Неправильна поведінка при схудненні. 6 помилок уранці

Неправильна поведінка при схудненні суттєво впливає на результат. Коли ви пропускаєте сніданок або їсте шкідливі продукти вранці, це може бути однією з причин, чому вам не вдається досягти своєї ідеальної ваги.
Неправильна поведінка при схудненні. 6 помилок уранці

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Ви знали, що неправильна поведінка при схудненні може заважати вам позбутися ненависних зайвих кілограмів? Вірите чи ні, ранкові звички суттєво впливають на успішність спроб худнути здорово й ефективно.

Хоча багато людей не усвідомлюють цього, перше, що ми робимо вранці, визначає, чи ми отримаємо необхідний рівень енергії й матимемо нормальний метаболізм решту дня.

Насправді, неправильна поведінка при схудненні, особливо, коли йдеться про ранкові звички, може заважати вам позбутися зайвих сантиметрів на талії. Такі помилки впливають на результати дієти та занять спортом.

Саме тому важливо знати їх, і, звісно, вжити необхідних заходів, щоб позбутися, доки вони не стали справжньою перепоною на шляху до схуднення.

У цій статті ми хочемо детальніше розповісти про 6 ранкових помилок, які можуть заважати вам скинути надлишкову вагу.

Неправильна поведінка при схудненні:

1. Досипання “ще 5 хвилин”

неправильна поведінка при схудненні

Коли ми прокидаємося, дуже часто виникає бажання поспати “ще 5 хвилин“, щоб зібратися з духом, вилізти з ліжка та почуватися активнішими.

Утім це неправильна поведінка при схудненні, особливо, якщо робити так постійно.

Ті кілька хвилин, коли ви досипаєте, можна використати, щоб приготувати собі корисний сніданок або зробити невелику зарядку.

Насправді, в ідеалі потрібно прокидатися на 15 хвилин раніше, ніж ви звикли. Так ви привчитеся до правильного режиму, який допоможе покращити обмін речовин.

Також не менш важливо добре висипатися, щонайменше 7 годин на день.

2. Недостатній рівень вологи в організмі

Це одна з найпоширеніших помилок. На жаль, саме вона має чи не найбільш згубний вплив.

У стані відпочинку організм використовує рідину для багатьох процесів. Тому, коли ви прокидаєтеся, він частково зневоднений.

Пийте воду вранці, щойно вибравшись із ліжка, адже це допомагає відновити потрібний рівень вологи в організмі, щоб він належним чином працював увесь день.

Переваги будуть ще суттєвіші, якщо додати до води сік лимона або якусь рослину з очисними властивостями.

3. Неправильний сніданок

неправильна поведінка при схудненні

Дуже часто людям не вдається позбутися зайвих кілограмів попри дієти та заняття спортом через те, що вони не знаходять достатньо часу на здоровий сніданок.

Перший прийом їжі надзвичайно важливий для нормального обміну речовин. Крім того, сніданок забезпечує організм зарядом енергії.

Коли ви замінюєте корисні страви на каву з печивом, метаболізм сповільнюються й вам складніше худнути.

Те саме стосується розподілу калорій.

Правильний сніданок має містити 25% щоденної дози калорій у вашому раціоні.

Крім того, не забувайте про білок, клітковину та вуглеводи. Також важливо готувати на сніданок страви з вмістом антиоксидантів і, якщо можливо, жирних кислот Омега-3.

4. Неправильний час для сніданку

Час, коли ви снідаєте, також суттєво впливає на метаболізм і на те, чи отримає організм користь від страв.

Якщо сісти за сніданок занадто пізно, гормони голоду занадто активізуються. Як наслідок ви, швидше за все, наїстеся чогось шкідливого.

Крім того, пізній сніданок сповільнює метаболізм, відповідно калорій і жиру також спалюється менше.

5. Шкідливі перекуси

неправильна поведінка при схудненні

Щоб обмін речовин був активний і ви не почувалися втомленими вранці, рекомендовано перекусити чимось через певний час після сніданку.

Такі маленькі прийоми їжі дають організму заряд енергії та поживних речовин для подальшої роботи.

Проблема в тому, що багато людей перекушують неправильними продуктами, які містять повно калорій і штучних сполук.

  • Не рекомендовано їсти хліб, смажену їжу, вершки чи калорійні напої.
  • Ідеальний варіант – це фрукти й овочі або цільнозернові батончики.

6. Надмірний стрес на роботі

Досить часто в перші години робочого дня ми відчуваємо певний тиск через усі справи, які доведеться зробити далі.

Такі емоційні переживання – це також неправильна поведінка при схудненні. Якщо не навчитися правильно справлятися з ними, надмірний стрес зіпсує ваші зусилля. Він може суттєво вплинути на результати дієти та занять спортом.

  • Коли людина перебуває в стані підвищеного стресу, в організмі виділяється багато кортизолу. Це тип гормону, який впливає на настрій і порушує обмін речовин.
  • Постійний вплив кортизолу пов’язаний із підвищеною схильністю до накопичення черевного жиру.

Ви робите якісь із цих помилок уранці? Якщо так, спробуйте якомога швидше виправити свою поведінку, щоб вона не перешкоджала схудненню.

Корисні звички, особливо в поєднанні з правильним харчуванням і фізичною активністю, – це найкращий спосіб швидко схуднути й зберегти досягнуті результати.  • St-Onge MP. Sleep-obesity relation: underlying mechanisms and consequences for treatment. Obes Rev. 2017 Feb;18 Suppl 1:34-39.
  • Stookey JD, Constant F, Popkin BM, Gardner CD. Drinking water is associated with weight loss in overweight dieting women independent of diet and activity. Obesity (Silver Spring). 2008 Nov;16(11):2481-8.
  • Rynders CA, Thomas EA, Zaman A, Pan Z, Catenacci VA, Melanson EL. Effectiveness of Intermittent Fasting and Time-Restricted Feeding Compared to Continuous Energy Restriction for Weight Loss. Nutrients. 2019 Oct 14;11(10):2442.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.