Найкращі кольори для дитячої кімнати

Погодьтеся, що кольори оточують нас з перших днів життя, а тому вони мають значний вплив на самопочуття та настрій людини. Якщо не знаєте, як правильно обрати кольори для дитячої кімнати для того, щоб створити в ній приємну та заспокійливу атмосферу, уважно читайте далі. У цій статті ми зібрали кілька дієвих порад, з допомогою яких ви зможете створити для свого малюка найкращу кімнату.
Найкращі кольори для дитячої кімнати

Останнє оновлення: 16 лютого, 2020

Сьогодні ми розповімо, як правильно обрати кольорову палітру для оздоблення оселі, зокрема для декорування дитячої кімнати.

Сила кольору

Беззаперечно, кожна людина впродовж усього життя оточена різними кольорами. Утім, досі не всім відомо, який вагомий вплив мають кольори на стан людини. Вірте чи ні, але вибрати кольори для дитячої кімнати справді непросто, адже вони щодня впливатимуть на те, як почуватиметься малюк.

Вам теж складно визначитися, в який колір пофарбувати стіни в дитячій кімнаті, щоб дитина завжди перебувала в затишному та гармонійному середовищі, а також міцно спала вночі? Тоді читайте далі.

Мабуть, ви неодноразово помічали, що похмурі дощові дні негативно впливають на ваш настрій. Парадоксально, проте сірі відтінки одних людей заводять у депресію, а інших розслабляють. Саме тому стіни лікарень часто фарбують у заспокійливі білі або зелені відтінки, а дитячі кімнати – у веселий жовтий колір. Водночас у школі дуже часто можна побачити стіни блакитного кольору, адже цей відтінок чудово заспокоює та знімає стрес.

Нині багато успішних організацій використовують для оздоблення офісів певні кольори, намагаючись створити потрібний настрій для своїх працівників.

Навіть якщо ви не є експертом з дизайну, при виборі кольорів для дитячої кімнати необхідно пам’ятати про кілька важливих аспектів, зокрема про переваги та особливості кожного окремого відтінку.

Згідно з думкою психологів, художників та маркетологів, кольори мають здатність надихати, захоплювати, заспокоювати, лікувати та навіть збентежувати людей. Саме тому рекомендуємо детальніше ознайомитися із властивостями всіх відтінків, перш ніж вирушати до магазину з будівельними матеріалами.

Найкращі кольори: теплі та прохолодні відтінки

прохолодні відтінки для дитячої кімнати

Перш ніж братися за фарбування стін у дитячій кімнаті, необхідно визначити, яку саме температуру ви хочете встановити у цьому приміщенні.

Вам хочеться, щоб дитина проводила багато часу в теплому чи прохолодному приміщенні?

Загальна атмосфера в кімнаті безпосередньо залежатиме від клімату, в якому ви живете, а також від того, чи виходять вікна квартири на сонячний бік.

Варто зауважити, що люди дуже часто асоціюють кольори з певною температурою, пов’язуючи той чи інший відтінок з певним природним елементом. Для прикладу: червоний – палюче багаття, блакитний – прохолодна вода, жовтий – сонячний день, тощо.

У кольоровій палітрі відтінки поділяють на теплі та холодні. Ось як саме відбувається диференціація між ними:

  • Теплі тони: вони походять від вогняних відтінків, зокрема червоного, помаранчевого та жовтого.
  • Холодні тони: до цієї групи належать свіжі відтінки неба та води, тобто сині та зелені кольори.

Не забувайте, що на колі кольорів є ділянки, де теплі відтінки плавно переходять у холодні, і навпаки.

З одного боку, теплі відтінки створюють відчуття затишку та перетворюють великі просторі приміщення у милі комфортні закутки. З іншого боку, холодні тони володіють заспокійливим ефектом та візуально розширюють маленькі кімнати.

Які кольори для дитячої кімнати вважають найкращими?

Ні для кого не таємниця, що спальня є сакральним та досить інтимним приміщенням. Для дитини її власна кімната також має величезне значення, адже саме там малюк не лише спить, але й грається впродовж дня. До того ж саме в дитячій кімнаті малюки проходять більшість етапів свого розвитку.

Саме тому вибір кольорів для оздоблення дитячої кімнати є важливим не лише з точки зору естетики. Правильно обравши колір для стін у дитячій, ви зможете вплинути на настрій малюка та стимулювати розвиток позитивних якостей у свого сина чи доньки.

Безумовно, палітру для фарбування стін у дитячій кімнаті потрібно підібрати таким чином, щоб зранку малюк відчував приплив енергії та одразу налаштовувався на робочий лад, а ввечері мав змогу розслабитися та міцно заснути.

Перед вибором кольору потрібно також врахувати особистісні риси вашого малюка. Ні, ми говоримо не про те, що кімнату хлопчика необхідно фарбувати лише у блакитні відтінки, а дівчинки – у рожеві. Йдеться про особисті вподобання та побажання дитини.

Кольори, які стимулюють приплив енергії

1. Зелений

яскраві кольори для дитячої кімнати

Всі малюки досить активні, проте якщо ваша дитина схожа на маленьке торнадо, рекомендуємо обрати для її кімнати спокійні блакитні або зелені кольори.

