Лікування раку легенів: нова надія для пацієнтів

Нова методика лікування раку легенів, яка зараз на експериментальній стадії, працює, запобігаючи живленню білками ракових клітин.
Лікування раку легенів: нова надія для пацієнтів

Останнє оновлення: 22 листопада, 2018

Вироблена методика лікування раку легенів, яка може сприяти сповільненню його розвитку. Наразі вона на експериментальній стадії. Вона працює, не даючи раковим клітинам отримувати білки, які їх живлять.

Почувши фразу «рак легенів», ми відчуваємо стрес, бо знаємо випадки цього типу раку. У нас є друзі, знайомі та близькі родичі, які зараз живуть із цією хворобою або яким не вдалося її подолати.

Ця тема складна і драматична. На думку Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), це одна з головних причин смертності.

Ще декілька років тому вважали, що рак легенів найбільш поширений серед чоловіків. Проте останнім часом зросла кількість жінок з діагнозом раку легенів.

Попри те, що тютюн майже завжди є причиною цього раку, важливо пам’ятати, що невеликий відсоток населення зі здоровим способом життя також страждає на цю болісну хворобу.

Перед науковцями стоїть чітка й переконлива мета – розв’язати цю проблему. Нам потрібно знайти ліки, щоб зупинити розвиток цього раку.

Без сумніву, потрібні значні інвестиції. Варто також сказати, що тютюн рано чи пізно спричиняє серйозні наслідки.

Стаття у ScienceDaily поділилася цією обнадійливою новиною. Виявлено “слабке місце” в генетичній структурі, яка поширює найбільш агресивний рак легенів.

Тут ми розповімо докладніше про нове лікування раку легенів.

Рак легенів та його “слабке місце”

Робота була проведена Департаментом охорони здоров’я Університету Вірджинії, і перспективи дуже оптимістичні.

Коли з’являються нові знахідки щодо ліків, ми завжди повинні дочекатися їх впровадження, адже ми маємо справу з новим лікуванням найбільш агресивної форми раку легенів.

Недрібноклітинний рак легенів

Цей різновид ракової пухлини становить приблизно 15% всіх випадків раку легенів. Виявлена нова методика боротьби з найбільш агресивним розмаїттям цього типу раку.

  • Цей тип раку швидко поширюється. Коли починається метастазування, його дуже складно лікувати.
  • Онкологи вказують на те, що в середньому пацієнти, уражені цим різновидом раку, живуть приблизно 5 років.
  • Цей рак виявляється майже тільки в людей, які були активними курцями.
дослідники лікування раку легенів
Лікар Кван Парк із відділення мікробіології, імунології та біології раку в Університеті Вірджинії в Шарлотсвіллі очолює це дослідження.

Метою його команди було керування прогресом раку легенів. Раніше вони брали участь у дослідженні мутації гену раку (онкогену) у момент, коли відбувається метастазування.

Вони виявили, що дуже складно розробити препарат, який міг би контролювати цей тип гена, який поширює цю хворобу.

Що робити, якщо замість контролю над генами, пошукати в них “слабке місце”? Ось що лікар Парк і його команда змогли зробити.

  • Цей тип раку легенів, який є найбільш агресивним, у своїй структурі має слабке місце. Ключ у білках.
нова методика лікування раку легенів

Ці онкогени працюють дуже швидко

Онкоген – це ген, який модифікував себе, щоб розкрити пухлину. Вчені спостерігали в лабораторії, як цей ворог швидко працює і викликає багато смертей щороку.

Для його функціонування потрібно багато білків, він регулює себе і об’єднує білки разом. Це дозволяє кожній клітці надзвичайно швидко ділитися, і в такий спосіб вона породжує метастазування.

Отже, ці білки працюють як каталізатор для утворення пухлин. Що робити, якщо ці білки не так легко доступні?

Ось тут і є відповідь. Лікар Парк і його команда зараз працюють над цим.

Вони шукають спосіб зупинити активність білка, що посилює потужність цього раку. Наразі в лабораторії отримали багато хороших результатів.

Лікування раку легенів: перспективи на майбутнє

Ми представили початок цієї роботи. Такі новини дають надію, але ми повинні мати терпіння, оскільки препарат усе ще перебуває на експериментальній стадії.

лікування раку легенів в майбутньому
Лікар Парк та його команда створили ліки, які гальмують розвиток таких пухлин. У Сполучених Штатах розпочався проект із лікування раку легенів новим препаратом.

Водночас лабораторії в Канаді та Австралії створили інші види цього препарату. Ідея в тому, щоб з’ясувати, як працює кожний із них, і проаналізувати отримані результати.

Ми сподіваємось, що, якщо результати будуть позитивними, ці ліки скоро будуть доступними у всьому світі. Варто пам’ятати, що рано чи пізно ми досягнемо успіху.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.