Чотири проблеми, які можуть виникнути в сім’ї, якщо ти єдина донька

Дочка, яка є єдиною дитиною в сім’ї, має дуже особливі характеристики. Оскільки у деяких дівчат нема ані братів, ані сестер, вони можуть зіштовхнутися з певними проблемами.
Чотири проблеми, які можуть виникнути в сім’ї, якщо ти єдина донька

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

З самого народження характер єдиної дочки може бути зіпсований рідними, які роблять з неї маленьку принцесу мами і тата. Батьки цієї дівчинки проявляють гіперопіку. Вони намагаються докладати додаткових зусиль, щоб піклуватися про її потреби, оскільки вона є найціннішою у їхньому житті.

Не маючи братів та сестер, єдині доньки у сім’ї несуть на своїх плечах велику ношу. Коли вони дорослішають, вони відчувають обов’язок відплатити батькам за ті блага, які вони їм подарували. Це може викликати внутрішні конфлікти.

Труднощі, з якими зіштовхується єдина донька в сім’ї

1. Труднощі у стосунках з іншими

Труднощі у стосунках з іншими

Єдиній доньці у сім’ї іноді дуже важко будувати стосунки з іншими людьми.

Вони часто звикають до зосередження на своїх власних потребах, а тому їм дуже важко відчувати співчуття до інших. Через це вони можуть почуватися дискомфортно, працюючи у команді, оскільки зовсім не навчені турбуватися про інших та часто ігнорують заслуги своїх колег.

Приміром, така дитина йде до школи та перестає бути центром уваги. Такий досвід може змусити її не захотіти повертатися назад у те середовище.

Читайте також статтю: 6 помилок, які руйнують сімейні стосунки

2. Вирішення конфліктів

Проблеми – це частина життя. Проте для єдиної дочки ці конфлікти трапляються рідше, оскільки вона не має ані братів, ані сестер. Тому така дитина не розвиває навички вирішення конфліктів.

До того ж батьки такої дитини постійно розв’язують її проблеми за неї. Це означає, що вона не змушена боротися за ті речі, які їй потрібні, а все і так їй дістається без зайвих зусиль. Така дитина іноді неприлаштована до життя.

Труднощі, з якими зіштовхується єдина донька в сім’ї

3. Егоїзм

Усі діти віком від 10 до 12 років є егоїстами та егоцентристами. Проте діти, які мають братів та сестер, мають можливість зростати та вчитися ділитися.

Єдині дочки не мають шансу навчитися ділитися чимось на постійній основі, оскільки гроші їхніх батьків витрачаються на потреби їхніх єдиних дітей. Через це такі діти вірять, що мають брати собі усе, що вони потребують, не думаючи про інших.

егоїзм єдиної дочки

4. Взаємозалежність

Попри їхній вік, батьки покладають усі свої надії на єдину свою доньку. Цей тиск всиляє у дитину потребу бути ідеальною та жити відповідно до надій та сподівань батьків.

Коли така дівчина виростає, вона є центром у своєму домі. Це породжує залежність, оскільки тепер їм потрібно піклуватися про батьків.

Оскільки дівчина є єдиною донькою, батьки хочуть, щоб вона залишилася з ними назавжди, що в свою чергу змушує дочку відчувати провину, якщо у неї з’являється бажання кудись переїхати.

Такий стан речей може значно обмежити її можливості, коли приходить час переходити на інший етап життя.

Зверніть увагу на статтю: 4 причини, чому ваші стосунки у постійній кризі

емоційна залежність єдиної дочки від батьків

Переваги того, що ти єдина дочка у сім’ї

Раннє дорослішання

Єдина дочка у сім’ї проводитиме більшість часу зі своїми батьками.

Це означає, що вона братиме участь у дорослих справах частіше. Такий стан речей може надихнути її до читання, малювання, діяльності, яка потребує концентрації та тиші. Усе це означає, що вона  подорослішає  раніше, ніж її однолітки.

Переваги того, що ти єдина дочка у сім’ї

Багата уява

Якщо її батьки не мають можливості бути з нею постійно, то єдиній дочці у сім’ї доведеться вигадати братів, сестер, друзів чи навіть домашніх тварин.

Таким чином вона може вигадувати ігри, в які грається сама. Це дуже гарний спосіб для розвитку уяви.

Відчуття відповідальності

Дорослішаючи, єдина донька повинна буде виконувати велику кількість хатніх справ, оскільки їх ні з ким ділити. З іншого боку, їй не буде кого звинувачувати, якщо щось розіб’ється чи піде не так. Вона навчиться брати відповідальність за усе скоєне на себе .

Бути єдиною дочкою означає належати до дуже виняткової групи. Такі дівчата мають величезну кількість питань про дітей з братами та сестрами та про їхнє життя.

Хоча непросто зрозуміти їхнє життя, але та відповідальність, яку єдині дочки отримують від своїх батьків, коли дорослішають, робить цю залежність взаємною.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.