Лікування та профілактика врослого волосся

21 Січня, 2019
Мрієте про гладенькі ніжки без врослого волосся? Дізнайтеся про засоби для лікування та профілактики врослого волосся з цієї статті.

Вросле волосся є дуже болісним, а також непривабливим. Воно зазвичай з’являється після гоління або застосування воску. Воно виникає як маленькі шишки, які потім стають інфікованими, його причиною є неналежне видалення волосся. Це може перетворитися на серйозну проблему, тому, окрім того, що потрібно знайти, як його лікувати, ми повинні також знати, як його уникати. Дізнайтеся про засоби для лікування та профілактики врослого волосся з цієї статті.

Поради щодо профілактики врослого волосся

 • Подумайте про ваш метод видалення волосся. Деякі люди припускають, що віск сприяє формуванню врослого волосся, тоді як інші говорять, що його головною причиною є гоління. Віск послаблює коріння волосяних фолікулів, а це означає, що нове волосся не матиме сили, щоб прорватися крізь поверхню шкіри. Гоління може також викликати вросле волосся, однак у цьому випадку коріння не повністю вилучається.
 • Доглядайте за шкірою. Коли волосяні фолікули містять в собі жир, мертві клітини шкіри, бруд або бактерії, новому волоссю рости складніше. Щоб запобігти цьому, робіть пілінг шкіри щотижня, очищаючи і зволожуючи шкіру кожного дня і з використовуючи  анти-комедогенні засоби, які запобігають “засміченню” пор.гоління ніг
 • Дізнайтеся, як правильно голитися. Якщо ви обрали саме цей спосіб для видалення волосся, зверніть увагу на такі кроки: пом’якшуйте шкіру теплою водою, милом або кремом для гоління (жінки можуть використовувати той самий крем для гоління, що і чоловіки), не голіться проти росту волосся, застосовуйте легкий тиск кожного разу, коли голитеся, і використовуйте нове лезо кожного разу (або міняйте його кожні два або три рази).
 • Не носіть тісний одяг. Тісний одяг тисне на шкіру і не дає їй “дихати”, що також стосується волосся, яке росте під дермою. Це може врешті-решт призвести до появи врослого волосся. Найголовніше: ви повинні носити тільки бавовняні матеріали і уникати синтетичного одягу.
 • Вбийте бактерії після видалення волосся. Використовуйте природні антисептики, такі як олія чайного дерева, щоб запобігти інфекції. Ви можете нанести олію на шкіру через кілька годин після гоління або використання воску.
 • Розширте пори гарячою водою або парою. Ви також можете загорнути ноги у гарячий рушник, що полегшить видалення врослого волосся.
 • Не використовуйте той самий віск кілька разів, якщо ви робите цю процедуру в домашніх умовах. У салонах повторно використовують той же віск протягом декількох днів або тижнів, тож непогано завжди слідувати “іспанській” системі, яка радить використовувати віск лише один раз.гладенькі ніжки

Поради щодо лікування врослого волосся

 • Вмочіть ватний тампон в олії гамамелісу і нанесіть її на шкіру з врослим волоссям. Цей домашній засіб добре заспокоює подразнену шкіру і допомагає видалити волосся. Він також корисний для зменшення почервоніння і запалення. Цей скраб зволожує і очищає пори. Використовуйте його до і після видалення волосся.
 • Зніміть шкіру, яка вкриває вросле волосся, за допомогою пінцету. Вросле волосся залишається “в пастці” під першим шаром дерми, але ви можете видалити його, м’яко очищаючи шкіру. Обережно підніміть волосся, але не виривайте його, тому що ви можете роздратувати ділянку ще більше і призвести до інфікування. Не забувайте мити руки заздалегідь (з милом) і нанесіть трохи спирту або окропу на пінцет перед використанням.
 • Запобігайте повторній появі врослого волосся в літній час або під час занять спортом. Пітливість від тренувань, тертя ніг або стегон, деякі види спортивного одягу, тепло та інші чинники можуть сприяти формуванню врослого волосся – тож слід застосувати вазелін, тальк або кукурудзяний крохмаль для запобігання подразненням. Коли ви закінчите вправи, ретельно промийте чутливі ділянки, щоб волосяні фолікули могли знову “дихати”.
 • Використовуйте гель алое – неймовірний природний засіб від врослого волосся. Наносіть його на уражені ділянки щовечора і дайте йому вбратися в шкіру. Непогано мати алое у себе вдома, адже ви можете просто зрізати стебло і отримати гель. Креми і лосьйони з алое також доступні, але вони не діють настільки швидко. Якщо ви купуєте гель алое, переконайтеся, що він не містить алкоголю, який може роздратувати і спалити шкіру.
 • Використовуйте ефірні олії, наприклад, олії ромашки або лаванди. Перевірте концентрацію і розбавте водою, якщо це необхідно, тому що деякі з цих засобів дуже сильні й можуть пошкодити або спалити шкіру. Для досягнення найкращих результатів використовуйте суміш олій.4-hladki-nohy-2

Процедура видалення врослого волосся

 • Вимийте з милом ділянку, промивайте холодною або теплою водою.
 • Наносіть скраб на ділянку з волоссям вранці і ввечері, щоб “послабити” волосся. Робіть це обережно, щоб не дратувати фолікули та не викликати кровотечу. Ви повинні тільки видалити мертву шкіру, жир або бруд.
 • Накладіть теплу (але не гарячу) м’яку тканину на ділянку з врослим волоссям на декілька хвилин, щоб пом’якшити шкіру.
 • Використовуйте пінцет, попередньо стерилізований у спирті або окропі. Натягніть шкіру навколо ділянки і за допомогою пінцету швидко витягніть волосся.
 • Потім нанесіть антисептик, наприклад, олію чайного дерева або гель алое вера.
 • Повторюйте ці кроки, якщо у вас часто з’являється вросле волосся або якщо воно утворюється на декількох ділянках.
 • Hekmatpou D, Mehrabi F, Rahzani K, Aminiyan A. The Effect of Aloe Vera Clinical Trials on Prevention and Healing of Skin Wound: A Systematic Review. Iran J Med Sci. 2019 Jan;44(1):1-9. PMID: 30666070; PMCID: PMC6330525.
 • Shaw G, Lee-Barthel A, Ross ML, Wang B, Baar K. Vitamin C-enriched gelatin supplementation before intermittent activity augments collagen synthesis. Am J Clin Nutr. 2017 Jan;105(1):136-143. doi: 10.3945/ajcn.116.138594. Epub 2016 Nov 16. PMID: 27852613; PMCID: PMC5183725.
 • Ishihara T, Yoshida M, Arita M. Omega-3 fatty acid-derived mediators that control inflammation and tissue homeostasis. Int Immunol. 2019 Aug 23;31(9):559-567. doi: 10.1093/intimm/dxz001. PMID: 30772915.