Нам усім потрібно побути наодинці: реальні переваги самотності

Ми завжди змушені думати, що самотність - для невдах, коли насправді це допомагає нам розвиватися і дає нам знайти для себе краще. Нам усім потрібен час і переваги самотності.
Нам усім потрібно побути наодинці: реальні переваги самотності

Останнє оновлення: 25 січня, 2019

Чи знаєте ви про численні переваги самотності?

Ми завжди змушені думати, що самотність – для невдах, коли насправді це допомагає нам розвиватися і дає нам знайти для себе краще. Нам усім потрібен час і переваги самотності.

Мабуть, ні. Зрештою, суспільство, в якому ми виросли, надає романтичним стосункам надзвичайного пріоритету. Якщо ви не у стосунках або не маєте змоги підтримувати їх у довгостроковій перспективі, вас одразу вважають невдахами.

Усе це може викликати серйозні проблеми. Зрештою від партнера буде залежати, чи ми щасливі, або ми житимемо в постійній тривозі, шукаючи людину, з якою ми зможемо відповідати стандартам суспільства.

Переваги самотності можуть лякати

які переваги самотності
Ціна самотності спочатку може лякати. Єдиний наслідок такого вибору – бути самотніми, зіткнутися з відмовою.

Ви, напевно, знаєте, як багато людей принижують себе, щоб не втратити людину, яку вони люблять. Ви бачили, як багато хто терпить, щоб людина, яка дає сенс їхньому існуванню, не покинула їх.

Зрештою, якщо вони зроблять це, вони залишаться порожніми й не знатимуть, що робити. Проте переваги самотності вас здивують.

Хоча люди є соціальними істотами, це не означає, що ми залежимо від інших, щоб бути щасливими або взагалі жити.

Деякі люди настільки залежні, що почуваються втраченими. Їм не вистачає власної думки, і вони так сильно прив’язуються до свого партнера, що припиняють бути самими собою.

“Хто я?”, “Чого я хочу?”, “Що мені подобається?” Це питання, на які, вірте чи ні, багато людей не знають, як відповісти. Якщо ж вони це зроблять, то їхня відповідь цілком може бути такою, що їхній партнер любить, робить або хоче.

Завдяки самотності ви можете знову знайти себе. Ви дійсно можете бути собою.

Ви замаскували себе, і ви припинили бути собою через страх, який не є взагалі необґрунтованим.

Вам не потрібен ніхто, щоб жити щасливим життям; лише ви потрібні собі.

Ніхто не розуміє тих, хто хоче бути один

реальні переваги самотності
Ціна самотності дуже велика. Зрештою, важко знайти людей, які б підтримали вас. Багато хто вважатиме, що ви дивні, що ви з’їхали з глузду, або що у вас якась психологічна травма.

Не очікуйте, що хтось вас зрозуміє. Будьте готові до того, що багато людей, яких ви вважали «друзями», віддаляться від вас.

Ба більше, ви можете виявити, що вони так і не були справжніми друзями. Однак це добре.

Коли ми залишаємося самотніми та даємо простір тим, кого ми любимо, або думаємо, що любимо, ми розуміємо, скільки ми їм дали і як мало отримали навзамін.

Плюс ми усвідомлюємо, що ми були у керма стосунків і що, щойно ми його відпустили, корабель почав тонути.

Чому ми взяли на себе цю велику відповідальність? Чому ми занурилися у стосунки, які не були цілком реальними чи справжніми?

Відповідь криється у нашому великому страху бути самотніми. Це затьмарило наше бачення і змусило нас віддати 100% себе тим, хто дав нам лише 15%. Переваги самотності дуже різноманітні та важливі.

Важливо знайти час на самопізнання

переваги самотності для самопізнання
Вищезгадане вже є великим відкриттям, але тим більшим, коли ми усвідомлюємо, хто ми насправді. Тому що, навіть якщо ми думаємо, що ми знаємо себе, це зазвичай не так.

Ми живемо у світі, сповненому шуму. У цьому світі банальні розмови й лицемірні дружні стосунки рясніють навколо нас. Ми натискаємо на кнопку «автопілоту» і поводимося, як зомбі, не відчуваючи життя на повну.

Ціна самотності не настільки негативна, як може здатися, тому що ви розплющите очі на реальність як стосунків, так і себе.

Ви зрозумієте, скільки ви не знали про себе і скільки часу потрібно, щоб дати собі краще пізнати себе.

Крім того, ви також зрозумієте, що ніхто не зобов’язаний задовольняти вашу потребу в любові або близькості, тому що ви можете дати це собі.

Переваги самотності – це чудовий шлях, на якому ви зрозумієте, що залежність від когось має завелику ціну – ваше власне щастя. Не відкидайте цю можливість, поки не спробуєте.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.