Моя дитина – психопат?

20 Січня, 2019
Ви вважаєте свою дитину психопатом? У жодному разі не заплющуйте очі на проблему та не відвертайтеся від свого нащадка. Найкраще у такій ситуації звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста.

Ваша дитина не відчуває співчуття до інших людей? Вона вміє маніпулювати та змушує всіх грати за своїми правилами? Можливо, ваша дитина – це справжній психопат, а ви досі навіть не підозрювали про існування серйозних проблем у родині, якщо ви боїтесь, що виховання не допомагає і у вас росте дитина-психопат, краще звернутись за допомогою до спеціаліста.

Дитяча психопатія – це розлад, який характеризується нездатністю дитини відчувати співчуття, провину чи сором за власні погані вчинки, які могли завдати фізичну чи моральну шкоду іншим людям.

У медицині ця проблема також відома за визначенням “антисоціальний розлад особистості”. Попри те, що офіційний термін може видатися дуже складним та заплутаним, суть проблеми досить проста – дитина-психопат не вміє належним чином поводитися з людьми, що її оточують.

Основною причиною розвитку психопатії у дітей є генетичні особливості, проте нещодавні дослідження довели, що до появи психічних відхилень можуть призвести й певні зміни у лобовій частці головного мозку людини. До того ж, дуже часто психопатію можуть спровокувати й серйозні травми голови.

Особливості психопатії у дітей

Попри те, що дитяча психопатія безсумнівно повинна викликати хвилювання та навіть страх у батьків, не варто нав’язувати собі страшні думки, що ваша дитина перетвориться на серійного вбивцю, яких ми часто бачимо у кінофільмах.

Якщо ви помітили психічні відхилення у дитини, неодмінно одразу зверніться за допомогою до лікаря. У деяких випадках зміни у поведінці людини можуть бути тимчасовими, і не мати жодного стосунку до психопатії.

У цій статті ми зібрали основні симптоми психопатії, які допоможуть вам розпізнати відхилення у поведінці дитини.

1. Дитина-психопат кидає виклик правилам

дитина-психопат порушує правила

Одним з основних симптомів психопатії є небажання дитини виконувати встановлені правила. До того ж, дитина-психопат не бажає засвоювати життєві уроки та слухати настанови батьків. Усе, що ви скажете такій дитині, вона сприйматиме негативно та критично.

Зазвичай дитина з психічними відхиленнями погано ставиться до своїх ровесників, намагається маніпулювати батьками, часто кидається їжею та навмисно б’є предмети.

На жаль, всі вищезгадані симптоми є ознакою дитячої психопатії. Не варто очікувати на те, що поведінка дитини покращиться сама собою, краще одразу зверніться до спеціаліста.

2. Дитина-психопат жорстоко поводиться з тваринами

Для того, щоб визначити, є у вашої дитини психічні відхилення чи ні, поспостерігайте, як вона поводиться з тваринами, особливо з маленькими цуценятами та кошенятами, які не можуть себе захистити.

Чи не вбила, не дай Боже, ваша дитина тваринку? Чи не покалічила вона домашнього улюбленця? Чи завдавала коли-небудь ваша дитина шкоди тварині свідомо та навмисно? Якщо хоча б на одне з цих питань ви відповіли ствердно, і якщо ви помічаєте, що жорстока поведінка дитини стосовно тварин постійно повторюється, неодмінно зверніться за допомогою до кваліфікованого психолога.

Іноді дитина може завдати болю тваринці або несвідомо зашкодити улюбленцю під час гри. Втім, якщо після цього дитина проявляє співчуття, засмучується та щиро шкодує про свій вчинок, це свідчить про те, що ваша дитина не є психопатом і не має психічних відхилень. Обов’язково завжди пояснюйте дітям, що тваринки, нехай і зовсім маленькі, це не іграшки, а живі істоти.

3. Дитина-психопат не шкодує про погані вчинки

дитина-психопат не відчуває жалю

Зазвичай коли дитина отримує зауваження та розуміє, що вчинила неправильно, вона відчуває жаль та сором за свої дії.

Звісно, діти не народжуються з розумінням понять “добро” та “зло, тому природно, що вони часто помиляються. Саме тому батьки повинні завжди пояснювати дітям, як чинити не можна.

Втім, що робити, якщо дитина не відчуває провини за погані вчинки? Як діяти, якщо дитина не вміє співчувати іншим?

Якщо дитина проявляє таку жорстокість, вам краще одразу звернутися за консультацією до психолога, адже це може свідчити про психопатію.

4. Напади агресії

Звісно, ця проблема може з’явитися не тільки у дітей, але й у дорослих людей, які не вміють контролювати свої емоції.

Якщо ви помітили, що дитина часто поводить себе дуже агресивно, це повинно вас насторожити. Чи зриває дитина злість на домашніх улюбленцях під час нападів агресії? Чи поводиться вона агресивно з іншими людьми? Чи відчуває дитина сором за свій вчинок після таких нападів?

На жаль, у таких випадках самотужки владнати проблему майже неможливо, краще одразу звернутися за допомогою до спеціаліста. Дуже важливо вчасно виявити проблему, поки дитина не встигла накоїти біди.

Важлива роль батьків у вихованні дитини

як спілкуватися з дитиною-психопатом

На жаль, дуже часто батьки не знаходять часу на те, щоб проаналізувати внутрішній світ свого нащадка та припустити можливість того, що у їхній сім’ї підростає дитина-психопат.

Зверніть увагу, що батьки часто настільки сліпо люблять своїх дітей, що намагаються не помічати будь-яких відхилень та проблем у них, навіть якщо зміни у поведінці дитини є неймовірно очевидними.

Кожен батько настільки сильно любить власних дітей, що вважає їх ідеальними і заплющує очі на всі помилки своїх нащадків.

Зверніть увагу, що швидке реагування на проблеми повинне бути невіддільним аспектом виховання. Звісно, іноді батьки можуть перехвилюватися та сплутати тимчасову кризу з реальними проблемами. Втім, завжди краще перестрахуватися, щоб вчасно помітити справжні відхилення та розпочати терапію.

Зауважте: якщо після обстеження повідомив, що у вашій сім’ї підростає дитина-психопат, шанси на цілковите одужання є незначними.

На жаль, вчені досі не винайшли ефективних методів лікування психопатії. Втім, не варто одразу впадати у відчай, адже існує чимало психологічних технік, які допоможуть покращити стан дитини.

Ви боїтеся, що поруч з вами живе дитина-психопат? Не заплющуйте очі на проблему, краще негайно розпочніть терапію.