Натуральні засоби від надмірного потовиділення

Люди найбільше пітніють на обличчі, долонях, підошвах стоп та під пахвами.
Натуральні засоби від надмірного потовиділення

Останнє оновлення: 01 січня, 2019

Ви знали, що надмірне потовиділення під пахвами, на долонях і ступнях називається гіпергідрозом? А з вами таке траплялося, особливо влітку? 

Якщо так, неодмінно прочитайте сьогоднішню статтю, у якій ми розповімо рецепти деяких найкращих натуральних засобів від надмірного потовиділення. Уважно дотримуйтеся їх і зможете назавжди розпрощатися з цією дратівливою проблемою.

Що таке піт? 

Перш за все, важливо зрозуміти, що потовиділення регулює температуру організму. Коли шкіра тепліша, ніж зазвичай, тіло починає пітніти, щоб охолодити її.

Саме тому ми пітніємо, коли нам спекотно, коли входимо в приміщення з високою температурою, коли у нас гарячка, коли перебуваємо на сонці, коли температура навколишнього середовища перевищує 29 градусів або коли виконуємо вправи чи бавимося в спортивні ігри.

Піт виробляється в залозах і складається із суміші води, мінеральних солей, амінокислот та сечовини. Хоча він також виділяється з пор, найбільша концентрація поту є в потових залозах, і саме вони є його основним джерелом.

Піт допомагає відфільтрувати забруднення в крові: алкоголь, жири чи залишки тютюну.

Це просте енциклопедичне пояснення. А тепер поговорімо про випадки, коли людина пітніє занадто часто. Надмірне потовиділення, або гіпергідроз, відбувається через зміни у симпатичній нервовій системі, як результат, організму потрібно більше пітніти, щоб регулювати свою температуру.

Багато людей з такою проблемою стверджують, що справа в погоді (або літній період, або висока вологість). До того ж, причиною може бути емоційний стан. Тобто коли людина занадто нервова, хвилюється, переживає стрес чи депресію, вона може пітніти сильніше.

Якщо проблемою є лише просто волога під пахвами, це ще можна терпіти, однак ситуація погіршується, коли вона супроводжується запахом, подразненням, грибком шкіри тощо.

Які натуральні засоби найкращі від надмірного потовиділення?

Долоні

Засіб №1 від гіпергідрозу

Інгредієнти 

 • 1 літр води 
 • 4 пакетики зеленого чаю (або еквівалентна кількість розсипного чаю в грамах)

Як його приготувати? 

Кип’ятіть усі інгредієнти протягом 15 хвилин, а потім дайте охолонути. Обмийте цією рідиною руки, стопи та пахви. Її кислотність діє як натуральний в’яжучий засіб.

Засіб №2 від гіпергідрозу

Потовиділення під час вправ

Інгредієнти 

 • 1 літра води 
 • 2 столові ложки сушеної шавлії 

Як його приготувати? 

Доведіть воду та шавлію до кипіння та кип’ятіть на повільному вогні протягом трьох хвилин. Зніміть із плитки та дайте охолонути, потім зцідіть рідину і налийте її у ванну з теплою водою.

Також її можна перелити в миску, щоб замочувати руки чи стопи, або нанести мочалкою під пахви. Потім змийте засіб холодною водою. Як альтернативу також використовують чай із шавлії (одна столова ложка шавлії на склянку киплячої води).

Засіб №3 від гіпергідрозу

Інгредієнти 

 • 10 мл яблучного оцту 
 • 20 мл води  

Як його приготувати? 

Змішайте два інгредієнти та пийте напій кожного ранку перед сніданком. Після цього зачекайте півгодини, а потім з’їжте тост із цільнозернового хліба та фрукти.

Засіб №4 від гіпергідрозу

Піт на обличчі

Інгредієнти 

 • 1 склянка води (250 мл)
 • 1 столова ложка заспокійливого трав’яного чаю (цвіт апельсина, м’ята, липа, пасифлора, ромашка, або валеріана)

Як його приготувати? 

Приготуйте чай та пийте його, поки він гарячий, але не настільки, щоб обпектися. Завдяки його заспокійливим властивостям ви зможете запобігти надмірному потовиділенню, спричиненому нервовістю.

Засіб №5 від гіпергідрозу

Інгредієнти 

 • 2 столові ложки листя волоського горіха
 • 1/2 літри води 

Як його приготувати? 

Волоський горіх (а саме листя цього дерева) має антисептичні та в’яжучі властивості, які натуральним способом регулюють потовиділення. Кип’ятіть листя протягом п’яти хвилин, зніміть з вогню та дайте настоятися. Зцідіть рідину та замочіть у засобі ватний диск або шматок тканини. Нанесіть під пахви, на стопи тощо.

Засіб №6 від гіпергідрозу

Інгредієнти 

Як його приготувати? 

Кип’ятіть хвощ протягом п’яти хвилин, щоб приготувати чай. Дайте засобу настоятися, поки він трохи не охолоне, а потім зцідіть рідину. Додайте яблучний оцет, потім намочіть у суміші ватний диск та нанесіть її під пахви, на руки, стопи, як дезодорант.

Засіб №7 від гіпергідрозу

Надмірне потовиділення

Інгредієнти 

 • 2 столові ложки хвощу 
 • Шкірка двох апельсинів
 • 1 склянка киплячої води 

Як його приготувати? 

Додайте хвощ та шкірку апельсина в киплячу воду та потримайте руки над парою. Те саме можна зробити й з пахвами.

Засіб №8 від гіпергідрозу

Інгредієнти 

 • Шкірка двох апельсинів
 • Шкірка двох лимонів
 • 1 літра води
 • 450 г солі грубого помелу
 • 3 столові ложки харчової соди

Як його приготувати? 

Покладіть шкірки в каструлю, залийте водою та доведіть до кипіння. Варіть суміш на повільному вогні протягом трьох хвилин, а потім зніміть із плитки. Дайте настоятися протягом п’яти хвилин і зцідіть рідину.

Наповніть ванну теплою водою та додайте рідину, а також сіль і харчову соду. Полежіть у ванні 15 хвилин або поки вода не охолоне. Це виведе токсини та зменшить надмірне потовиділення.

Засіб №9 від гіпергідрозу

Сліди від поту

Інгредієнти 

 • 1 склянка води 
 • 2 столові ложки розмарину 
 • 1/2 склянки яблучного оцту

Як його приготувати? 

Це дуже ефективний засіб від надмірного потовиділення. Для приготування розмаринової води потрібно покип’ятити розмарин 15 хвилин. Дайте рідині настоятися, поки вона не охолоне, зцідіть і додайте оцет. Намочіть у засобі ватку або шматок тканини на нанесіть його на стопи або під пахви.

Засіб №10 від гіпергідрозу

Інгредієнти 

Як його приготувати? 

Поставте листя евкаліпта та воду на середній вогонь на дві хвилини. Зніміть із вогню та відставте на п’ять хвилин. Зцідіть рідину і мийте нею руки замість води з-під крана.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.