Зазвичай зелений колір асоціюють зі спокоєм, який притаманний природним об’єктам, зокрема преріям, лісам, тощо. Саме тому дитяча кімната, стіни якої пофарбовані у зелений колір, сприятиме відпочинку та релаксації.

В оздобленому зеленим кольором приміщенні вашому малюку буде приємно гратися та відновлювати сили. До того ж стіни зелених відтінків допомагають позбутися надмірної нервозності та сприяють заспокоєнню гіперактивної дитини. Згідно з думкою спеціалістів з кольоротерапії, зелений колір дитячої кімнати сприяє підвищенню швидкості читання та покращенню здатності розуміти нову інформацію.

2. Синій

Дітям, які чудово маніпулюють дорослими та часто впадають у гнів, найкраще підійдуть блакитні тони у дитячій кімнаті, адже синій та всі його відтінки володіють заспокійливим ефектом. Не забувайте, що прохолодні сині кольори допомагають у боротьбі з ознаками надмірної нервозності та агресією.

Ви можете обрати будь-які відтінки синього кольору, від небесно-блакитного до сіруватого. Повірте, після фарбування стін у дитячій кімнаті в ці прохолодні відтінки, ваше дике левеня перетвориться на грайливого котика.

Найкращі кольори для спокійних дітей, що часто замикаються в собі

Варто зауважити, що помаранчеві та пурпурові відтінки є досить активними, тому вони чудово підійдуть для оформлення стін у кімнаті тихої, замисленої дитини.

3. Помаранчевий

Цей колір є теплим, насиченим та приємним, наче спілий фрукт, саме тому він чудово підходить для дитячої кімнати. Побутує думка, що помаранчевий колір стимулює розвиток відчуття довіри, товариськості та незалежності.

Менш інтенсивні або пастельні відтінки краще підійдуть маленьким дітлахам, а більш насичені кольори пасуватимуть дорослішим дітям. Погодьтеся, що помаранчевий колір є дуже цікавим та приємним. До того ж він чудово підходить і хлопчикам, і дівчаткам.

4. Пурпуровий

Зазвичай пурпуровий колір асоціюють із членами королівської родини. Попри те, що ми не є прихильниками поділу суспільства на класи, неможливо не зауважити, що відтінки пурпурової палітри, від кобальтового до кольору маджента, однозначно стимулюють розвиток креативності, позитивно впливають на розумовий розвиток та глибоке мислення усіх, кого вони оточують.

Варто зауважити, що пурпуровий зливається зі спокоєм синіх відтінків та енергію червоних барв, а тому цей колір заслужено вважають в міру збалансованим. Пурпуровий колір активізує увагу та сприяє розвитку інтуїції.

Найкращі кольори для дитячої кімнати: чорний та білий

чорно-білі кольори для дитячої кімнати

Вірте чи ні, але чорний колір також чудово підходить для оформлення дитячих кімнат, адже ви можете створити неймовірно цікавий простір із чорними дошками для письма та малювання.

Деякі батьки вважають, що кімнату для дитини не варто фарбувати у білий колір. Стіни швидко забрудняться, та й білий колір багатьом здається надто банальним та нецікавим. Насправді це лише безглузді забобони!

Утім, білий колір може стати чудовим додатком до кольорової палітри, адже саме білий чудово підкреслює яскравість інших насичених барв та надає приміщенню оригінального вигляду. Пригадайте лише цікаві кольорові композиції художників Міро та Мондріана.

Є ще один колір, якого більшість людей уникає не лише під час фарбування стін у дитячій кімнаті, але й під час оформлення помешкання в цілому – чорний. Зазвичай чорний колір викликає асоціації з вічним сном. Саме тому більшість людей намагається не використовувати похмурі темні відтінки під час декорування дитячої кімнати. Утім, чорна стіна зі спеціальним покриттям для малювання крейдою стане чудовим простором для розвитку творчих здібностей малюка.

Повірте, найкращий спосіб відучити дітей від писання по стінах – дати їм дозвіл робити це на одній з них. Крейду дуже легко витерти, тож діти зможуть вільно творити і не будуть нудьгувати. До того ж чорний колір чудово доповнює інші яскраві відтінки у приміщенні.

Як правильно обрати кольори для дитячої кімнати відповідно до особистісних рис малюка?

Безумовно, найкраще підбирати кольори для оздоблення дитячої кімнати відповідно до особистісних рис дитини, проте не забудьте запитати в сина чи доньки, яким вони б хотіли бачити свій особистий простір. Нехай дитина проявить себе та передасть внутрішній світ через палітру кольорів у просторі, де вона проводитиме багато часу та спатиме.

Вірте чи ні, але більшість дітей інтуїтивно знає, який саме колір підійде їм найкраще. Насправді батьки також здогадуються, як правильно підібрати колір для оформлення дитячої кімнати, проте своєму внутрішньому голосу малюки довіряють більше, ніж іншим людям. Погодьтеся, нам би не завадило запозичити трохи цієї сміливості у дітей!

Дозвольте своїй дитині бути незалежною, адже завдяки наданій батьками свободі ваші син або донька зможуть самостійно приймати важливі рішення в майбутньому. Коли ваша дитина сама обере кольори для оформлення дитячої кімнати, в ньому буде віддзеркалюватися не лише її внутрішній світ, але й ваш.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.