Наслідки недостатнього вживання води

Недостатнє вживання води може не тільки негативно вплинути на швидкість метаболізму, але й спричинити інші серйозні проблеми зі здоров'ям. Для підтримання гарного самопочуття рекомендуємо щодня випивати 6-8 склянок чистої води.
Наслідки недостатнього вживання води

Останнє оновлення: 22 лютого, 2019

Усі життєво важливі органи, зокрема головний мозок, печінка та серце регулярно потребують достатньої кількості води. Вірте чи ні, але вода є незамінною також для підтримання міцності кісток та навіть забезпечення збереження простору між клітинами. Саме тому вживання води у недостатній кількості може спричинити розвиток серйозних проблем зі здоров’ям.

Якщо ви не п’єте достатньо чистої води щодня, з часом це може призвести до пошкодження всього організму, від шкіри до внутрішніх органів та систем. У цій статті ми поділимося з вами корисними рекомендаціями щодо внесення змін до раціону та детально пояснимо, чому так важливо щодня випивати щонайменше 8 склянок води.

Які наслідки має недостатнє вживання води?

1. Зневоднення шкіри

Окрім використання різних зволожувальних кремів та ефективних натуральних засобів, найкращим способом зволоження шкіри є регулярне вживання води у достатній кількості.

Еластичність шкіри безпосередньо залежить від підтримання водного балансу. Вам необхідно випивати таку ж кількість води, яку ви витрачаєте за день, або навіть трохи більше.

Для того, щоб визначити, наскільки зволоженою є ваша шкіра, рекомендуємо провести один простий тест:

 • Легенько ущипніть невелику ділянку шкіри та поспостерігайте, за скільки часу вона повернеться у попередній стан.
 • Якщо шкіра зневоднена, то вона досить довго буде повертатися у вихідний стан. У разі, якщо водний баланс знаходиться на належному рівні, після того, як ви її ущипнули, шкіра одразу стане такою ж, як була до того.

Ви також можете слідкувати за температурою шкіри, зокрема у зоні обличчя. Зазвичай організму необхідно багато води для того, щоб підтримувати нормальну температуру.

Якщо ж ваша шкіра на дотик є надто гарячою, радимо збільшити кількість чистої води у щоденному раціоні.

2. Закреп

вживання води у малій кількості може спричинити закреп

При закрепах погіршується робота кишківника. Зверніть увагу, що однією з головних причин появи закрепів є вживання води у недостатній кількості.

Під час випорожнення велика кишка використовує велику кількість води для того, щоб вивести назовні затверділі калові маси.

За відсутності належної кількості води в організмі людині дуже важко випорожнитися, через що її може турбувати сильний біль у животі.

Не забувайте, що закрепи дуже часто супроводжуються гемороєм. Цей розлад виникає, коли людина регулярно намагається виводити тверді та сухі фекалії.

3. Спазмування м’язів

Зазвичай цю проблему асоціюють з фізичною активністю. Втім, насправді спазмування м’язів може виникати і при порушенні водного балансу в організмі людини.

Коли людина не вживає достатньо чистої води, вона страждає через порушення кількості електролітів та мінералів в організмі.

Ці компоненти є незамінними для належного функціонування м’язів.

Саме з цих міркувань дуже важливо піклуватися про підтримання водного балансу навіть під час занять спортом та інших видів активності. Не забувайте, що разом з потом людина втрачає велику кількість рідини та незамінних мінералів.

4. Втома

Вживання води у недостатній кількості безпосередньо впливає на якість життя та може викликати сильне відчуття втоми.

Коли в організмі недостатньо рідини, клітини втрачають здатність виконувати свої функції належним чином та продукують значно менше енергії.

Люди, які страждають через зневоднення, постійно відчувають сильну втому та сонливість. На щастя, цих неприємних симптомів можна позбутися, якщо почати вживати достатньо води.

Також дуже важливо регулярно вживати свіжі фрукти та овочі, адже вони містять велику кількість рідини. За умови достатньої кількості цих продуктів у щоденному меню можна відновити водний баланс в організмі людини.

