Надмірне волосся: причини появи і методи боротьби

Якщо у вас чутлива шкіра, важливо звернути увагу на те, як ви усуваєте небажане волосся, оскільки деякі методи дуже агресивні і можуть подразнювати шкіру.
Надмірне волосся: причини появи і методи боротьби

Останнє оновлення: 10 листопада, 2018

У науці це явище відоме як гірсутизм, і воно має цілу низку причин. Результатом цього розладу є велика кількість волосся в різних місцях на тілі. Воно вражає деяких жінок, і в цій статті ми розповімо вам більше про надмірне волосся: чому воно з’являється і як можна його усунути. Не пропустіть!

Густе волосся vs надмірне волосся

У деяких жінок більше за норму волосся на ногах, спині, обличчі і кінцівках. Це не проблема зі здоров’ям, але це впливає на зовнішній вигляд і красу. Цей стан вимагає більше турботи і уваги.

Нещодавно ми дали вам визначення густого волосся, але чи знаєте ви, що також існує “надмірне волосся?” У цьому випадку волосся росте на різних ділянках тіла: шиї, підборідді, грудях, ногах, спині, кінцівках, нижче пупка тощо.

Цей розлад пов’язаний з таким чоловічим розладом, як облисіння (відсутність волосся на голові). Його називають гірсутизм, і він вражає жінок. Це може стати невеликою проблемою. У дуже рідкісних випадках це захворювання набуває серйозних масштабів і перешкоджає нормальному життю.

Вросле волосся

Волосся на тілі

Навіть якщо жінки голяться, роблять воскову депіляцію або використовують будь-які інші метод для видалення надмірного волосся, особливо на ногах, в паху і під пахвами, волосся все ж наявне на більшій частині тіла (за винятком долонь, підошов ніг і слизових оболонок).

Волосся не має сальних залоз і складається з дуже коротких і тонких (не більше 2 мм) волокнистих капілярів. Коли розмір збільшується і стає товстішим під впливом гормону андрогену, волосся стає сухішим. Секреція цього гормону досить велика у чоловіків, і з цієї причини у них більше волосся на тілі, ніж у жінок. Однак у деяких жінок може бути підвищена секреція андрогенів і, таким чином, вони матимуть довше, товще і темніше волосся на більшій кількості місць по всьому тілу.

Іншим фактором, який визначає, чи буде у жінки гірсутизм є спадковість. Волосся реагує на різні гормони, наприклад, тестостерон (ще один тип «чоловічого» гормону). Найбільше реагує на ці гормони лобкова ділянка. Таким чином, волосся тут росте в більшій кількості, як у чоловіків, так і у жінок. Те ж саме відбувається з пахвовими западинами, де волосся товсте і густе.

У чоловіків, як правило, товстіше і довше волосся на «типових» областях, грудній клітині, спині й животі, ніж у жінок. Більшість жінок також мають волосся на цих ділянках, але воно коротке, м’яке і тонке, ледь помітне або відчутне. Проте при збільшенні секреції андрогенів волосся стає товстішим і довшим, а в багатьох випадках стає схожим на чоловіче.

Видалення волосся
Чому рівень андрогенів збільшується у деяких жінок? Це може бути пов’язано з різними патологіями, такими як, наприклад, вроджена гіперплазія кори надниркових залоз (генетичне захворювання, яке впливає на наднирники і виробляє більше таких гормонів, як кортизол або «статеві гормони») або полікістоз яєчників.

Гірсутизм також може бути спричинений напругою або психічним стресом, надмірною вагою і безпліддям.

Методи видалення небажаного волосся

Завдяки наявності безлічі різних методів видалення волосся на тілі і зниження секреції певних гормонів, гірсутизм більше не вважають медичною проблемою. Крім того, наразі це «естетична» проблема для більшості професіоналів. Проте збільшення волосся на тілі може викликати проблеми з жіночою самооцінкою і змусити людину почуватися пригніченою, невпевненою в собі.

Якщо волосся починає рости безконтрольно, можливо, це відбувається, наприклад, через стрес, який може бути причиною збільшення секреції гормонів. Є й інші гормони, які можуть протидіяти цій ситуації (за призначенням лікаря). Якщо пацієнт не бажає приймати будь-які ліки від гірсутизму, то необхідно вдатися до традиційних методів видалення волосся.

