Лише одна доза цієї нової капсули може швидко вилікувати різноманітні захворювання

Таблетка-трансформер більша ніж отвір між шлунком і кишківником, вона не пройде разом з іншими відходами й залишиться в шлунку, поступово виділяючи ліки. Дізнайтеся про це більше!
Лише одна доза цієї нової капсули може швидко вилікувати різноманітні захворювання

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

 Уявіть на хвилину, що таблетка-трансформер здатна вилікувати порушений рівень холестерину, гіпертензію, анемію або заніміння лише протягом 15 днів.

Це звучить дивовижно, а особливо тоді, коли подумати про цей крихітний, складний засіб для лікування пацієнтів із хронічними захворюваннями, які тривалий час були змушені приймати по кілька пігулок кожного дня.

Просто уявіть, що лише одна доза зможе лікувати різноманітні захворювання протягом певного періоду часу… 

Але це вже сталося!

Два престижні медичні центри віднайшли рішення: лікарня  “Brigham and Women’s Hospital” у Бостоні та Массачусетський технологічний інститут у Кембриджі.

Коли науковці проводили це дослідження, вони намагалися знайти новий спосіб лікування малярії. Фахівці прагнули розбити метод, який би дозволив ввести ліки однією дозою. Тепер вони не лише досягли поставлених цілей, а й відкрили нові можливості в галузі медицини та винайшли засіб від хронічних захворювань.

Читайте далі, щоб дізнатися більше!

Багатофункціональна капсула

Кожен, хто страждає на хронічне захворювання, як-от артрит, знає, що аби лікування було ефективне, потрібно кожного дня пити таблетки.

Якщо одного разу ви забудете випити ліки або приймете дозу наступного дня, препарат втрачає свій ефект. Так звана “прихильність до лікування” порушується.

Це досить поширена проблема серед пацієнтів старшого віку. Якщо поруч немає людини, яка б організовувати їхнє лікування та давати потрібну дозу ліків у визначений час, вони можуть забувати пити таблетки.
То як наука могла допомогти вирішити цю проблему?

Таблетка-трансформер

Таблетка-трансформер

Дослідження було опубліковане в журналі Массачусетського технологічного інституту. Спочатку команда фахівців на чолі з доктором Джованні Траверсо, шукали новий спосіб лікування малярії.

Щоб належним чином вилікувати це захворювання, яке постійно вражає людей у країнах третього світу, потрібно ввести кілька доз препарату. А це означає матеріальні витрати та проблеми з керуванням процесом лікування.

Таблетка-трансформер розгортається всередині шлунка, наче маленький робот.

Вона збільшується в розмірі, завдяки чому залишається в межах шлунка й не потрапляє в тонку кишку. Адже в кишківнику такий засіб міг би негативно впливати на засвоєння поживних речовин або виведення відходів.

Коли ця таблетка-трансформер вже перебуває в шлунку, вона розширюється до 4 сантиметрів і набуває форму зірки. Потім вона залишається там максимально тривалий період часу, після чого розщеплюється та зникає.

У капсулі міститься івермектин. Це свого роду антипаразитарний засіб, який взаємодіє з іншими полімерами, щоб створити дивовижний ефект: поступово виділяти ліки.

Таблетка-трансформер: велике майбутнє попереду

лікар

Станом на сьогодні, цю капсулу використовують для лікування малярії, а також різних тропічних захворювань, зокрема тих, які передаються комарами.

Зараз фахівці, які займаються цим дослідженням, зазначають, що після того, як пацієнт проковтнув капсулу, він отримуватиме необхідну дозу препаратів протягом 15 днів.

Наразі науковці ставлять собі за мету продовжити цей період до 3 місяців.

Після того, як вдалося досягти настільки позитивних результатів у лікуванні основної мети дослідження, малярії, буде розроблено інші типи препаратів проти найпоширеніших хронічних захворювань. До них належать порушення рівня холестерину, гіпертензія. хронічний біль…

Зважаючи на те, що в майбутньому лише одна таблетка зможе забезпечувати лікування проблем зі здоров’ям протягом щонайменше трьох місяців, це обов’язково вплине на медицину.

  • Витрати на медикаменти знизяться. (Сподіваймося, це не стане проблемою для фармацевтичної галузі).
  • Пацієнти отримуватимуть ефективніше лікування і їм не доведеться хвилюватися через чітке дозування.
  • З’явиться новий підхід до лікування інфекцій або навіть психологічних проблем.

Сподіваємося, що вже зовсім скоро ці покращення стануть реальністю. Стежте за новинами!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.