Основні ознаки фізичного насилля над жінкою

На жаль, дуже часто жінки, що страждають від фізичного насилля у родині, не наважуються розповісти про це через страх або сором. Саме тому ми рекомендуємо уважно прочитати цю статтю, адже у ній ми розповімо про основні ознаки фізичного насилля над жінкою. Навчіться розпізнавати сигнали, які свідчитимуть про знущання із жінки. Це допоможе вам вчасно вжити необхідних заходів для усунення проблеми.
Основні ознаки фізичного насилля над жінкою

Останнє оновлення: 19 жовтня, 2018

Зверніть увагу: жінка, яка потерпає від фізичного насилля, буде реагувати на певні зовнішні подразники зовсім по-іншому, ніж інші люди.

Саме за такими ознаками можна зрозуміти, що до жінки погано ставляться. Якщо жінка з якихось причин не може відкрито попросити про захист та допомогу або сама не до кінця усвідомлює, що з нею відбувається, за її поведінкою можна буде легко розпізнати ознаки фізичного насилля.

Чи доводилося вам раніше підозрювати, що над жінкою знущаються у родині? Можливо, ви вже помічали певні ознаки фізичного насилля? Якщо ви досі не впевнені, як саме розпізнати насилля, радимо уважно прочитати цю статтю.

Основні ознаки фізичного насилля над жінкою

 

1. Жінка постійно наносить на обличчя багато косметики, щоб прикрити синці

синці як ознаки фізичного насилля над жінкою

Попри те, що багато жінок страждають від психологічного насилля, деякі потерпають саме від фізичного знущання з боку другої половинки. Саме через це часом їм доводиться приховувати синці на помітних ділянках.

Варто занепокоїтися, якщо знайома вам жінка починає раптово наносити на обличчя велику кількість косметики, хоча досі цього не робила. Хвилюватися варто і у тому випадку, якщо жінка дивакувато реагує на прохання показати руку, плече або будь-яку іншу частину тіла. Така поведінка також може свідчити про фізичне насилля над жінкою.

Подумайте, чи вмієте ви розпізнавати основні ознаки фізичного насилля над представницями прекрасної статі? Якщо ви помітили хвилювання та знервованість жінки у відповідь на прохання показати певні ділянки шкіри, варто насторожитися. Будь-яка захисна або агресивна реакція жінки на подібне прохання повинна вас змусити замислитися над пошуками ефективних методів для розв’язання цієї проблеми.

2. Вони очікують знущання з боку насильника

На жаль, жінка, яка хоча б раз відчула на собі фізичне насилля, живе у постійному очікуванні того, що її насильник знову буде незадоволеним або сердитим через її поведінку.

ознаки поведінки насильника

Для прикладу, жінки, над якими часто знущаються у стосунках, зазвичай уникають особистих запитань щодо певних подій в їхньому житті. На запрошення провести час разом з друзями вони найчастіше відповідають щось на зразок: “Вибачте, не можу піти з вами, оскільки мій хлопець цього не схвалить” або “Все гаразд, просто мій хлопець/чоловік так багато працює, що ту невелику кількість вільного часу, який у нього залишається, він хоче провести разом зі мною”.

У такій реакції можна помітити нестачу впевненості у собі, нехтування власними бажаннями та постійну потребу відповідати очікуванням та задовольняти забаганки свого партнера.

3. Жертви фізичного насилля приховують деякі факти зі свого життя

Зверніть увагу, що насильники зазвичай ізолюють своїх партнерів від спілкування з рідними та друзями.

Втім, навіть якщо жертві фізичного насилля вдається провести трохи часу з близькими людьми, вона зазвичай приховує свої проблеми та намагається знайти виправдання поведінці свого партнера. Не варто очікувати від ображеної та заляканої жінки, що вона розповість всю правду про те, що насправді відбувається в її особистих стосунках.

Щоразу коли при відвертій розмові хтось намагається дізнатися про конкретні факти з їхнього життя, жінки-жертви фізичного насилля відповідають досить поверхнево або намагаються якомога швидше змінити тему.

Через постійну необхідність приховувати справжню ситуацію, такі жінки весь час у стресових та нервових умовах. Вони ретельно добирають кожне сказане ними слово, адже бояться, що партнер про все дізнається та розсердиться через незадовільну відповідь.

4. Жертви фізичного насилля завжди захищаються від ймовірного агресора

Зверніть увагу, що жінки, які потерпають від насилля у родині, не тільки ховають певні частини тіла, але й у цілому неймовірно сильно лякаються та знічуються, коли хто-небудь намагається до них доторкнутися або погладити.

ознаки фізичного насильства - захисна реакція

Вірте чи ні, але такий простий жест, як дотик до руки, може змусити жертву насилля підстрибнути на місці та відсахнутися. Така захисна реакція свідчить лише про те, що людина завжди перебуває насторожі та готова будь-якої миті захистити себе від ймовірного нападника.

Ви можете помітити страх в очах жертви тієї ж миті, коли її співрозмовник піднімає вгору руку. Після такого невинного жесту жінка може раптово прикрити обличчя долонями, наче намагаючись захистити себе від удару насильника.

5. Жінки, що потерпають від насильства, відчувають на собі великий тягар із зобов’язань

Ображена жінка завжди почувається так, наче вона є винною у всіх помилках та невдачах свого насильника. На жаль, однією з основних ознак фізичного насилля над жінкою є її щира віра у те, що вона заслуговує на побиття та образи з боку партнера.

Така поведінка стосується не лише особистих стосунків, але й переноситься на інші сфери життя. Дуже часто жертви фізичного насилля добровільно беруть на себе провину та відповідальність навіть за ті вчинки, які не мають до них жодного стосунку.

Зверніть увагу, що ця стратегія поведінки свідчить про низьку самооцінку жертви та її готовність завжди бути смиренною та слухняною.

маніпуляції як ознаки фізичного насилля

Коли мова йде про основні ознаки фізичного насилля, варто пам’ятати, що його жертви є дуже вразливими. Зазвичай допомогти їм перебороти проблему насилля у стосунках неймовірно складно, майже неможливо, адже жінки-жертви щиро вважають, що заслужили саме на таке ставлення партнера.

Їхня самооцінка є настільки низькою, що вони можуть завдати сильної шкоди самі собі.

Втім, вміючи розпізнавати основні ознаки фізичного насилля, ви перестанете засуджувати поведінку його жертв. Не варто ще більше принижувати людину, яка й так по вуха занурена у власну безпорадність перед насильником та переживає один з найскладніших періодів у власному житті.

На жаль, навіть у сучасному суспільстві насильство досі не вдається викорінити. Ми рекомендуємо детальніше вивчити основні ознаки фізичного насилля над жінкою, щоб знати, як правильно діяти та допомогти жертві у такій ситуації.  • Smith, P. N., Gamble, S. A., Cort, N. A., Ward, E. A., He, H., & Talbot, N. L. (2012). Attachment and alliance in the treatment of depressed, sexually abused women. Depression and Anxiety. https://doi.org/10.1002/da.20913
  • Prosman, G. J., Lo Fo Wong, S. H., & Lagro-Janssen, A. L. M. (2014). Why abused women do not seek professional help: SA qualitative study. Scandinavian Journal of Caring Sciences. https://doi.org/10.1111/scs.12025
  • Harned, M. S. (2001). Abused women or abused men? An examination of the context and outcomes of dating violence. Violence and Victims.
  • Campbell, J. C. (2002). Health consequences of intimate partner violence. Lancet. https://doi.org/10.1016/S0140-6736(02)08336-8

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.