Поцілунки – це неймовірна користь для здоров'я

Дізнайтеся про дивовижні переваги для здоров'я від поцілунків і, скоріш за все, ви захочете цілуватися частіше; особливо коли зрозумієте, що, насправді, сам процес цілування також подовжує тривалість життя.
Поцілунки – це неймовірна користь для здоров'я

Останнє оновлення: 17 лютого, 2019

Чи знали ви, що поцілунки зміцнюють імунну систему? Або те, що вони допомагають зі схудненням, оскільки прискорюють обмін речовин? А те, що вони допомагають боротися з проблемами зубів і симптомами алергії? У цій статті ми пояснимо неймовірну користь для здоров’я від поцілунків.

Від поцілунків можна отримати ще більш дивовижні переваги для здоров’я, і, дізнавшись про них, ви напевно захочете цілуватися частіше; особливо коли зрозумієте, що, насправді, сам процес цілування також подовжує тривалість життя.

Підвищують захист

Чи знаєте ви, що поцілунки часто діють як профілактика захворювань? Як це можливо? Тому що ця дія мобілізує гормональні виділення, що природним чином сприяє підвищенню захисту організму. Під час поцілунку ваша слина змішується зі слиною іншої людини, в результаті чого створюється природна вакцина. Це дозволяє м’яко виробити імунітет проти інших мікробів.

Зменшують біль

Ендорфіни, створені в процесі поцілунків, мають властивості, які діють як знеболювальні. Цей ефект також пояснюється тим фактом, що вони розширюють кровоносні судини, тому поцілунки рекомендуються людям, які часто страждають від болю, викликаного запальними захворюваннями, такими як артрит, фіброміалгія, хронічна втома, проблеми з м’язами тощо. Вони навіть добре впливають на мігрень!

Діють яке антидепресант

Поцілунки стимулюють організм вивільняти окситоцин – відомий гормон, який викликає у людей гарний настрій, тому він і діє як природний антидепресант. З цієї точки зору, поцілунки – це казкова альтернатива для боротьби зі стресовими моментами, сумом, тривогою, депресією, лихом та іншими розладами, без необхідності приймати лікарські препарати.

Поцілунки також допомагають створити щасливе навколишнє середовище в оселях, де пари часто цілуються.

Запобігають серцево-судинним проблемам

Стрес, про який ми говорили в попередньому пункті, є одним з основних причин ряду захворювань, у тому числі високого рівню холестерину і коронарної недостатності. Ось чому, окрім здорового раціону харчування, ви не повинні недооцінювати приємну терапію частих поцілунків. Вони також збільшують частоту серцевих скорочень, що допомагає регулювати кров’яний тиск.

поцілунок пари

Допомагають тримати м’язи в тонусі

Поцілунки залучають до 30 м’язів обличчя й активізують кровообіг. До чого це призводить? Це призводить до того, що шкіра стає пружною, ніжною і молодою. Вважається, що вони забезпечують ті ж переваги проти зморшок, що й самомасаж. Ми рекомендуємо цілуватися частіше як терапію проти старіння, яка діє навіть краще, ніж будь-який зволожувальний крем.

Запобігають проблемам із зубами

Це може вас здивувати, але, згідно з проведеними дослідженнями, поцілунок переносить іншій людині близько 40000 нешкідливих бактерій, які сприймаються механізмом природного захисту, наявним у слині.

Поцілунки стимулюють секрецію слини, що відновлює її, і вона, завдяки своїм дезинфікуючим речовинам, допомагає усунути частинки і хвороботворні мікроорганізми з ротової порожнини. Тому зменшується рівень кислот, які з плином часу викликають зубний наліт, карієс і різноманітні стоматологічні проблеми.

Прискорюють обмін речовин і втрату ваги

Поцілунки змушують організм спалювати калорії, не тільки через рух, але й через вивільнені емоції. Вони можуть збільшити ваш пульс з 70 до 140 ударів на хвилину. Це дозволяє покращити метаболізм і спалити більше калорій.

Покращують самооцінку

На емоційному рівні поцілунки змушують нас відчувати себе коханими, що ми є важливою частиною життя людини, з якою ми цілувалися. Цей процес, який, відповідно до особистої ситуації, може створити стан задоволеності, спричинений здатністю любити, ділитися, давати й отримувати.

Деякі експерти навіть рекомендують всім поцілувати партнера, перш ніж піти на роботу, щоб підвищити самооцінку, що призведе до збільшення продуктивності роботи.

поцілунки

Полегшують алергію

Акт поцілунків стимулює вироблення гістаміну, який полегшує і запобігає симптомам, які викликає алергія, таким як чхання, сльозотеча або нежить.

Поцілунки подовжують тривалість життя

Окрім всіх названих вище причин, поцілунки, безсумнівно, подовжують тривалість життя. Єдина умова – поцілунки мають бути щирими і регулярними.  • Alpert JS. Philematology: the science of kissing. A message for the marital month of june. The American Journal of Medicine 2013; 126 (6): 466. Available at: https://doi.org/10.1016/j.amjmed.2012.12.022. Accessed 01/20, 2019.
  • Arbo-Sosa A, Santos JI. Las hormonas, el sistema inmune y la respuesta a la infección en los últimos 100 años. Boletín médico del Hospital Infantil de México 2005; 62 (5): 310-312. Available at: http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1665-11462005000500003. Accessed 01/20, 2019.
  • Floyd K et al. Kissing in marital and cohabiting relationships: Effects on blood lipids, stress, and relationship satisfaction. Western Journal of Communication 2009; 73 (2): 113-133. Available at: https://doi.org/10.1080/10570310902856071. Accessed 01/20, 2019.
  • Kimata H. Kissing selectively decreases allergen-specific IgE production in atopic patients. Journal of Psychosomatic Research 2006; 60 (5): 545-547. Available at: https://doi.org/10.1016/j.jpsychores.2005.09.007. Accessed 01/20, 2019.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.