Найкращі трави для зниження артеріального тиску

Якщо ви приймаєте ліки, зверніться до лікаря, перш ніж використовувати ці трави для зниження артеріального тиску, щоб переконатися, що не буде ніяких побічних реакцій.
Найкращі трави для зниження артеріального тиску

Останнє оновлення: 29 січня, 2019

Високий кров’яний тиск, відомий як гіпертонія, є одним із найнебезпечніших серцево-судинних розладів у світі. Він ставить під загрозу життя мільйонів людей. Це відбувається, коли ваші артерії звужуються або в них утворюються обструкції, що значно підвищує кров’яний тиск і перевантажує ваше серце. Тому можуть стати в пригоді трави для зниження артеріального тиску.

Унаслідок тиску серцевий м’яз слабшає, а здоров’я інших органів, таких як нирки, підшлункова залоза та мозок, опиняється під загрозою. Якщо не контролювати це вчасно, це збільшує ризик серцевого нападу, інсульту та інших серйозних проблем, які дійсно впливають на якість життя.

У зв’язку з цим важливо поліпшити свої звички та використовувати засоби, які допомагають контролювати артеріальний тиск. Крім того, у цій статті ми хотіли б розповісти вам про 6 найкращих трав для цієї мети.

1. Трави для зниження артеріального тиску: орегано

які є трави для зниження артеріального тиску
Орегано є однією з трав для зниження артеріального тиску, що має різноманітні корисні властивості. Воно містить сполуку карвакрол, яка засвоюється організмом і сприяє зниженню високого кров’яного тиску. Ця речовина має протизапальну і судинорозширювальну дію, які працюють разом, щоб регулювати частоту серцевих скорочень і кровотік через артерії.

Як його використовувати?

 • Орегано дуже смачне, тому використовуйте його, щоб приготувати тушковане м’ясо, супи та інші страви.
 • Крім того, ви можете зробити з нього чай, або, якщо хочете, додати його до ваших коктейлів.

Дізнайтеся більше про орегано: Натуральні засоби від сухості у горлі

2. Валеріана

Валеріана – це рослина з седативними, протизапальними та антикоагулянтними властивостями, які допомагають знизити артеріальний тиск. Ось чому валеріана є однією з найкращих трав для цього.

Ще одним важливим фактом є те, що вона допомагає зі стресом, оскільки він стимулює кровообіг, а також відновлює серцевий ритм. Це також природний транквілізатор, здатний допомогти з м’язовими болями, депресією і безсонням.

Як її використовувати?

 • Вживайте 10 крапель екстракту валеріани на добу.
 • Готуйте з неї чай і пийте за годину до сну.

3. Лаванда

лаванда для зниження артеріального тиску
Масаж тіла з ефірною олією лаванди допомагає стимулювати кровообіг для зниження артеріального тиску. Крім того, що це потужний релаксант, ця трава є природним судинорозширювальним засобом, який розслабляє і розширює кровоносні судини. Зовнішнє застосування, як і споживання лаванди, є одним із найкращих способів допомогти зберегти артеріальний тиск стабільним.

Валеріана та лаванда – чудові трави для зниження артеріального тиску, оскільки вона не тільки має заспокійливу дію, але й може бути використана як допоміжний засіб для сну.

Як її використовувати?

 • Перш за все, можна приготувати чай з лаванди та його пити до 2 разів на день.
 • Придбайте ефірну олію лаванди та масажуйте тіло двічі або тричі на тиждень.

4. Хвощ

Велика кількість випадків гіпертонії безпосередньо пов’язана з постійною затримкою рідини. Цей розлад, який також називається набряком, впливає на кровотік через артерії і перенапружує ваше серце.

Хвощ є діуретичною травою для зниження артеріального тиску, він стимулює виведення накопичених рідин і відходів. У свою чергу, це допомагає при підвищеному тиску. Хвощ також допоможе з будь-якою затримкою рідини, сприяє здоров’ю кісток і навіть збереженню здорового волосся та шкіри.

