Хронічні жертви: люди, які завжди скаржаться

Коли людина постійно знаходиться у ролі жертви, це спотворює реальність, вона завжди знаходить винного в усьому, що з нею відбувається.
Хронічні жертви: люди, які завжди скаржаться

Останнє оновлення: 14 грудня, 2018

У той чи інший момент життя всі ми були в ролі жертви. Але що відбувається, коли це стає частиною особистості? Що стається, якщо постійно про все скаржитися?

Ви перетворюєтеся на людину, яка страждає від комплексу хронічної жертви.

Позиція жертви та песимізм

Людина, яка сприймає себе як жертву, буде нещаслива та матиме негативне ставлення до життя. Усе здаватиметься темним і вона віритиме, що з нею відбуваються лише погані речі, а невдачі переслідують на кожному кроці.

Проблема в тому, що насправді все не так: у хронічної жертви викривлене сприйняття реальності.

вибух голови

Людина, яка постійно скаржиться на всіх і все, насправді бачить життя в спотвореному світлі. Причиною цього є її песимістичне ставлення та переконання, що все погане завжди трапляється саме з нею.

У кожного бували важкі часи, тому зараз ви можете сумніватися щодо того, чи самі не є хронічною жертвою. Адже такий комплекс формується з часом. Це ставлення до життя.

Якщо ви проходите через похмурий і сповнений горя період, то аж ніяк не стаєте жертвою автоматично.

Рекомендуємо прочитати: “Як негативні емоції шкодять організму

Песимісти та хронічні жертви живляться лише негативними почуттями й емоціями. Найгірше в усьому цьому те, що вони не тільки звинувачують інших за свої невдачі, а й проявляють насильство, агресію, нетерпимість і навіть жорстокість.

Характерні ознаки комплексу хронічної жертви 

Якщо ви ще не впевнені, чи страждаєте на такий комплекс, або хвилюєтеся через когось близького, розгляньте характерні ознаки людини, яка займає позицію хронічної жертви.

Викривлене сприйняття реальності

Такі люди вірять, що все, що відбувається з ними, стається з вини когось іншого. Через це вони ніколи не несуть відповідальність за власні дії, а звалюють усе на чужі плечі.

Проблема в тому, що неправильне сприйняття реальності лише робитиме їх ще нещаснішими, адже хронічні жертви не вірять, що мають силу самі змінити ситуацію.

жінка та сум

Вони живляться зі скарг

Скарги та нарікання – це звичне пальне для хронічних жертв. Завдяки кожній скарзі їм вдається привернути увагу інших, стати центром Всесвіту й через це почуватися важливішими.

Найгірше те, що вони ніколи не просять про допомогу та не намагаються виплутатися із ситуації, яка їм не подобається. Скарги – ось основний рушій таких людей.

Ціль: знайти винного 

Усі жертви шукають винуватця, на чиї плечі можна було б перекласти вину й проблеми, за які не хочуть нести відповідальність самі. Вони просто використовують усіх навколо, адже думають що інших повинні мотивувати їхні власні інтереси.

Жертви не розуміють, що фальсифікують правду і, якщо чесно, то їм це подобається.

Відсутність самокритики

Тепер ви вже добре розумієте, що комплекс жертви робить людину нездатною правильно сприймати себе. Вона ігнорує будь-яку критику чи поради у свій бік і не думає, що повинна щось у собі змінювати.

Погані вчинки, негативну енергію створюють лише інші. Це поза моїм контролем, – так думає жертва. – Я просто заручник ситуації, у якій нічого не можу змінити.

Маніпуляція й емоційний шантаж

Хронічні жертви – експерти в тому, щоб вирішувати ситуацію на власну користь і досягати бажаного. Вони добре знають, як грати свою роль і переламати обставини під себе.

Саме тому важливо розуміти, що песиміст використовуватиме емоційний шантаж, щоб у будь-якій ситуації виглядати ще більшою жертвою. Вони хочуть почуватися значущими й часто досягають цього, погано ставлячись до людей і постійно живлячи свій смуток.

жінка лялька

Потрібно навчитися справлятися з таким типом людей і нейтралізувати їхній вплив, щоб вони не заражали вас негативними емоціями. Хронічні жертви – це токсичні люди, які здатні отруювати життя інших, вірите ви цьому, чи ні.

Якщо ви маєте можливість позбутися хронічної жертви у своєму життя, обов’язково зробіть це!

Ви не заслуговуєте на те, щоб хтось руйнував ваше щастя своїми скаргами та постійною критикою. Ці люди поводяться так лише тому, що намагаються зайняти позицію жертви й неправильно сприймають реальну ситуацію.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.