Холодна вода після їжі – небезпечна!

Чому багато експертів рекомендують уникати пиття холодної води після вживання їжі?
Холодна вода після їжі – небезпечна!

Останнє оновлення: 12 грудня, 2018

У багатьох людей, як виявилось, є погана звичка пити холодну воду відразу ж після їжі. Проте це може негативно вплинути на здоров’я. Хоча це твердження може бути трохи перебільшене, правда полягає в тому, що холодна вода може призвести до дискомфорту і навіть викликати біль у шлунку.

Чому ж погано пити холодну воду після їжі?

Питання “Чи можна пити воду під час їжі?” стало все частіше турбувати не тільки дієтологів, але і всіх тих людей, які хочуть дотримуватися здорового способу життя і правильного харчування.

Кілька років тому виникли припущення, що запивати їжу водою, а також будь-якими іншими напоями, вкрай шкідливо – мовляв, рідина розбавляє концентрацію шлункового соку і розріджує їжу, що затримує процес травлення.

Наприклад, жирні продукти, як правило, тверднуть при змішуванні з холодною водою. Це призводить до важкості у шлунку та повільного травлення. Повільне травлення може призвести до кислотного рефлексу – це мимовільне попадання шлункової кислоти в стравохід.

Якщо пити більше води, ніж зазвичай, то така звичка також може створити проблеми. Адже вода розбавляє кислоту, яку використовує ваш шлунок, щоб перетравити продукти, сповільнюючи таким чином процес травлення. При цьому людина буде почувати себе млявою та втомленою після їжі, що звичайно ж не дозволить людині виконувати будь-яку роботу як слід.

Холодна вода сприяє тому, що їжа прослизає через шлунок, майже не змішуючись з шлунковим соком. У кишечнику, не оброблена ферментами і шлунковим соком, жовчю, непідготовлена їжа призводить до того, що утворюється слиз у великих кількостях, відбуваються гнильні процеси і підвищується газоутворення.

Все це поступово призводить до захворювань кишечника – ентероколіту, виразкової хвороби, дисбактеріозу.

Пити воду

Звичка пити холодну воду під час їжі також може завдати неприємностей тим, хто має чутливі зуби, мігрені або сильні головні болі. Занадто холодна вода також може призвести до болю в животі, може трапитися і здуття живота, так як деякі продукти розширюються, коли їх їдять з водою.

Коли ви п’єте занадто багато холодної води, ви так перешкоджаєте травленню. Тому вода може спровокувати довготривалий біль у шлунку.

Коли ж найкраще пити воду?

Основний висновок, який можна зробити, узагальнюючи вищесказане: воду під час їжі і після прийому їжі можна пити. Головне, щоб вода або інші напої, що вживаються в цей час, не були холоднішими, ніж температура тіла людини.

Вживання в їжу продуктів, які є занадто холодними або ж навпаки занадто гарячі призводить до додаткового навантаження на шлунок, що може негативно вплинути на процес травлення. Те ж саме відбувається, коли ми їмо продукти, які є занадто присмачені спеціями. Оскільки вони важче перетравлюються у шлунку і можуть викликати діарею у деяких людей.

Навіть якщо вам говорять, що пити воду після їжі не бажано і це небезпечно для вашого здоров’я, то експерти сходяться на думці, що вашому організмові потрібна достатня кількість води в день. Адже без води всі органи тіла не зможуть функціонувати належним чином.

Деякі припускають, що найкраще пити воду перед їжею, тому що це дасть вам відчуття ситості і так ви будете з’їдати менше. Пам’ятайте, що вода не має калорій, і ви можете випити до двох літрів води на день.

Деякі люди вважають що, якщо пити воду під час їжі, то це може викликати затримку рідини. Проте, фактично, вживання рідини під час прийому їжі стимулює функцію нирок і сприяє хорошій гідратації організму.

Щоб уникнути проблем з травленням, які були згадані вище, фахівці рекомендують пити воду кімнатної температури, і ні в якому разі, не занадто холодну.

Холодна вода та її корисні властивості

Холодна вода

Той факт, що холодна вода викликає проблеми, коли споживається з їжею, не означає, що воду не потрібно вживати. Так само це не означає, що вода на зашкодить вашому організму в інших випадках.

Дуже важливо завжди пити багато води в день. Оскільки було доведено, що організм потребує великої кількості води, щоб уникнути зневоднення і правильно виконувати свої життєво важливі функції.

Питна вода підтримує гідратацію органів і тканин, покращуючи кровообіг, та допомагає організму виводити токсичні речовини. Звичка пити воду щодня має важливе значення і вельми корисна для вашого здоров’я і добробуту. Важливо підтримувати баланс і залишатися в гармонії зі своїм організмом.

Ми сподіваємося, що вам сподобалося наша стаття про небезпеку пиття холодної води після їжі! Скористайтесь нашими порадами, щоб почуватися краще.  • Davy BM, Dennis EA, Dengo AL, Wilson KL, Davy KP. Water consumption reduces energy intake at a breakfast meal in obese older adults. J Am Diet Assoc. 2008;108(7):1236–1239. doi:10.1016/j.jada.2008.04.013
  • Stookey JJ. Negative, Null and Beneficial Effects of Drinking Water on Energy Intake, Energy Expenditure, Fat Oxidation and Weight Change in Randomized Trials: A Qualitative Review. Nutrients. 2016;8(1):19. Published 2016 Jan 2. doi:10.3390/nu8010019
  • Ma J., Hu W., Wu D., Zhang Q., Peng C., Cao K., Su H., Drinking cold water increases blood pressure in healthy young students. Blood Press Monit, 2014. 19 (2): 118-9.
  • Turner T., Chen X., Zahner M., Opsahl A., et al., FGF21 increases wáter intake, urine output and blood pressure in rats. PLoS One, 2018.
  • Brown CM., Dulloo AG., Montani JP., Water induced thermogenesis reconsidered: the effects of osmolality and water temperature on energy expenditure after drinking. J Clin Endocrinol Metab, 2006. 91 (9): 3598-602.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.