4 причини самотності та як подолати це відчуття

14 Січня, 2019
Хоча іноді можна сплутати ці два поняття, але бути самотнім та почуватися самотнім – це не одне й те саме. Часом ми почуваємося самотніми та думаємо, що ми самотні, коли насправді це не так.

Часом люди почуваються самотньо в певних обставинах та ситуаціях, коли насправді вони не самотні. Якщо уважно подивитися у дзеркало та навколо, ви побачите, що ви зовсім не самі.

Завжди, коли відчуваємо самоту, нас може охопити порожнеча. Імовірно, починається паніка, страх залишитися без нікого, хто був би поруч. Такий страх може змусити нас поводитися по-різному, що водночас може навіть погіршити ситуацію, а не порятувати.

Розгляньмо чотири причини, чому так відбувається.

1. Ви відчуваєте себе самотніми, бо не маєте другої половинки

Перебувати у стосунках та мати партнера дуже важливо для кожної людини у суспільстві. Коли ви не маєте другої половинки, усі навколо заохочуватимуть вас більше гуляти, краще вдягатися, будуть давати будь-які поради, щоб ви змінили свій соціальний статус та не були одинаком.

А що, якщо у вас зараз просто немає бажання мати партнера? Чи означає це, що ви повинні відчувати себе самотніми? 

ЗОВСІМ НІ!

Якщо ви почуваєтеся самотніми, це тому, що ви повірили хибним думкам, наприклад, «Я ніщо без партнера», «Я не молодшаю» або «Я завжди буту самотнім».

Ви відчуваєте себе самотніми, бо не маєте другої половинки

Відчуття самотності через брак партнера приведе до залежності від когось. Вам завжди потрібен буде хтось, щоб бути щасливими.

Варто навчитися бути щасливими та спокійними незалежно від того, чи є зараз у вас друга половинка, чи поки ще ні. Відчуття щастя не повинно залежати від інших людей.

2. Ви не йдете шляхом, звичним для всіх

Ця причина тісно пов’язано з попередньою у сенсі, якщо людина не живе так, які інші, приміром не має партнера, тоді вона почувається самотньою.  Але не тільки самотність, можна також відчувати брак підтримки, часто зіштовхуватися з нерозумінням з боку інших.

самотність через своєрідність

Ви можете почуватися самотніми, коли не прямуєте тим шляхом, яким йдуть інші. Але ви й не повинні! Самоповага і впевненість – це основа для того, щоб почувати себе добре у будь-якій ситуації та при будь-яких обставинах.

Ваше життя – це чистий аркуш. Не важливо, у якій культурі ви народилися, в якому суспільстві, з якими загальноприйнятими правилами. Ви маєте жити тим життям, яке ви собі обрали, яке дарує щастя, навіть якщо воно не вписується у встановлені рамки та суперечить поглядам інших людей.

3. Друзі зникають, як тільки у них з’являється партнер

Що відбувається, коли у друга чи подруги з’являється новий партнер? Як правило, друзі зникають та починають забувати про дружбу. Поки їхні стосунки з партнером тривають, дуже важко змусити їх зустрітися. Це трапляється доволі частіше, ніж хотілося б.

Щоб пройти через це, зокрема, якщо у вас мало друзів, займатеся тією справою, якою б ви займатися з друзями, навіть якщо вони і не поруч.

Можна самостійно піти до кав’ярні, випити чашку кави. Можна самому сходити в кіно. Нема причини почуватися самотніми. У вас є лише ви.

самотність через брак друзів

Суспільство часто нав’язує нам певні види діяльності з іншими людьми. Проте усім, що є на світі, можна насолоджуватися самостійно. Це спосіб пізнати себе краще, навчитися отримувати насолоду від життя, не залежати від інших людей.

4. Намагання заповнити порожнечу

Якщо ви почуваєтеся самотніми через якусь причину, вказану вище, найбільш ймовірно, ви тяжієте до компанії інших людей, оскільки відчуваєте своєрідну порожнечу, вам чогось бракує. Приміром, ваші батьки не проявляють достатньо любові до вас, а вам потрібно відчувати, що вас люблять і голублять.

емоційна порожнеча через самотність

Пізніше, у дорослому житті, ви тяжітимете до отримання уваги та любові з боку інших людей. Якщо ж вони зникнуть з якихось причин з вашого життя, у вас з’явиться відчуття самотності. Така стратегія не працює, як бачимо.

Якщо ви почуваєтеся самотніми через нездатність заповнити порожнечу самостійно, важливо почати працювати над підвищенням власної самооцінки.

Зверніться до професіонала, який допоможе вам віднайти те, чого бракує для любові та щастя. Тоді ви не залежатимете від інших людей у цьому плані.

Розуміння усього цього, праця над собою – це довгий процес для подолання відчуття самотності. Проте це єдиний шлях бути насправді щасливими та не залежати від інших.

  • Leal, L. (2010). El laberinto de la soledad. Revista Iberoamericana. https://doi.org/10.5195/reviberoamer.1960.1974
  • Manalang-Gloria, A. (2008). Soledad. Feminist Studies. https://doi.org/10.2307/3178599
  • (2013). El sentimiento de soledad en adultos. Medicina U.P.B.