Воскова депіляція

Це один з найпопулярніших методів у багатьох країнах за допомогою якого видаляю зайве надмірне волосся. Її можна зробити в домашніх умовах (за бажанням) або в салоні краси. Видалення волосся за допомогою воску має свої переваги, які не можуть запропонувати інші методи. Наприклад, волосся набагато повільніше відростає (від 4 до 5 тижнів, в залежності від конкретного випадку).

З часом, якщо ви далі будете застосовувати віск, корені волосся послабляться, і воно стане менш щільним і тоншим. Недолік полягає в тому, що це болісний метод, особливо якщо волосся багато або воно знаходиться на певних областях, таких як промежина. Подекуди у депіляції використовують кілька смуг одночасно, щоб полегшити процедуру.

Видалення надмірного волосся

Гоління

Цей метод має безліч назв, таких як ручне гоління або гоління електричною бритвою. Вони схожі на ті, які використовують чоловіки (і в деяких магазинах різниця лише в тому, що вони рожеві). Існує думка, що при застосуванні цього методу волосся відростає товщим і чорнішим, але це не було доведено.

Добре те, що цей метод не болісний, але погано, особливо для тих, хто страждає на гірсутизм, те, що його треба застосовувати досить часто, принаймні щотижня. Не рекомендують використовувати цей метод на чутливих ділянках тіла, наприклад, на обличчі. Найкраще це робити в душі, тому що гаряча вода відкриває пори.

Вищипування

Цей тип видалення волосся не рекомендують жінкам з гірсутизмом, тому що він підходить лише для поодинокого використання, щоб видалити кілька волосин.

Лазерна епіляція

Цей варіант, який пропонують у спеціалізованих клініках, може бути рішенням для жінок, які мають надмірне волосся. Недоліком є ​​те, що він дуже дорого коштує і не дає 100% успіху.

Крем для видалення волосся

надмірне волосся над верхною губою
Це проста і безболісна альтернатива для видалення волосся на тілі. Проте у деяких жінок цей метод може викликати подразнення шкіри. Перед використанням рекомендуємо перевірити його, застосувавши невелику кількість на ногу. Якщо ділянка почервоніє, почне свербіти або “горіти”, негайно змийте крем і не використовуйте його знову.


  • Bode, D., Seehusen, D. A., & Baird, D. (2012, February 15). “Hirsutism in women”, American Family Physician, 85(4), 373-380
  • Alejandra Julia Giurgiovich, “Hirsutismo: diagnóstico diferenciales y tratamiento“, web https://www.gba.gob.ar/saludprovincia
  • Barrionuevo, P; Nabhan, M; Altayar, O; Wang, Z; Erwin, PJ; Asi, N; Martin, KA; Murad, MH (1 April 2018). “Treatment Options for Hirsutism: A Systematic Review and Network Meta-Analysis”. The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism.
  •  Ekback, Maria Palmetun (2017). “Hirsutism, What to do?” International Journal of Endocrinology and Metabolic Disorders, 3 (3)
  • Bachelot, A. (2011). Hirsutismo: diagnóstico y conducta práctica. EMC-Tratado de Medicina, 15(2), 1-6. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1636541011710212
  • Aizpún, J. L., de Arriba Muñoz, A., & Longás, Á. F. (2011). Hiperplasia suprarrenal congénita. StAR, 450, P450c17. https://www.aeped.es/sites/default/files/documentos/09_hiperplasia.pdf
  • Dra, P. T. S., Preisler, R. J., & Magendzo, N. A. (2013). Síndrome de ovario poliquístico. diagnóstico y manejo. Revista Médica Clínica Las Condes, 24(5), 818-826. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0716864013702293
  • Biondi, M., & Picardi, A. (1999). Psychological stress and neuroendocrine function in humans: the last two decades of research. Psychotherapy and psychosomatics, 68(3), 114-150. https://www.karger.com/Article/Abstract/12323
  • Gutiérrez Gómez, C., Ibarra, M. M., Sánchez, A. G., Rodríguez, A. V., Andrade Delgado, L., Romay, A. Á., … & Rodríguez, P. S. (2005). Depilation with laser. Cirugía Plástica, 15(1), 18-26. https://www.medigraphic.com/cgi-bin/new/resumenI.cgi?IDREVISTA=33&IDARTICULO=4719&IDPUBLICACION=603

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.