Як його використовувати?

 • Зробіть чай із сушеного хвоща і пийте двічі або тричі на день.
 • Повторюйте принаймні тричі на тиждень.

5. Кульбаба

кульбаба для зниження артеріального тиску
Як і хвощ, кульбаба є потужним діуретиком і однією із найкращих трав для зниження артеріального тиску, що може навіть поліпшити роботу нирок з метою кращого усунення рідин і мінералів. Протизапальні властивості кульбаби допомагають підтримувати здоров’я артерій, захищаючи ваше серце. Кульбаба також чудово підходить для ваших нирок і печінки!

Як її використовувати?

 • Пийте 2 чашки чаю з кульбаби щодня.
 • Її також можна використовувати в соках або коктейлях.

6. Пасифлора

Пасифлора є природним інгредієнтом, який використовували протягом десятиліть як доповнення до лікування депресії, тривоги та стресу. Її седативні властивості допомагають розслабити тіло і розум. Крім того, водночас вона істотно знижує вироблення кортизолу.

Ба більше, вона має протизапальні та судинорозширювальні властивості. Це може бути корисно для людей з високим кров’яним тиском.

Як її використовувати?

 • Чай з пасифлори є рішенням у будь-який час, коли ви відчуваєте напруження або тривогу.
 • Майте на увазі, що краще пити його на ніч, оскільки він допомагає заснути.

Ви стурбовані високим кров’яним тиском? Спробуйте ці трави для зниження артеріального тиску і лікуйте цей розлад натуральними інгредієнтами. Пам’ятайте, що результати залежать від ваших  звичок, особливо від того, що ви їсте, і від того, скільки фізичних вправ робите. • Tabassum, N., & Ahmad, F. (2011). Role of natural herbs in the treatment of hypertension. Pharmacognosy Reviews. https://doi.org/10.4103/0973-7847.79097
 • Aydin, Y., Kutlay, Ö. ̈, Ari, S., Duman, S., Uzuner, K., & Aydin, S. (2007). Hypotensive effects of carvacrol on the blood pressure of normotensive rats. Planta Medica. https://doi.org/10.1055/s-2007-990236
 • Santos, M. R. V, Moreira, F. V., Fraga, B. P., de Sousa, D. P., Bonjardim, L. R., & Quintans, L. J. (2011). Cardiovascular effects of monoterpenes: A review. Brazilian Journal of Pharmacognosy. https://doi.org/10.1590/S0102-695X2011005000119
 • Chen HW, Wei BJ, He XH, Liu Y, Wang J. Chemical Components and Cardiovascular Activities of Valeriana spp. Evid Based Complement Alternat Med. 2015;2015:947619. doi:10.1155/2015/947619
 • Tesch, B. J. (2002). Herbs commonly used by women: An evidence-based review. Disease-a-Month. https://doi.org/10.1016/S0011-5029(02)90011-8
 • Ju MS, Lee S, Bae I, Hur MH, Seong K, Lee MS. Effects of aroma massage on home blood pressure, ambulatory blood pressure, and sleep quality in middle-aged women with hypertension. Evid Based Complement Alternat Med. 2013;2013:403251. doi:10.1155/2013/403251
 • Nagai, K., Niijima, A., Horii, Y., Shen, J., & Tanida, M. (2014). Olfactory stimulatory with grapefruit and lavender oils change autonomic nerve activity and physiological function. Autonomic Neuroscience: Basic and Clinical. https://doi.org/10.1016/j.autneu.2014.06.005
 • Wright, C. I., Van-Buren, L., Kroner, C. I., & Koning, M. M. G. (2007). Herbal medicines as diuretics: A review of the scientific evidence. Journal of Ethnopharmacology. https://doi.org/10.1016/j.jep.2007.07.023

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.