Навчіться правильно пити воду

Рекомендована денна норма води для людини коливається від 1,5 до 2 літрів. Якщо ви не можете пити воду в такій кількості, то спробуйте приправити воду лимонним соком або пити вже готові напої зі смаком фруктів.
Навчіться правильно пити воду

Останнє оновлення: 11 листопада, 2018

Ми постійно чуємо, що для очищення організму та підтримання здоров’я потрібно пити багато чистої води, проте чи знаєте ви, як це робити правильно? Звісно, кількість випитої води є дуже важливою, проте варто також знати, коли саме потрібно вживати воду.

У цій статті ми пояснимо вам, як слід пити воду, а ще який вплив має вода на наш організм.

Важливість води

Вода є основною складовою усіх рідин у організмі людини (сечі, поту, травних соків, слини, сліз, та ін.), проте й нашим клітинам вона також потрібна для правильного функціонування усіх органів.

Не забувайте, що окрім вживання води у чистому вигляді, ми отримуємо цю рідину з багатьох продуктів, які споживаємо, зокрема із фруктів та овочів.

дитина п'є воду

Яку воду слід пити?

Якщо вода із вашого водопроводу якісна, то пити таку рідину є найбільш корисним, недорогим та екологічно чистим варіантом. Проте перед тим, як вживати воду з крану, ви повинні переконатися, що її якість залишається незмінною після того, як вона витікає з джерела та проходить по трубах.

Вода в пляшках також є хорошим вибором, особливо якщо ви впевнені у добросовісності пакувальника та якості води.

Окрім цього, ви можете користуватися осмотичним або будь-яким іншим фільтром для очистки води перед вживанням.

Вода, яку ви споживаєте, не повинна мати жодного стороннього запаху чи присмаку.

Скільки потрібно пити води?

В цілому, рекомендована денна норма води складає від 1,5 до 2 літрів, або ж близько 6-8 склянок. Якщо ви скористаєтеся нашими рекомендаціями, то зрозумієте, що випити стільки води за день не так уже й важко.

Проте не забувайте, що при вживанні води слід брати до уваги певні ситуації та умови. Зокрема, взимку організм потребує менше води, ніж влітку. Також, якщо ви регулярно займаєтесь спортом, то потребуватимете більшу кількість води, ніж при сидячому способі життя.

Почніть поступово збільшувати кількість випитої води за день. Наприклад, додавайте до свого раціону по 0,5 склянки води кожні два-три дні, поки не почнете випивати по 8 склянок щодня. Коли будете це робити, ви одразу помітите позитивні зміни свого самопочуття. Ви почуватиметеся більш енергійними, а ваша шкіра набуде кращого вигляду.

Також ви можете почати більше пітніти. Це відбувається завдяки тому, що при вживанні достатньої кількості рідини ваш організм зможе більш ефективно виводити токсини. Ваше тіло стане чистішим від шкідливих речовин та здоровішим.

склянка води

Пийте воду вранці

Воду найкраще пити натщесерце. Перед сніданком ви можете випивати до 4 склянок води, проте не варто морити себе голодом і вживати тільки воду. Поступово пийте все більше і більше води зранку, і вже скоро ваш організм сам почне її просити.

Цей простий трюк допоможе запустити роботу усіх внутрішніх органів. Також ми рекомендуємо звертати увагу на температуру води, яку ви п’єте:

  • Якщо ви страждаєте через регулярні закрепи, радимо пити гарячу воду.
  • Якщо у вас діарея або рідкий стілець, пийте свіжу, але не холодну воду.
  • Як правило, найбільш корисною для організму вважається тепла вода.

Перед їжею

Якщо ви дуже швидко їсте або споживаєте занадто багато їжі за один прийом, спробуйте випивати 1 склянку води за 15 хвилин до їжі. Також вода є чудовим помічником у боротьбі із знервованістю.

Не запивайте водою їжу

Найгірший спосіб пити воду – вживати її великими ковтками, запиваючи їжу. У цьому випадку вода змішується з їжею та шлунковими соками, що призводить до ускладнення травлення. Якщо страва, яку ви їсте, гостра або приправлена іншими сильними спеціями, вам може знадобитися запити її невеликою кількістю води. Проте, якщо ви виробите звичку пити воду перед прийомом їжі, а ще будете доповнювати свої страви соковитими гарнірами (наприклад, овочевими салатами, гаспачо, та ін.), ви перестанете відчувати бажання запивати їжу.

Також ми не рекомендуємо пити воду одразу після прийому їжі (за винятком трав’яних чаїв).

чай з трав

Пити воду вночі

Немає нічого поганого у тому, щоб випити склянку води перед сном. Проте радимо вам не зловживати рідиною на ніч, оскільки велика кількість випитої води перед сном може перешкодити нормальному відпочинку і спричинити часті нічні позиви до туалету.

Поради, як пити більше води

  • Почніть зі смачної, приправленої фруктами води (соків, фруктових напоїв)
  • Пийте трав’яні чаї
  • Готуйте натуральний лимонад власноруч, використовуючи воду, лимонний сік, м’яту та стевію
  • Завжди носіть із собою пляшку води, а вдома не забувайте ставити склянку з водою поруч.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.