Комплекс Кассандри та маргіналізація жінок

Комплекс Кассандри – це намагання проявити сміливість, щоб перестати бути недооціненою. Жінки по всьому світу мають цей комплекс сьогодні.
Комплекс Кассандри та маргіналізація жінок

Останнє оновлення: 11 лютого, 2019

Комплекс Кассандри – це один із найбільш відомих міфів, описаних в «Іліаді» Гомера.

У цьому міфі йдеться про Аполлона, бога пророцтва, а також про те, як зачарувала його краса Кассандри. Вона була донькою царя Трої. Аполлон запропонував їй дар в обмін на її любов.

Те, що він пообіцяв їй, було даром пророцтва. Проте Кассандрі Апполон не подобався. Врешті вона прийняла подарунок, але відмовилася бути з Аполлоном. Це спустошило та дуже розсердило його.

Апполон прокляв Кассандру, кажучи, що в її пророцтва ніхто не повірить, навіть якщо вони будуть правдивими.

Цей дар став прокляттям . Кассандра страждала, бачачи, що інші не вірять та нехтують тим, що є правдою.

Відчуття недооцінювання змушує жінок почуватися другосортними

комплекс Кассандри змушує жінок почуватися другосортними

Через комплекс Кассандри жінки почуваються другосортними у багатьох сферах життя. Фактично, їхня особистість будується на певних упередженнях, які вже давно вкоренилися.

Деякі жінки визнають, що вони занадто слабкі. Вони кажуть, що плачуть через будь-що, почуваються жертвами…

Але є й ті, які захищаються фразами, на кшталт: «Мій корабель вже відплив» або «Я не знайшла, чоловіка, який був би поруч».

Усі ці причини змушують їх будувати свою особистість на залежності від чогось. Їхня ідентичність також ґрунтується на пошуку або схваленні від інших, на відсутності почуття власної гідності та тенденції відчувати відповідальність за все .

Також читайте статтю:

Навчіться бути егоїстом

Значною мірою це трапилося з Кассандрою у міфі.

  • Вона бажала схвалення інших через її пророцтва. Але усі знехтували її передбаченнями.
  • Вона хотіла врятувати своїх близьких від нещастя, про яке вона розповідала раніше, але їй не довіряли. Через це вона страждала, а її самооцінка знизилася.

При комплексі Кассандри завжди проглядається намагання проявити сміливість. Це тому, що люди думають, що таким чином вони здобудуть повагу та любов інших.

Проте так не відбувається, люди навпаки відштовхують вас.

Комплекс Кассандри спричиняє психологічні зміни

Комплекс Кассандри спричиняє психологічні зміни

Через відчуття бути недооціненими, жінки, які мають цей комплекс, починають проходити через важливі психологічні зміни.

Одна з них пов’язана з перфекціонізмом. Це бажання усе надмірно контролювати.

  • Вони нав’язливо переймаються через найменші дрібниці, особливо у своїй звичній сфері.
  • Це свідчить про відсутність контролю, навіть коли вони працюють добре. Вони не можуть отримати схвалення за те, де не мають ніякої влади.

Проте найважливішим є те, що їхня інтуїція відключається. Якщо інші їх недооцінюють, вони роблять те саме. Але вони роблять це зі своїми почуттями та емоціями.

Таким чином, вони перестають слухати, коли їхній інстинкт говорить їм, що «ці стосунки не для вас» або «ви марно страждаєте».

Це призводить до вигорання, яке зовсім непомітне спочатку. Але організм починає натякати на те, що щось негаразд. Вони починають відчувати біль, втому, втрачають сон…

Якщо зовнішнє відторгнення болісне, внутрішнє відторгнення набагато страшніше.

Вас може зацікавити стаття:

Дитячі емоційні рани: 6 типів

Маргіналізація жіночності, домінування чоловічих рис

Маргіналізація жіночності, домінування чоловічих рис

Комплекс Кассандри – це маргіналізація жіночності, що означає, що люди серйозно не сприймають жінок і, як наслідок, вони підвладні чоловікам.

Коли Аполлон був відторгнутий, він продемонстрував свою мужність, здійснюючи владу над Кассандрою. Вона не мала шансів на порятунок. Вона постраждала від наслідків чоловічого домінування.

Це те, що відбувалося після прокляття Апполона. Вона шукала довіри та схвалення від інших, які нехтували нею.

Багато жінок страждають на цей комплекс, тому що вже народилися всередині з ним. Страх недооцінення вони несуть з собою з моменту народження.

Попри те, що багато чого робиться проти маргіналізації жінок, усі ці дії не сприймаються, оскільки самих жінок досі розглядають слабкими, емоційно нестабільними та занадто чутливими.

Ті, хто страждає на комплекс Кассандра, також підживлюють його. Щоб вийти за рамки обмежень, варто зробити рішучий та важкий крок та ступити на шлях, повний перешкод.  • PEÑA ARCE, V. J. (2019). RELACIÓN ENTRE DEPENDENCIA EMOCIONAL E INDEFENSIÓN APRENDIDA EN MUJERES VÍCTIMAS DE VIOLENCIA INTRAFAMILIAR.
  • Bottero, M., Oliver, E., & Zanola, M. (2007). La indefensión aprendida. PSICOLIBROS.
  • Stableford, B. (2001). The cassandra complex (Vol. 4). Tor Books.
  • Gil, I. C. (2000). Antigone and Cassandra: Gender and Nationalism in German Literature. Orbis Litterarum, 55(2), 118-134.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.