12-річна дівчинка створює додаток, щоб розмовляти зі своєю бабусею, у якої Альцгеймер

За допомогою додатка, створеного 12-річною дівчинкою, пацієнт із хворобою Альцгеймера може використовувати мобільні технології для того, щоб пам'ятати сімейні зв'язки та багато іншого.
12-річна дівчинка створює додаток, щоб розмовляти зі своєю бабусею, у якої Альцгеймер

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Емма Янг – це особлива дівчинка. У віці 12 років їй доводиться стикатися зі складнощами життя, яких все частіше зазнають мільйони людей.

Майже п’ять років тому бабусі Емми поставити діагноз “хвороба Альцгеймера“. Зараз вона живе в Гонконзі. Іноді Емма на відстані, а деколи при особистих візитах, бачила, як поступово бабця забуває важливі речі.

Вона не могла пригадати свій вік, траплялося й таке, що старенька не розуміла, чому не прийшла на вечерю або опинилася десь далеко в іншому місці. Згодом ситуація ще більше ускладнилася, і це завдавало неймовірного болю онуці, адже бабуся почала плутати її з іншими родичами.

Жити із цим зовсім непросто. Коли ви поруч із людиною з хворобою Альцгеймера, це дуже важка емоційна зміна.

Це важко для хворого, для його сім’ї, а особливо для групи людей, про яку зазвичай не згадують в таких питаннях, – для дітей.

Історія Емми Янг заслуговує на увагу через те, що вирізняється одним дивовижним вчинком. Він не лише допоможе її рідній бабусі, а й багатьом іншим людям, які страждають на хворобу Альцгеймера.

Ось про що ця історія.

“Timeless” – мобільний додаток для пацієнтів із хворобою Альцгеймера

Найбільше Емма Янг боялася того, що в одну мить бабця зовсім перестане її впізнавати та що настане такий день, коли розум старенької перестане існувати.

 • Рано чи пізно це мало статися. Повинен був настати час, коли миті прояснення стануть лише маленькими запрошеннями в реальний світ, у якому можна відчути зв’язок з тими, кого любиш. Утім таке трапляється нечасто.
 • Тим не менш, важливо пам’ятати, що хворі на Альцгеймера позитивно реагують на дуже конкретні прояви емоцій: любов, жести прихильності та піклування.
 • Звісно, що для дівчинки, якій лише 12 років, цього не достатньо. Вона відмовляється назавжди відпустити свою бабусю, дозволити її розуму стерти всі спогади про свою внучку та знищити особливий зв’язок між ними.

Для того, щоб боротися з розвитком забудькуватості, Емма створила мобільний додаток, який називається “Timeless”. Ця програма дає змогу зберегти важливі речі, щоб не дати їм зникнути.

Завдяки їй найпрекрасніші та найважливіші речі у вашому житті можуть стати “вічними”.

емма янг

Додаток для людей із хворобою Альцгеймера

Емма Янг співпрацювала з лікарем Мелісою Крампс, яка спеціалізується на Альцгеймері, для того щоб створити додаток із двома дуже конкретними цілями.

Вам буде цікаво дізнатися про 6 вправ, які допоможуть від болю в шиї

 • Перша функція називаються “оновлення”. Вона розроблена для того, щоб дати можливість людям із хворобою Альцгеймера завжди залишатися на зв’язку зі своїми родичами.
 • Їхні діти, внуки, друзі й інші близькі можуть взаємодіяти з хворими через картинки та повідомлення. Додаток завжди повідомляє пацієнту, з ким він говорить і нагадує про тип стосунків, які їх пов’язують.
 • Друга функція називається “визначення”. З її допомогою пацієнт може будь-коли переглянути родинне дерево, пригадати деякі факти, деталі, переглянути фотографії та моменти життя.
 • Хворі на Альцгеймера можуть просто навести камеру на певну людину й отримати інформацію про те, хто вона.

Ще одна корисна та цікава властивість цього додатка пов’язана з підрахунком дій і календарями. Людина з хворобою Альцгеймера отримуватиме попередження щоразу, коли намагатиметься зателефонувати члену сім’ї більше, ніж двічі (телефон нагадуватиме їй про вже здійснені дзвінки).

Додаток також може надсилати пацієнту сповіщення про майбутні важливі події й особливі дати, як-от Великдень чи Різдво.

мобільний додаток

Емма Янг – юний вундеркінд із чіткою мрією

Емма Янг працювала над розробкою цього додатка не сама, вона отримала дуже цінну допомогу. Окрім консультацій лікаря Крампс, дівчинці також надали кошти на проект у вигляді стипендії.

 • Батьки Емми дуже добре розбираються в комп’ютерах і працюють на компанію, яка займається створенням технологій розпізнавання обличчя.
 • Пристрасть дівчинки до технологій виникла під впливом сім’ї. Коли Еммі було лише вісім, вона вже була експертом у розробці програмного забезпечення за допомогою HTML і CSS, знала секрети Java та вміла користуватися програмою MIT App Inventor.
 • Її професійна кар’єра лише почалася. Утім Емма Янг поставила собі лише одну ціль  – використовувати технології та, зрештою, навіть віртуальну реальність, щоб допомогти людям із хворобою Альцгеймера захистити свою пам’ять.
 • Можливо, у майбутньому такий підхід до вирішення проблеми удосконалять, і це допоможе досягнути Емминої мети. Наразі цей додаток корисний лише для пацієнтів, які ще можуть користуватися мобільним пристроєм.

Цей додаток пропонує спосіб сповільнити втрату когнітивної здатності, але щойно захворювання прогресує, пацієнту стає потрібна щоденна підтримка родини та професіоналів. • Anand, R., Gill, K. D., & Mahdi, A. A. (2014). Therapeutics of Alzheimer’s disease: Past, present and future. Neuropharmacology. https://doi.org/10.1016/j.neuropharm.2013.07.004
 • Kumar, A., Singh, A., & Ekavali. (2015). A review on Alzheimer’s disease pathophysiology and its management: An update. Pharmacological Reports. https://doi.org/10.1016/j.pharep.2014.09.004
 • Landy, J. S. (2015). Aplicación móvil para personas con Alzheimer en etapa inicial. Bachelor’s thesis, Universidad del Azuay.
 • Pastor Diez, G. (2018). Alzheimer Platform. Universidad de Valladolid. Escuela de Ingeniería Informática de Valladolid
 • Schneider, L. S. (2012). Pharmacological treatment of alzheimer’s disease. In Alzheimer’s Disease: Modernizing Concept, Biological Diagnosis and Therapy. https://doi.org/10.1159/000335407

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.