність пошуків принца на білому коні часто роблять людину лише тінню колишньої себе. Саме тому люди часто вважають себе неповноцінними без другої половинки.

Чи можна справді провести життя щасливо, якщо вірити у всі упередження стосовно другої половинки? Навряд чи. У такому випадку ви лише “підгодовуєте” себе емоційною залежністю та неймовірною нервозністю.

Утім, повірте, що шляхом постійного пошуку супутника життя вам не вдасться заповнити емоційний вакуум та позбутися відчуття самотності раз і назавжди.

Люди часто намагаються знайти у навколишньому світі те, чого їм не вистачає зсередини. Насправді така поведінка має досить іронічний характер, адже покладаючись на інших людей для того, щоб заповнити внутрішню порожнечу, ми опісля постійно їх потребуємо для того, щоб почуватися щасливими.

стосунки для заповнення порожнечі всередині

Вірте чи ні, але насправді немає жодного значення, скільки часу та зусиль людина витрачає на пошуки другої половинки. Немає значення, скільки разів ми обманюємо самих себе, що емоційний вакуум у нашому житті дуже легко заповнити іншими людьми. Повірте, навіть після таких тривалих пошуків одного дня можна опинитися у безвихідній ситуації, де пануватиме тільки біль та розпач.

Як припинити покладатися на інших людей для заповнення емоційного вакууму

Не завжди думка інших людей з вашого оточення є стовідсотково вірною.

Ви почуваєтеся ніяково та стурбовано, якщо відрізняєтеся від інших людей? Вам набридло терпіти насмішки через те, що ви досі не знайшли другу половинку? Ви не хочете більше слухати невтішні прогнози, що вас до кінця життя буде супроводжувати самотність? Не бійтеся діяти та перестаньте намагатися відповідати чиїмось очікуванням.

Не дозволяйте іншим людям вирішувати, яким має бути ваше життя.

Іноді варто замислитися над тим, яким віруванням та упередженням справді варто вірити, а які є чистими нісенітницями. Повірте, у реальному житті є багато інших способів цікаво та весело провести життя, аніж постійно перебувати у пошуках методів заповнення емоційного вакууму.

емоційний вакуум та розпач

Намагання людини жити так само, як це роблять інші, може стати неймовірно виснажливим та неприємним заняттям. Повірте, для того, щоб почуватися щасливою та повноцінною людиною, зовсім необов’язково мати партнера чи дітей.

Ці упередження вже давно змушують людей, які наважуються жити своїм життям та йти своєю дорогою, почуватися нещасними через насмішки та косі погляди з боку оточення.

Любіть себе та цінуйте своє життя

Сама ідея того, що людині для щастя необхідна друга половинка, змушує її відкладати власні потреби та бажання на другий план. При цьому людина настільки сильно намагається догодити партнерові, щоб почуватися повноцінно, що зовсім забуває про себе.

Так чинити не варто, адже неможливо заповнити емоційний вакуум за допомогою певних людей, слів любові та знаків уваги, якщо при цьому не даєте достатньо уваги та любові власним бажанням та потребам.

Дуже часто люди не розуміють, що для того, щоб змусити емоційний вакуум розчинитися, для початку необхідно полюбити самих себе. Навчіться цінувати себе та завжди прислухатися до власних бажань, перш ніж вступати у нові стосунки та віддавати іншій людині ту любов, яку ви не додаєте собі.

Тільки таким чином вам вдасться стати повноцінною та самостійною людиною, яка не залежить від думки інших людей зі свого оточення.

Якщо ви навчитеся прислухатися до себе, тоді навіть у разі розірвання стосунків у вашому серці заново не утвориться емоційний вакуум, який так часто приносить великі страждання. Якщо ви полюбите себе, то вам більше не потрібно буде шукати когось для заповнення внутрішньої порожнечі.

Не забувайте завжди фокусувати особливу увагу на собі та власних бажаннях.

Прислухайтеся до себе

заповнити емоційний вакуум можна любов'ю до себе

Перестаньте вважати, що для повноцінного існування вам неодмінно хтось потрібен. Не варто заповнювати уявну порожнечу помилковими віруваннями про те, ким ви є, та що саме вам потрібно для того, щоб почуватися повноцінною людиною.

Настав час любити себе та ставити свої потреби і мрії на перше місце! Не відступайте від цих правил навіть якщо хтось вам скаже, що це має досить егоїстичний вигляд і не всім навколо до вподоби.

І у жодному разі не дотримуйтеся поширеного упередження, що всі слова та думки, які вам доводиться чути, є безумовною правдою.

Навчіться все, що відбувається навколо, перевіряти на власному досвіді. Не варто вірити людям тільки на слово. Зрештою, більшість популярних стереотипів та упереджень приносять більше шкоди, ніж користі. Ба більше, ці помилкові вірування не тільки не заповнюють емоційний вакуум, але й ще більше “підгодовують” внутрішню порожнечу.  • López Doblas, J., Díaz Conde, M. D. P., & Conde, M. del P. D. (2018). El sentimiento de soledad en la vejez. Revista Internacional de Sociología. https://doi.org/10.3989/ris.2018.76.1.16.164

  • OMS. (2017). OMS | Depresión. OMS. https://doi.org/epd.2008.0216 [pii]r10.1684/epd.2008.0216

  • Álvarez Ariza, M., Atienza Merino, G., Ávila González, M., González García, A., Guitián Rodríguez, D., De las Heras, E., … Triñanes, Y. (2014). Guía de práctica clínica sobre el manejo de la depresión en el adulto. Ministerio de Sanidad, Servicios Sociales e Igualdad. https://doi.org/10.1249/mss.0b013e3180616b27


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.