Окрім незамінних вітамінів у складі цитрусові фрукти та кавун характеризуються високим вмістом натурального цукру, який має здатність підвищувати рівень енергії в організмі.

5. Сухість у роті

Це неприємне відчуття дуже часто асоціюють з неналежним доглядом за ротовою порожниною або розладами травлення. Щойно ви відчуваєте сухість у роті, радимо одразу випивати трохи чистої води.

Симптоми сухості у роті:

 • Відчуття липкості або сухості у ротовій порожнині
 • Густа слина
 • Біль або пекучі відчуття на язиці або у ротовій порожнині
 • Тріскання губ або кутиків рота
 • Сухий та жорсткий язик
 • Складнощі під час куштування, пережовування та ковтання їжі.

6. Мігрені

головний біль через недостачу води

 

У більшості випадків мігрені, або сильні головні болі, також асоціюють зі зневодненням організму. Якщо людина не вживає достатньо води, її кровоносні судини звужуються, через що виникає сильний біль у голові.

 • Не забувайте, що зневоднення відбувається не тільки при спекотній температурі.
 • Якщо ви будете щодня випивати достатньо води, то зможете підтримати належний баланс всіх незамінних речовин в організмі. Тим самим ви зможете суттєво знизити ризик розвитку мігрені.

7. Високий кров’яний тиск

Через вживання води у малій кількості відбувається зменшення кількості крові у судинах, хоча для належного функціонування вони мають бути заповненими.

Для того, щоб органи та системи працювали добре навіть за умови зневоднення, організм починає виробляти гормон під назвою “гістамін”.

У результаті вени та судини звужуються, а це у свою чергу призводить до стрімкого підвищення кров’яного тиску.

Вживання достатньої кількості води позитивно впливає на кровообіг, а також стимулює виведення з організму токсинів та шкідливих відходів, які призводять до перепадів кров’яного тиску.

8. Проблеми з нирками

вживання води та робота нирок

Коли людина вживає достатню кількість води, тим самим вона стимулює роботу нирок. Не забувайте, що саме нирки відповідають за виведення з організму токсинів, сечовини та солі.

Якщо нирки не можуть виконувати свої основні функції, то з часом це призводить до серйозних проблем зі здоров’ям, зокрема до утворення каменів у нирках.

Дуже важливо завжди піклуватися про здоров’я нирок для того, щоб покращити обмін речовин та запобігти розвитку багатьох хронічних захворювань.

9. Набір зайвої ваги

Вірте чи ні, але дуже часто люди плутають відчуття голоду зі спрагою. Саме тому вони хапаються за їжу, хоч насправді організм сигналізує про необхідність випити трохи води.

Необхідно завжди пам’ятати про цю особливість організму, якщо ви хочете підтримати гарне самопочуття та зберегти стабільну вагу. Не забувайте, що достатнє вживання води має здатність прискорювати метаболізм, тож таким самим чином ви зможете прискорити процес спалення калорій.

Саме тому більшість дієт передбачає регулярне вживання води у великих кількостях. Зверніть увагу, що пити необхідно виключно чисту воду. Не варто зловживати напоями, що містять велику кількість штучних барвників та цукру.

10. Біль у суглобах

Якщо ви час від часу відчуваєте неприємний біль у суглобах, це також може бути ознакою недостатньої кількості рідини в організмі.

 • Хрящі, які зменшують тертя між суглобами, на 70% складаються з води.
 • Саме тому дуже важливо регулярно пити багато води, щоб зберегти форму хрящів та забезпечити захист кісток та суглобів від надмірного тертя.

Рекомендована добова норма чистої води безпосередньо залежить від віку людини, рівня фізичної активності, погоди, загального самопочуття та ще цілої низки інших важливих факторів.

Якщо ви хочете завжди гарно почуватися, не забувайте вживати достатньо води. Це допоможе вам забезпечити належне функціонування всіх важливих внутрішніх органів та систем.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.